Traģēdija Zolitūdē: Glābēji pārbaudījuši visu teritoriju; bojāgājušos neatrod

25. Nov 2013, 06:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētdien pēcpusdienā Zolitūdē pie sagruvušā lielveikala ir piebraukusi smagā tehnika un sākusies ēkas nojaukšana, izmantojot ekskavatoru - «grauzēju». Valsts policija publicējusi sarakstu ar Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo vārdiem. Pašlaik ir identificētas visu 54 upuru mirstīgās atliekas. Neilgi pēc plkst.21.00 kļuva zināms, ka glābēji ir pārbaudījuši visu sabrukušā lielveikala teritoriju, kur uzskatīja par iespējamu atrast vēl kādu cilvēku, taču neviena cilvēka mirstīgās atliekas nav atraduši.


20131122095101-40880.jpg

Veikalam ir iebrukusi visa ārējā siena un ugunsdzēsēji zāģē gruvešus, ieradusies arī glābēju smagā tehnika un karavīri norobežo teritoriju, novēroja portāls "Delfi".

Lai noskaidrotu, uz kuru slimnīcu aizvesti cietušie, zvaniet uz tel. nr. 67337813 vai 25617442 (NMPD)!

TIEŠRAIDE SKATĀMA ŠEIT

MIXNEWS.LV

20131122122156-31490.jpg

Traģēdijas vietā gulst ziedi un sveces..

20131122133426-15977.jpg

 

KUR GRIEZTIES PĒC PALĪDZĪBAS?

Bērniem un jauniešiem pieejams uzticības tālrunis 116 111, gatavību sniegt palīdzību apstiprinājis arī Psihoterapeitu biedrības koordinators Jurģis Stabingis, telefons - 29 213 238. Savukārt bērnu un jauniešu izglītības centrs «Perspektīva» gatavs bez maksas nodrošināt radošas nodarbības, kas var mazināt stresu krīzes situācijā. Informācija par šo iespēju pieejama pa tālruni 29 708 565 vai e-pastu «perspectivaa@inbox.lv».

Palīdzību bez maksas piedāvā Latvijas Profesionālās psihologu asociācijas psihologi - Evelīna Mūze (tālrunis 29 559 648), Linda Smirnova (tālrunis 26 160 884) un Olga Vlasenko (tālrunis 29 479 382).

Nodibinājums «Centrs Dardedze», Cieceres ielā 3a, pieejams pa tālruni 67 600 685 vai 29 556 680, taču tas pieņems no pirmdienas.

Pēc palīdzības un atbalsta var vērsties arī krīzes centros. Krīzes centrā «Marsa gatve», Marsa gatvē 16, Bērnu nodaļa diennakti pieejama pa tālruni 67 181 243, 28 855 596, Ģimeņu nodaļas diennakts tālrunis - 67 181 242, 26 412 673.

Biedrības «Latvijas Samariešu apvienība» krīzes centrā bērniem un sievietēm «Māras centrs», Cieceres ielā 1, pie Māras dīķa, diennakts tālrunis ir 67 609 263 un 27 808 244.

Palīdzību var saņemt arī sociālās palīdzības aģentūrā «Ģimenes krīzes centrs «Mīlgrāvis«», Ezera ielā 21. Tajā diennakts tālrunis ir 67 012 515.

Palīdzību piedāvā arī Rīgas pensionāru apvienība «Rasa», kas atrodas Šarlotes ielā 1b. «Rasas» vadītāja Terēzija Mackare sazvanāma pa tālruni 29 579 879.

meitene* meitene* 22. Nov 2013, 09:47

Mana mamma tur strādāja - vakar par laimi bija brīvdiena ..

..
līdzjūtība visiem 😥

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 09:43

Kāda zin cikos nākamā tiešraide speciālizlaidumam?

22. Nov 2013, 09:43

Ziniet meitenes - mēs jau te varam gudri spriest par kinologiem un glābēju darbu - kā kam būtu jābūt, tomēr atceraties - tie, kas tur ir šobrīd, ir profesionāļi un es TICU ka viņi dara visu iespējamo lai izglābtu katru iesprostoto. Diemžēl apstākļi ir tādi, kādi viņi ir un jau vairākas reizes VUGD pārstāve ir skaidrojusi ka tur nav tik vienkārši, kā vairumam sākumā liekas - nu nevar tur sūtīt suņus pagaidām un arī brīvprātīgos nē, jo notiek nemitīgi jauni nogruvumi un tas ir pārāk bīstami. Tā jau 3 profesionāli ugunsdzēsēji zaudējuši dzīvības - kas būtu ja tur laistu kuru katru brīvprātīgo.

22. Nov 2013, 09:32 letia

Tikko retvītoju un arī pa PieciLV izskanēja šis aicinājums

"Labklājības min ‏@Lab_min 5m
Aicinām pārbaudīt, vai kaimiņu dzīvokļos nav bērni, kas palikuši bez pieaugušo uzraudzības. Šādos gadījumos jāzvana glābējiem 112."

aab aab 22. Nov 2013, 09:31

vispār esmu šokā jau no vakar vakara. šorīt par draudzene no ārzemēm piezvanīja satraukusies vai mums viss ir labi. šī traģiskā vēsts ir izplatījusies pa visu pasauli.

veesma veesma 22. Nov 2013, 08:58

Tikko ziņo, ka jau 21 bojāgājušais.
Šausmas

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 08:54

Vistraģiskākais ir tiem bērniem, kuri pie veikala vai mājās joprojām gaida savus vecākus....

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 08:53

Es arī ceru,ka cietušie bērni nebūs...

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 08:52

http://news.sky.com/story/1170843/south-africa-building-site-collapse-traps-dozens vakar tieši tajā pašā laikā arī Āfrikā sabrucis jumts...

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 08:48

Par bērniem neko neesmu dzirdējusi,sekoju līdz lnt. 18bojāgājušie,32slimnīcā. Aizmigt bija grūti,lai gan pašu Zolitūde neskar,bet noskaņojums bēdīgs.

Misteria Misteria 22. Nov 2013, 02:47 dzada_2012

Ļoti, ļoti ceru, ka jaunu upuru nebūs..
Varu tikai domās novēlēt, cilvēkiem zem drupām, cīnīties par savu dzīvību un nepadoties..

Misteria Misteria 22. Nov 2013, 02:09 mammucis 2005

Nevaru atrast info par 8... Ceru, ka kludies...

Misteria Misteria 22. Nov 2013, 00:01

Lidzjutiba bojagajusho tuviniekiem 😥🤗

Nenormalaka nolaidiba sakara ar evakuaciju 😤

Saulite21 Saulite21 21. Nov 2013, 23:52 enjutik

Es arī skatījos pa krievu MK,Ļoti aktīvi sarakstījušas,pat nespēju lasīt. Vai kāda var pateikt jaunākās ziņas?

Supersausins Supersausins 21. Nov 2013, 22:54

ES Strādāju minūtes attāluma no turienes,skats bija drausmīga..man priekšniece bija 10.min pirms tam tur iekša ar savu gimeni,..
Bet šausmas tas ir.jutu līdzi cietušajiem it īpaši bērniem un mammām..

Saulite21 Saulite21 21. Nov 2013, 22:20 MiniAnna

Sprādziens neesot bijis!
Izsaku līdzjūtību un ceru kad būs viss kārtībā un maz bojāgājušo.

21. Nov 2013, 22:04

http://www.tv3play.lv/play/333619 lūk labākā kvalitātē,

SandijaMK SandijaMK 21. Nov 2013, 21:52

no Ru maminklub.lv

вот что говорят очевидцы: Юлиана: "Я была внутри, когда работала сигнализация. Но никто не закрыл двери, а продолжал впускать людей. Охраны не было. Были инкассаторы, которые быстро инкассировали. Я спросила продавцом, почему не убегают, а продолжают обслуживать людей. А они сказали, что им запретили уходить, пока не разрешит начальство. Я вышла и тут все и произошло. И очень много людей там осталось. Работники бедные, слушая сирены, продолжали выставлять товар. Это ужас. Почему в течение часа, пока работала сирена, впускали в магазин?".

SandijaMK SandijaMK 21. Nov 2013, 21:37 Maija215

Ārprāts...

SandijaMK SandijaMK 21. Nov 2013, 21:22

Te krievu portālā atsaucas Zolitūdes MK meitenes
http://www.maminklub.lv/mk/chp-v-zolitude-devochki-otzovites-vse-v-poriadke-594619/

1 ... 7 8 9 10 11