Traģēdija Zolitūdē: Glābēji pārbaudījuši visu teritoriju; bojāgājušos neatrod

25. Nov 2013, 06:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētdien pēcpusdienā Zolitūdē pie sagruvušā lielveikala ir piebraukusi smagā tehnika un sākusies ēkas nojaukšana, izmantojot ekskavatoru - «grauzēju». Valsts policija publicējusi sarakstu ar Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo vārdiem. Pašlaik ir identificētas visu 54 upuru mirstīgās atliekas. Neilgi pēc plkst.21.00 kļuva zināms, ka glābēji ir pārbaudījuši visu sabrukušā lielveikala teritoriju, kur uzskatīja par iespējamu atrast vēl kādu cilvēku, taču neviena cilvēka mirstīgās atliekas nav atraduši.


20131122095101-40880.jpg

Veikalam ir iebrukusi visa ārējā siena un ugunsdzēsēji zāģē gruvešus, ieradusies arī glābēju smagā tehnika un karavīri norobežo teritoriju, novēroja portāls "Delfi".

Lai noskaidrotu, uz kuru slimnīcu aizvesti cietušie, zvaniet uz tel. nr. 67337813 vai 25617442 (NMPD)!

TIEŠRAIDE SKATĀMA ŠEIT

MIXNEWS.LV

20131122122156-31490.jpg

Traģēdijas vietā gulst ziedi un sveces..

20131122133426-15977.jpg

 

KUR GRIEZTIES PĒC PALĪDZĪBAS?

Bērniem un jauniešiem pieejams uzticības tālrunis 116 111, gatavību sniegt palīdzību apstiprinājis arī Psihoterapeitu biedrības koordinators Jurģis Stabingis, telefons - 29 213 238. Savukārt bērnu un jauniešu izglītības centrs «Perspektīva» gatavs bez maksas nodrošināt radošas nodarbības, kas var mazināt stresu krīzes situācijā. Informācija par šo iespēju pieejama pa tālruni 29 708 565 vai e-pastu «perspectivaa@inbox.lv».

Palīdzību bez maksas piedāvā Latvijas Profesionālās psihologu asociācijas psihologi - Evelīna Mūze (tālrunis 29 559 648), Linda Smirnova (tālrunis 26 160 884) un Olga Vlasenko (tālrunis 29 479 382).

Nodibinājums «Centrs Dardedze», Cieceres ielā 3a, pieejams pa tālruni 67 600 685 vai 29 556 680, taču tas pieņems no pirmdienas.

Pēc palīdzības un atbalsta var vērsties arī krīzes centros. Krīzes centrā «Marsa gatve», Marsa gatvē 16, Bērnu nodaļa diennakti pieejama pa tālruni 67 181 243, 28 855 596, Ģimeņu nodaļas diennakts tālrunis - 67 181 242, 26 412 673.

Biedrības «Latvijas Samariešu apvienība» krīzes centrā bērniem un sievietēm «Māras centrs», Cieceres ielā 1, pie Māras dīķa, diennakts tālrunis ir 67 609 263 un 27 808 244.

Palīdzību var saņemt arī sociālās palīdzības aģentūrā «Ģimenes krīzes centrs «Mīlgrāvis«», Ezera ielā 21. Tajā diennakts tālrunis ir 67 012 515.

Palīdzību piedāvā arī Rīgas pensionāru apvienība «Rasa», kas atrodas Šarlotes ielā 1b. «Rasas» vadītāja Terēzija Mackare sazvanāma pa tālruni 29 579 879.

Man arī diemžēl neticas, ka tikai 1 bērns šajā laikā būtu bijis veikalā un ticis ievietots slimnīcā kā ziņots iepriekš.

netā klīst runas, ka neoficiāli jau zināms par vismaz 58 bojāgājušiem☹☹ Dievs nedod, ka tā būtu taisnība arī par bērniem☹☹

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 19:25

Grūti atrast mieru šajā vakarā..Gaidām ziņas no meitenēm, kas vēl ir no Zolitūdes!

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 19:10

Es ar nelaistu! Jo pēc tam gribētu jau uz mājas jumta kāpt.

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 18:36 smaidiga24

Es cenšos saprast tieši to pašu...

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 18:16

Visa šī diena.. Kā nebeidzama gaidīšana, cerības par labāko..Jau 48..

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 18:10

Tagad lasu ka esot bojāgājušie 47 cilvēki jau😥.

SandijaMK SandijaMK 22. Nov 2013, 18:06

Pie lielveikala "Maksima" Zolitūdē arvien pulcējas daudz cilvēku, kas gaida ziņas par saviem tuviniekiem. Tikmēr virkne jauniešu apkopojuši informāciju, par to, kas šiem cilvēkiem noderētu gaidīšanā.
Šodien, 17:54 | Latvijā
Karsts ūdens, tēja vai kafija ir beigušies.
Galds
Maize un viss ko uz tās var uzlikt virsū.
Segas (bet tās jau nes).

Avots: www.lsm.lv

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 18:04

Glābējiem darbs vēl veselai naktij būs😥. Kaut tiešām būtu vēl kāds dzīvs. Žēl bērnu kas palikuši bez vecākiem. Vīrs teica ka vēl kādi 25cilvēki esot jāatrod.

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 17:56 rimcimcim

Un rēķini viņi diennakti ir apakšā,bez ūdens,bez ēdiena,+stress vēl. Šaubos ka tur vēl kāds ir dzīvs,bet ceru ka ir!

22. Nov 2013, 17:36

Vai tiešām pēc tās sabrukšanas NEVIENS izdzīvojušais? kāpēc tā? Kāds bija iemesls, ka nevienam cilvēkam neizdevās izdzīvot? ☹ Laikam tie betoni bija tik smagi, ka cilvēki vienkārši tika saspiesti..

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 14:19

Ārprāts... Tagad klausos lnt,tur saka pa 33. Ir arī bērni palikuši bez vecākiem😥.

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 14:17

Ziniet ko es tā īsti nesapratu,kur viņi grasijās taisīt to bērnu laukumu?uz jumta vai?

22. Nov 2013, 14:15

...38...

22. Nov 2013, 14:03

Nu re - kinologi arī ieradušies. Sižetā rādīja suņus.

22. Nov 2013, 14:01

jau 34...

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 13:54 marakenigsvalde

Piekrītu!

Misteria Misteria 22. Nov 2013, 13:46 marakenigsvalde

Pie mums Anglijā trauksmes signāla pārbaudes ir katru nedēļu noteiktā dienā un laikā..
Ļoti bieži, bet, kad trauksme skan ilgāk par 5-7sekundēm, pilnīgi visiem ir jāpamet darbs un momentā jādodas uz tuvāko avārijas izeju. Ja kāds izdomā, kur aizsēdēties vai ignorēt trauksmi mācībās, zaudē darbu..
Diemžēl Latvijā vēl nav tik augsti standarti, kas noved pie šādām traģēdijām 😥

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 13:43

Tagad ļaudis būs gudrāki(skarbi,bet patiesība)😥. Jūtu līdz tai jaunajai māmiņai kura zaudēja mīļoto. Žēl ka nevar laiku pagriezt atpakaļ.☹.

1 ... 5 6 7 8 9 10 11