9 idejas rotaļām, kuras bērns var spēlēt vienatnē

9 idejas rotaļām, kuras bērns var spēlēt vienatnē

01. Jan 19:16 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Esot mājās, neskatoties uz to, ka plaukti pilni ar dažādām rotaļlietām, reiz pienāk brīdis, kad bērns paziņo, ka viņam ir garlaicīgi. 

Mēs apkopojām 9 idejas aktivitātēm, kas ir piemērotas, lai bērns rotaļātos vienatnē. Tās noderēs arī tāpēc, ka mēs zinām – bērniem ir lietderīgi rotaļāties arī vieniem, jo tas attīsta viņu fantāziju un radošumu.

Kinētiskās smiltis

Kamēr laukā ir sals un ceļot nedrīkst, pludmali var noorganizēt arī mājās, kam lieliski noderēs kinētiskās smiltis. Tās smilšu piļu būvēšanas procesā saglabā savu formu, ir patīkamas mazajām rociņām, tās var mīcīt, pārbērt no viena trauka otrā. Nodrošini bērnu arī ar dažādām formiņām, trauciņiem, lai viņam spēlēšanās ar smiltīm būtu interesantāka.

Plastilīns

Ja jūsu mājās aug bērni, ir labi, ja vienmēr plauktā stāv kāda jauna plastilīna kaste, lai to varētu mazajam pasaules pētniekam piedāvāt rotaļām brīdim, kad viņam ir garlaicīgi. No plastilīna var uzbūvēt visneiedomājamākās lietas, tāpēc ļauj bērnam izpausties savā radošumā!

Bižu pīšana

Ideāli, ja mājās vari atrast dažādas lentes, audumu atgriezumus, virves, kas lieliski noderēs sīkās motorikas attīstībai. Piesien to vienu galu, piemēram, pie krēsla atzveltnes, un parādi bērnam, kā no tām var sapīt bizi. Lai mazie pirkstiņi rosās tālāk paši!

Spilvenu māja

Tev mājās noteikti ir spilveni, dažādas kastes. Tas viss lieti noderēs, lai uzbūvētu pilis un cietokšņus. No kastēm un spilveniem ēkas sienas, pāri pledu un pašam savs štābiņš gatavs! Tagad var rotaļāties un uzņemt tajā viesus – lelles, lāčus, automašīnas.

Papīra lelles

Vai atceries no savas bērnības papīra lelles, kurām modelējām tērpus? Uzzīmējiet papīra lelli, uzlīmē to uz cietākas pamatnes un uzzīmē apģērbus. Ļauj bērnam kļūt par modes dizaineri un tos izkrāsot. Pēc tam apģērbus kopīgi varat izgriezt un modes šovs var sākties!

Krāsojamās lapas ar cipariem

Vai tavs mazais jau pazīst ciparus? Tādā gadījumā vari uzzīmēt krāsojamo lapu, kurā sazīmēti dažādi cipari. Katram ciparam piešķiriet savu krāsu, kurās bērnam atbilstoši jāizkrāso pārējie uz lapas uzzīmētie cipari. Tas nostiprinās prasmi atpazīt dažādas krāsas un ciparus, kā arī veicinās uzmanības noturību.

Mājas teātris

Kamēr uz teātri nedrīkst iet, to var norganizēt mājās! Mudini bērnu no kastes izveidot skatuvi, to iekārtojot, izkrāsojot un no plastilīna izveidojot aktierus. Lai bērns izveido savu teātra izrādi, kuru darba dienas beigās parādīt vecākiem. Radoša darbošanās un azarts garantēts.

Dzelzceļš

Starp mājokļa durvju rokturiem novelc virves, uz tām nostiprinot saspraudītes. Tagad saspraudītes var kalpot kā vilciena vagoniņi, kas no vienas stacijas uz otru nogādā pasažierus un preces. 

Origami

Ja bērns ir vecāks, tad pacietības trenēšanai noderēs dažādi origami. Instrukcijas dažādu figūriņu izlocīšanai vari meklēt internetā, taču sākt vari ar visvienkāršāko – iemācīt bērnam izlocīt lidmašīnu. Kad rokā jau vairākas lidmašīnas, tās savā starpā var organizēt ātrlidošanas sacensības.