7 idejas, kā ikdienas pastaigas padarīt aizraujošākas

7 idejas, kā ikdienas pastaigas padarīt aizraujošākas

05. Jul 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī šonedēļ vasarīgo laiciņu nomainījis vējš un lietus, tas nenozīmē, ka visu laiku jāpavada tikai telpās! Var doties biežās pastaigās, tomēr ar laiku tās var apnikt, tāpēc noderēs idejas, kā vasaras pastaigas padarīt jautrākas!

Vai atceries, cik ļoti bērnībā tu gaidīji vasaru? Tad varēja skriet basām kājām, peldēties, kopā ar vecākiem vērot zvaigznes un mieloties ar saldējumu. Ir pienācis laiks atcerēties bērnību un dalīties savās bērnības atmiņās ar bērniem. 

Mēs esam apkopojuši septiņas idejas, kas jūsu pastaigas vasarā padarīs aizraujošākas, vienlaikus ļaujot baudīt skaisto laiku un komunicēt.

Ieklausies un ieskaties dabā!

Daba ir pilna maģijas! Katrā zāles pleķītī mīt neskaitāmi kukaiņi, pļavā lidinās raibu raibie tauriņi. Mudini bērnu ieklausīties sienāžu muzicēšanā, varat kopīgi sacerēt dziesmu, kuru uz savām vijolēm spēlē šie mazie muzikanti. Iztēlojaties, kāda varētu izskatīties skudru pūžņa iekšpuse, un mēģiniet pastaigas laikā saskaitīt pēc iespējas vairāk dažādu krāsu tauriņus.

Rotaļājaties ar bumbu

Bumba dāvā iespēju simtiem dažādu spēļu – jautras, izklaidējošas, izglītojošas. Lūk, vien dažas idejas! 

  • Met mazajam ar bumbu, saucot kādu ēdamlietu. Bērnam bumba jānoķer un, metot tev to atpakaļ, jāsauc jau cita ēdamlieta.
  • Ēdamlietu tēmu vari attīstīt arī citā spēlē. Metat bērnam viens otram bumbu, saucot ne tikai ēdamās lietas, bet arī neēdamās. Bumbu gan drīkst saķert rokās vien tad, ja nosauktā lieta ir ēdama.
  • Cik reižu tu vari sasist plaukstas, kamēr bumba uzmesta gaisā? Izmēģiniet un uzstādiet jaunus rekordus!

Veidojiet savu kolekciju!

Kāpēc gan lai neizveidotu nelielu dabas kolekciju, kas arī aukstajā ziemā atsauks atmiņā saulainās vasaras pastaigas? Kopā ar bērnu varat savai vasaras kolekcijai savākt dažādu krāsu oļus, interesantas krāsas un formas lapas vai gliemežvākus.

Pūka sprunguļi

Iespējams, jūsu pastaigas ceļā atrodas kāda upe, un ik dienu šķērsojat to pār tiltu? Laiks atcerēties Pūka iemīļoto sprunguļu spēli! Atrodiet sprungulīšus, iemetiet tos ūdenī un dodaties uz tilta otru pusi, lai ieraudzītu, kurš no sprungulīšiem uzvarēs - izpeldēs zem tilta pirmais.

Skaitīšanas spēle

Dodoties laukā, izdomājiet, kas šodien tiks saskaitīts? Varbūt centīsieties saskaitīt visas automašīnas, kas pabrauks garām pastaigas laikā? Varbūt arī skaitīsiet ceļā sastaptos kaķus vai gulbjus? Šāda rotaļa vedinās bērnu pievērst uzmanību apkārtnei, kā arī attīstīt prasmi skaitīt. 

Atdarināšanas spēle

Viens no jums šodien lai kļūst par līderi un rāda piemēru, kuram jāseko pārējiem pastaigas dalībniekiem. Daudz jautrības garantētas! Iespējams, turpmāk pie katra ielas krustojuma jums būs jāsasit plaukstas vai arī jāstaigā atmuguriski. Tavam bērnam patiks, ja ļausi viņam būt līderim un tu sekosi viņa piemēram. 

Alfabēta spēle

Lielākam bērnudārzniekam patiks alfabēta spēle. Jums atliek vien izvēlēties alfabēta burtu un pēc kārtas saukt vārdus, kas sākas uz šī burta. Ja vēlaties jau sasniegt nākamo līmeni, varat spēli padarīt sarežģītāku - izvēlēties ne tikai burtu, bet arī konkrētu tēmu. Valis vāvere, vilks, vērsis... Kādus vēl dzīvniekus zini uz burtiņa "v"?

 

Lai jautras pastaigas!