Bērna temperamentam ar viņa uzvedību ir saistība! Uzzini lekcijā pie Diānas Zandes!

Bērna temperamentam ar viņa uzvedību ir saistība! Uzzini lekcijā pie Diānas Zandes!

23. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Nav grūto vai vieglo bērnu, kuru audzināšanā būtu nepieciešamas īpašas prasmes. Ir dažādas pieejas, kā vecākiem audzināt lēnīgākus, aktīvos un kautrīgos bērnus. Ar dažāda temperamenta bērniem jāstrādā ne tikai skolā un bērnudārzā, bet tieši ģimenē, kurā mazulis ienāk ar savām temperamenta iezīmēm. Tāpēc svarīgi ir vērot un iepazīt savus bērnus, ne tikai ļaut bērniem to darīt ar vecākiem.

Un, ja dzemdībām topošie vecāki tiek sagatavoti dažādās nodarbībās, tad vecāku lomai parasti mūs neviens nesagatavo. Kā stāsta psiholoģe Diāna Zande, problēmas rodas, audzinot bērnus, jo mēs nesaprotam, kas notiek ar bērnu, kāpēc viņš uzvedas tā vai citādi. Turklāt parasti bērni tiek audzināti līdzīgi kā esam audzināti paši vai,  balsoties uz interneta, draudzeņu, paziņu ieteikumiem.

Ja vecāki izveido bērnam optimālu vidi, izmantojot viņa spēku un nedaudz koriģējot vājās vietas, tad bērns izmanto savas spējas labākajā veidā. Ja vecāki rīkojas pretēji bērna vajadzībām, tad diemžēl var attīstīties sliktais.

Lekcijā uzzināsim:

  •     Kas ir temperaments?
  •     Kurā brīdī parādās temperaments?
  •     Kā temperaments saistīts ar dažādām dzīves situācijām?
  •     Kā vecāki var atpazīt temperamenta pazīmes?
  •     Kā izveidot vidi, lai pozitīvā veidā palīdzētu attīstīt temperamentu?
  •     Vai bērna raksturu var lauzt?
  •     Kā izprast dažādas uzvedības atšķirības

Bērns piedzimst ar noteiktām temperamenta iezīmēm. Vecākiem un skolotājiem vajadzētu noskaņoties uz bērna novērošanu, vai kādas viņa reakcijas ir temperamenta iezīme vai tomēr slikta uzvedība, kas ir audzināšanas problēma?

PIESAKIES NODARBĪBAI ŠEIT>>

Uz tikšanos Māmiņu Klubā!

Māmiņu Klubs