Traģēdija Zolitūdē: Glābēji pārbaudījuši visu teritoriju; bojāgājušos neatrod

25. Nov 2013, 06:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētdien pēcpusdienā Zolitūdē pie sagruvušā lielveikala ir piebraukusi smagā tehnika un sākusies ēkas nojaukšana, izmantojot ekskavatoru - «grauzēju». Valsts policija publicējusi sarakstu ar Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo vārdiem. Pašlaik ir identificētas visu 54 upuru mirstīgās atliekas. Neilgi pēc plkst.21.00 kļuva zināms, ka glābēji ir pārbaudījuši visu sabrukušā lielveikala teritoriju, kur uzskatīja par iespējamu atrast vēl kādu cilvēku, taču neviena cilvēka mirstīgās atliekas nav atraduši.


20131122095101-40880.jpg

Veikalam ir iebrukusi visa ārējā siena un ugunsdzēsēji zāģē gruvešus, ieradusies arī glābēju smagā tehnika un karavīri norobežo teritoriju, novēroja portāls "Delfi".

Lai noskaidrotu, uz kuru slimnīcu aizvesti cietušie, zvaniet uz tel. nr. 67337813 vai 25617442 (NMPD)!

TIEŠRAIDE SKATĀMA ŠEIT

MIXNEWS.LV

20131122122156-31490.jpg

Traģēdijas vietā gulst ziedi un sveces..

20131122133426-15977.jpg

 

KUR GRIEZTIES PĒC PALĪDZĪBAS?

Bērniem un jauniešiem pieejams uzticības tālrunis 116 111, gatavību sniegt palīdzību apstiprinājis arī Psihoterapeitu biedrības koordinators Jurģis Stabingis, telefons - 29 213 238. Savukārt bērnu un jauniešu izglītības centrs «Perspektīva» gatavs bez maksas nodrošināt radošas nodarbības, kas var mazināt stresu krīzes situācijā. Informācija par šo iespēju pieejama pa tālruni 29 708 565 vai e-pastu «perspectivaa@inbox.lv».

Palīdzību bez maksas piedāvā Latvijas Profesionālās psihologu asociācijas psihologi - Evelīna Mūze (tālrunis 29 559 648), Linda Smirnova (tālrunis 26 160 884) un Olga Vlasenko (tālrunis 29 479 382).

Nodibinājums «Centrs Dardedze», Cieceres ielā 3a, pieejams pa tālruni 67 600 685 vai 29 556 680, taču tas pieņems no pirmdienas.

Pēc palīdzības un atbalsta var vērsties arī krīzes centros. Krīzes centrā «Marsa gatve», Marsa gatvē 16, Bērnu nodaļa diennakti pieejama pa tālruni 67 181 243, 28 855 596, Ģimeņu nodaļas diennakts tālrunis - 67 181 242, 26 412 673.

Biedrības «Latvijas Samariešu apvienība» krīzes centrā bērniem un sievietēm «Māras centrs», Cieceres ielā 1, pie Māras dīķa, diennakts tālrunis ir 67 609 263 un 27 808 244.

Palīdzību var saņemt arī sociālās palīdzības aģentūrā «Ģimenes krīzes centrs «Mīlgrāvis«», Ezera ielā 21. Tajā diennakts tālrunis ir 67 012 515.

Palīdzību piedāvā arī Rīgas pensionāru apvienība «Rasa», kas atrodas Šarlotes ielā 1b. «Rasas» vadītāja Terēzija Mackare sazvanāma pa tālruni 29 579 879.

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 12:30

Kā bija pec Rimi sprādziena unītī Centrs, kur es arī biju lieciniece un redzēju kā tas viss notiek. Reāli, izmeklēšana ilga daudzus gadus. Tika iesēdināts cietumā kāds cilvēks, kurš tur pavadīja ilgus gadus , bet izrādījās nevainīgs. Īstais vainīgais tā arī netika atrasts. Kompensācijas, man šķiet, nevienam nemaksāja. Vismaz mums apmaksāja tikai 1 psihiatra konsultāciju pēc tam.
Es piedalījos tiesas sēdē, un tas bija smieklīgi, kas tur notika! Tika pratināts it kā kaut kāds liecinieks, uz kura liecībām tika balstīta apsūdzība konkrētajam cilvēkam, kurš sēdēja cietumā, un tas bija vājprāts, nekas neatbilda patiesībai, pat laiks! Nespēju noticēt, ka tā var mūsu tiesa strādāt. Bet kā būs šoreiz?

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 12:27

Beidzot valsts pārstāvis runā atklātu runu -viņš pateica to, ko cilvēki domā. Es ceru, ka prezidents pats personīgi uzņemsies pārraudzīt visu šo izmeklēšanas procesu!

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 12:16

ltv.lv

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 12:13

Prezidents tikko tiešajā ēterā nosauca "Tā ir milzīga, neaizsargātu cilvēku slepkavība"

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 12:13

anastasija 23. Ноябрь 2013 12:02 anastasija
Из ФБ (не знаю, кто написал):

Я думаю, что все жители Риги, кто может, должны Сегодня , в Субботу 23 ноября пойти к Милде с траурными лентами. В 16 00 еще более менее светло, будет видно, если приедет телевидение, а в 18 00 можно зажечь свечи, будет видно в темноте. И в 18 00 дать гудок, сигналы машин по всей Риге. Если можете позвоните и скажиите об этом хотя бы двоим своим знакомым, те пусть тоже позвонят каждый двоим. Через час об этом будет знать пол-Риги. = Надо показать всем, что боль вошла в каждый дом и в каждое сердце, что народ не даст завуалировать причины трагедии, что все погибшие и пострадавшие будут назвываны, что у людей будет все необходимое, чтобы справиться с горем. Объявлен национальный траур, невозможно сидеть в квартирах, в то время как третьи сутки на месте катастрофы все еще работают люди и есть вероятность, что кто-то остается под завалами. Это национальная трагедия, которая касается каждого из нас, безответственность, некомпетентность и халатность продолжают процветать. Сколько таких "строительных бомб" заложено по всей стране, которые ждут стечения обстоятельств, чтобы превратится в братские могилы ? Коррупция это как коррозия, разъела все общество сверху до низу, и последствия ее мы видим у себя под окнами. = Общество держится на доверии. Сегодня стало понятно что такое доверие. Когда мы входим в здание, садимся в самолет, ведем детей в школы, кладем деньги в банк, ложимся на операцию - мы доверяем тем, кто этим занимается, мы думаем, что все должно быть правильно расчитано, спроектировано, проверено, охраняется и ответственные лица исполняют свой долг. Сегодня это доверие утрачено. = Больше нельзя спокойно спать, больше нельзя подписывать липовые договора, не обращать внимания на трещины, держать некомпетентных людей на ответственных постах, не иметь соответствующего образования и оборудования на рабочем месте, не знать правил техники безопасности, брать взятки за нарушения, молчать, когда тебе затыкают рот и грозят увольнением, игнорировать сигнализацию, не слышать сирен. =

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 11:54

es vispār nevaru aizbraukt uz pilsētas centru! Man bail pat tuvoties tai enerģētikai. Vīrs ar mazo aizbrauca uz kapiņiem. Ārā valda totāls veļu laiks, tāda milga un skumjas

bibii bibii 23. Nov 2013, 11:45

Nu jau saziedoti 155042.87 lati un šī summa aug ik pa sekundēm. Liels prieks, ka cilvēki ir tika atsaucīgi un izpalīdzīgi!!!

Kurkuleens :) Kurkuleens :) 23. Nov 2013, 11:43 habemusa

Mūsu rimi vakar bija tieši tas pats,un automātiski visi skatījās uz griestiem.Bija tāds svēts klusums.Cilvēki vien suz otru skatījās ar skumjām acīs ☹

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 11:07 sandra23

Nauda neatgriezīs, bet pelnītāji ģimenēm ir atņemti. Kaut kādam minimālam sāpju ekvivalentam ir jābūt un tā LAI IR LIELA NAUDA

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 11:06

Rit Svecīšu vakarā dosimies pie saviem mīļajiem aizgājējiem un pie viena, noliksim svecītes arī pie Mātes Latvijas Meža kapos

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 10:57

KO es zinu, ka Maxima ir ļoti bagāta kompānija, tās īpašnieki ir bagātākie cilvēki Lietuvā. Arī būvkompānija Re&Re ir ļoti turīga, ilgstoši tikusi pie lieliem pasūtītājiem. Tie ir biznesa smagsvari, ar miljoniem lieliem apgrozījumiem gadā. Jebkurā gadījumā, būtu jāmaksā MILZĪGAS kompensācijas!
Ceru, ka krutie latvju advokāti to panāks, tas ir viņu pienākums pret cilvēkiem. Iztiesāt milzīgas milzīgas kompensācijas.

SandijaMK SandijaMK 23. Nov 2013, 10:55 tigerpelite

Man arī bija ļoti līdzīga sajūta vakar vakarā - iestājās miers... prāts nemierīgs, bet sirdī tāds jocīgs liels miers. Neiznu,kā to izskaidrot.

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 23. Nov 2013, 08:56

Jāskatās 9:00, ziņas, kas cerams, nesīs kādu mierinājumu..

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 23. Nov 2013, 00:46

Нил Ушаков
Policija neapstiprina sociālajos tīklos izplatītās baumas par it kā 13 dzīvajiem cilvēkiem, kurus izdevies sazvanīt zem gruvešiem!
10 мин. назад с помощью Twitter ·

Tiešām pajokots...pārāk ļauni...

Viņi jau ik pēc 30minutem atpusas, bet tomēr... kkas nelīmējas kopā..

Tiesa. Un tas var būt visai smagi..

😥

Kamēr 100% nepārbauda, nepublicē.. Turpinām gaidīt, turpinām

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 23:30

Katrā vietā cita info... klusēsim, cerēsim un ticēsim!

Pa radio teica

1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 11