7 svarīgi ieteikumi māmiņām, kuru bērni bieži mēdz slimot

7 svarīgi ieteikumi māmiņām, kuru bērni bieži mēdz slimot

02. Nov 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Iespējams, arī tev ir zināma situācija, kad jau pēc dažām dienām bērnudārzā bērniņš atkal ir slims, un turpmākās divas nedēļas nākas pavadīt mājās. 

Ko darīt, lai bērns mazāk slimotu? Nereti saaukstēšanos izsauc dažādas likumsakarības, kurām ikdienas steigā nepievēršam pietiekamu vērību. Lai izlauztos no apburtā loka, sākotnēji ievēro dažus pavisam vienkāršus priekšnosacījumus.

Katru dienu veltiet laiku pastaigām svaigā gaisā

Noteikti esi dzirdējusi, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Tāpēc nemeklējiet iemeslus, kāpēc kārtējo reizi brīvo laiku pavadīt iekštelpās, bet gan dodaties laukā! Dodaties mazā pārgājienā pa savu apkārtni, izdomājat ekspedīciju, nosakot, ka jums obligāti jāatrod pastaigas laikā pieci čiekuri, pirmie pavasara ziediņu, skrienat, lecat, dauzieties! Visas aktivitātes stiprinās ne tikai bērna muskuļus, bet arī veicinās viņa imunitātes nostiprināšanos. Piedevām, uzturēšanās svaigā gaisā uzlabos arī bērna miedziņu un apetīti.

Ko darīt, ja bērniņš ir slims? Lekcija topošajiem un jaunajiem vecākiem tiešsaistē

 

Pievērsiet uzmanību pareizam uzturam

Ikdienas steigā uzturā nereti iekļaujam par daudz pusfabrikātu. Ideālā gadījumā tos no uztura vajadzētu pilnībā izslēgt, tomēr, ja tas nav iespējams, samazini to apjomu līdz minimumam, tā vietā  priekšroku dodot dārzeņiem, augļiem, gaļai, piena produktiem un graudaugiem, neaizmirstiet arī par zivīm. Tām obligāti vajadzētu būt bērna ēdienkartē vismaz divas reizes nedēļā.

Regulāri tīri māju

Nereti bērna iesnas un klepu izraisa alerģija pret putekļiem, tāpēc regulāri veic mājokļa mitro uzkopšanu. Ja bērns ir slims, ieteicams to darīt vēl biežāk.

Regulāri vēdini telpas

Gaisa kvalitāte būtiski ietekmē mūsu pašsajūtu un veselību, tāpēc raugies, lai mājoklis tiktu regulāri vēdināts. Neaizmirsti izvēdināt bērnistabu arī pirms bērns dodas gulēt.

Aizstāj ekrānus ar aktīvu rotaļāšanos

Centies iespējami ierobežot laiku, ko bērns pavada pie viedierīcēm, tā vietā nodrošinot bērnam atbilstošu vidi aktīvām rotaļām. 

Nepārcenties ar bērna ģērbšanu

Pārkaršana bērniem ir tikpat bīstama cik aukstums, tāpēc necenties tagad, pavasarī, dodoties laukā, bērnam vilkt mugurā biezo kombinezonu un zem tā vēl arī siltu džemperi. Bērns ātri vien sasvīdīs un tas veicinās saaukstēšanos, jo bērnam pārkarstot tiek traucēta termoregulācija, un ķermenis nespēj izturēt aukstumu. 

Nepieciešams kvalitatīvs miegs

Pietiekams miegs ir svarīgs cilvēkam jebkurā vecumā, jo sevišķi bērnam, jo miega trūkums veicina imunitātes samazināšanos. Tāpēc ieviesiet rituālu, lai bērns ik dienu gulēt dotos vienā un tajā pašā laikā. Pirms gulētiešanas izvēdini telpas, izvairieties no aktīvām rotaļām pirms miega un sātīgām vakariņām. Tāpat arī raugies, lai bērnistaba būtu pietiekami aptumšota, tajā nebūtu pārāk karsts vai arī sauss gaiss.

Ko darīt, ja bērniņš ir slims? Lekcija topošajiem un jaunajiem vecākiem tiešsaistē