Fejiņa saņēmusi savu pirmo Covid-19 vakcīnu

Fejiņa saņēmusi savu pirmo Covid-19 vakcīnu

29. Dec 2021, 14:26 FejuFeja FejuFeja

Covid-19 nu jau kļuvis par tādu kā nebeidzamo stāstu, kuram nu jau gals nav redzams. Atceros, kā vēl pirms diviem gadiem Ziemassvētkos klausījāmies ziņu pārraidi, kurā stāstīja par trako vīrusu Ķīnā. Toreiz tas šķita tik tālu, bet nepagāja ne pāris mēnešu, kad vīruss bija nonācis līdz mums.

Jāteic, ka Covid-19 mūsu ģimenes dzīvi, paldies visiem augstākiem spēkiem, nav būtiski ietekmējis, jo darbs ir, visi esam laimīgi, tikai sāp sirds par bērniem. Par Fejiņu, kura bijusi vien uz reto teātra izrādi, arī koncerti iet gar degunu, nemaz nerunājot par dažādām aktivitātēm ārpus bērnudārza. Lielākoties nekas nenotiek, bet, ja notiek, tad tikai ārā. Par spīti lietum, salam, vējam un sniegam. 

Lai arī ikdienā kontaktus ar ārpasauli esam maksimāli ierobežojuši, jo uz ballītēm nedodamies, paši viesus īpaši neuzņemam, tik un tā pie katras iekrekšķēšanās ir sajūta, ka Covid-19 ir noķēris arī mūs. Tāpēc ar vīru vakcinējāmies jau pie pirmās izdevības, jo nekad nevar zināt, kā attīstītos slimības gaita, kādas vainas slēpj mūsu organisms vēl neatklātas, kas varētu Covid-19 slimošanu padarīt trakāku. Tagad esam saņēmuši jau trešo vakcīnu, un mēs ar lielu nepacietību gaidījām brīdi, kad vakcinēt varēs arī piecgadniekus.

Lai arī speciālisti saka, ka primāri jāvakcinē seniori, ar varu tos, kas vēl nav vakcinējušies, nepiespiedīsim to izdarīt, tāpēc šonedēļ Fejiņa devās pēc savas pirmās Covid-19 vakcīnas.

Par spīti visiem tiem, kuri ir gatavi mūs nomētāt ar akmeņiem, jo atļaujamies bērniem vakcinēt kaut kādu nezināmu šķidrumu, par spīti visiem tiem, kuri kliedz, ka nu mēs paliksim bez mazbērniem, man ir ļoti svarīgi parūpēties, lai bērni būtu veseli šeit un tagad. Lai Covid-19 viņus skartu mazāk. Papildu tam, vakcinējoties es ceru, ka drīzāk varēsim dzīvot pēc iespējas normālāk, ka Fejiņa beidzot varēs apmeklēs pulciņus, mēs varēsim bez bailēm aiziet uz kafejnīcu un teātri, izbaudīt meiteņu pēcpusdienu.

Atšķirībā no pieaugušajiem, kuriem atliek vien ieiet manavakcina.lv un pieteikties uz sev ērtāko vakcinācijas punktu un laiku, man kā vecākam nav iespēju šajā portālā izvēlēties, ka vēlos pieteikt vakcinācijai bērnu. Ņemot vērā, ka ģimenes ārstes praksē pret Covid-19 netiek vakcinēti ne pieaugušie, ne bērni, meklēju citus variantus, kā pieteikt meitu vakcīnai. Un atradu. Pavisam ērts veids – VCA uzturētais epoliklinika.lv portāls, kurā var vakcīnai pieteikt arī bērnu.

Pieteicāmies, aizbraucām, anketas aizpildīšana, atbildes uz speciālista jautājumiem, un ātrs čiks. Meita pat neieraudājās.

Atjaunoju savus zāļu krājumus, lai varētu Fejiņai palīdzēt gadījumā, ja viņai būs temperatūra, bet zāles palika tā arī neatvērtas. Vakcīna neietekmēja bērna pašsajūtu ne vakcinācijas dienā, ne arī nākamajā.

Ar nepacietību gaidām nākamo vakcīnu, lai pēc tam varētu kopīgi aiziet uz kafejnīcu un drošāk doties uz teātri.

Protams, apzinos, ka Covid-19 vakcīna nespēj pilnībā aizsargāt no saslimšanas, taču būšu darījusi maksimumu, lai pasargātu savu bērnu no smagas slimības gaitas.

 

Veselību gan mums, gan jums Jaunajā gadā!