Traģēdija Zolitūdē: Glābēji pārbaudījuši visu teritoriju; bojāgājušos neatrod

25. Nov 2013, 06:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētdien pēcpusdienā Zolitūdē pie sagruvušā lielveikala ir piebraukusi smagā tehnika un sākusies ēkas nojaukšana, izmantojot ekskavatoru - «grauzēju». Valsts policija publicējusi sarakstu ar Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo vārdiem. Pašlaik ir identificētas visu 54 upuru mirstīgās atliekas. Neilgi pēc plkst.21.00 kļuva zināms, ka glābēji ir pārbaudījuši visu sabrukušā lielveikala teritoriju, kur uzskatīja par iespējamu atrast vēl kādu cilvēku, taču neviena cilvēka mirstīgās atliekas nav atraduši.


20131122095101-40880.jpg

Veikalam ir iebrukusi visa ārējā siena un ugunsdzēsēji zāģē gruvešus, ieradusies arī glābēju smagā tehnika un karavīri norobežo teritoriju, novēroja portāls "Delfi".

Lai noskaidrotu, uz kuru slimnīcu aizvesti cietušie, zvaniet uz tel. nr. 67337813 vai 25617442 (NMPD)!

TIEŠRAIDE SKATĀMA ŠEIT

MIXNEWS.LV

20131122122156-31490.jpg

Traģēdijas vietā gulst ziedi un sveces..

20131122133426-15977.jpg

 

KUR GRIEZTIES PĒC PALĪDZĪBAS?

Bērniem un jauniešiem pieejams uzticības tālrunis 116 111, gatavību sniegt palīdzību apstiprinājis arī Psihoterapeitu biedrības koordinators Jurģis Stabingis, telefons - 29 213 238. Savukārt bērnu un jauniešu izglītības centrs «Perspektīva» gatavs bez maksas nodrošināt radošas nodarbības, kas var mazināt stresu krīzes situācijā. Informācija par šo iespēju pieejama pa tālruni 29 708 565 vai e-pastu «perspectivaa@inbox.lv».

Palīdzību bez maksas piedāvā Latvijas Profesionālās psihologu asociācijas psihologi - Evelīna Mūze (tālrunis 29 559 648), Linda Smirnova (tālrunis 26 160 884) un Olga Vlasenko (tālrunis 29 479 382).

Nodibinājums «Centrs Dardedze», Cieceres ielā 3a, pieejams pa tālruni 67 600 685 vai 29 556 680, taču tas pieņems no pirmdienas.

Pēc palīdzības un atbalsta var vērsties arī krīzes centros. Krīzes centrā «Marsa gatve», Marsa gatvē 16, Bērnu nodaļa diennakti pieejama pa tālruni 67 181 243, 28 855 596, Ģimeņu nodaļas diennakts tālrunis - 67 181 242, 26 412 673.

Biedrības «Latvijas Samariešu apvienība» krīzes centrā bērniem un sievietēm «Māras centrs», Cieceres ielā 1, pie Māras dīķa, diennakts tālrunis ir 67 609 263 un 27 808 244.

Palīdzību var saņemt arī sociālās palīdzības aģentūrā «Ģimenes krīzes centrs «Mīlgrāvis«», Ezera ielā 21. Tajā diennakts tālrunis ir 67 012 515.

Palīdzību piedāvā arī Rīgas pensionāru apvienība «Rasa», kas atrodas Šarlotes ielā 1b. «Rasas» vadītāja Terēzija Mackare sazvanāma pa tālruni 29 579 879.

22. Nov 2013, 13:09

Tūlīt speciālizlaidums (RU) http://www.ltv.lv/lv/tieshraide/

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 12:59

Šis no Facebook!

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 12:59

PIEREDZE:

ZOLITŪDE!!!! Biju veikalā Drogas...jau pie kasēm...Pēkšņi pa "public adress system" paziņo paaugstinātas bīstamības situāciju...Aiz manis stāv vēl jauna sieviete ar grūtniecības testu,pasmaidīju, paprasīju pārdevējai vai varu maksāt vai jāevakuējas...viņa atbildēja - maksājiet...Ejot no Drogām ārā uzmetu skatu uz Maximas kasēm...Visi kasieri strādāja cītīgi,pat nedomāja evakuēties...Paziņojumi bija latviešu, krievu, angļu valodās... Pie kasēm bija cilvēku rindas...tagad tinu bildi atpakaļ kā palēlinātā filmā...atceros jaunu 20 gadīgu čali pie kases, blakus pavecāks vīrietis....tā viņi cītīgi strādāja līdz 1800 veikalā Maxima.... Man nostrādāja "jūras disciplīna" - trauksme - UZ IZEJU !!!! Atzīšu man arī likās, ka tas ziņojums varbūt nav nopietns, bet instinktīvi devos uz izeju kaut bija doma iet iekšā dziļāk Maximā... Sāpīgi, ka Latvijā, lai nezaudētu darbu CILVĒKAM JĀZIEDO DZĪVĪBA....No aculieciniekiem var saprast,ka tieši uz kasēm krituši betoni... Redzēju to brīdi, kad bija otrais nogruvums...Kā glābēji cīnās ar gruvešiem, lai tiktu klāt cilvēkiem...un pēkšņi viņiem pašiem jāglābjas.... Tie, kas bija ārā leca malā...Kur lekt tiem, kas iekšā meklē izdzīvojušos ??? Tanī brīdī viss sagriezās...Un ziņās paziņoja glābējs gājis bojā nesot cietušo..... Kāpēc jānotiek traģēdijai, lai cilvēki sāktu domāt un sauktu pie atbildības.... Es Maximā biju, kad ziņoja par evakuāciju, pēc aptuveni 1h notika nelaime...Veikalā bija pilns ar cilvēkiem...Kāpēc tā ???? Man jāpriecājas par doto otro iespēju...citiem tā nepaveicās...

22. Nov 2013, 12:58

LTV Panorama ‏@ltvpanorama 4m
Zem gruvešiem Maximā vēl varētu būt ap 40 cilvēkiem. Info no novērošanas kamerām.
Retweeted by Pieci

22. Nov 2013, 12:47

LTV interneta tiešraides http://www.ltv.lv/lv/tieshraide/

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. Nov 2013, 12:14

http://www.maminuklubs.lv/forum/kapec-tas-notiek-ar-mani-235689/ Sniegsim atbalstu mūsu māmiņai, kuras mīļotais gājis bojā!

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 11:36 indrasniega

Jā,bet vakar rakstīja ka viena mamma paziņoja meitai, ka atrodas zem gruvešiem un viņai savainota ir kāja...

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 11:25 mazais91

Ak dievs! Kaut izdzīvotu,atrastu tēvu un dzīvu!un kaut mazais ja dzimtu,lai piedzimst vesels.

22. Nov 2013, 11:21

Ieva Brante ‏@St_Ieva 32m
Slimnīcā ir grūtniece, kuras bērniņa dzīvība briesmās. Zem gruvešiem aizvien viņas tēvs!

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 11:17

Cik vēl būs☹,vai kādu dzīvu ar iznes no veikala?

22. Nov 2013, 11:04

iNga ‏@donis777 42m
Pēc vakardienas traģēdijas būvfirmas RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš nogādāts slimnīcā ar sirdstrieku
http://www.focus.lv/latvija/sabiedriba/focuslv-avots-buvfirmas-rere-valdes-priekssedetajs-ainars-paunins-nonacis-slimnica

aab aab 22. Nov 2013, 10:42

neesmu bijusi šajā Maximā, bet esmu viņu redzējusi. ja citus veikalus pa ātro uzceļ pēc principa - metāla kontrukciju karkass + apdare, tad te viss ir betonā! tāpēc arī ir tik daudz bojāgājušie.

šodien pastrādāt vienkārši nav iespējams, tas ir prātam neaptverami!

lauvinja lauvinja 22. Nov 2013, 10:32

Labrīt!
Lūgšanās un labās domās ir spēks! Tomēr ir jāsaprot kas ir vainīgs un kāpēc notika traģēdija. Lai turpmāk nekas tāsd neatkārtotos.

Neattaisnoju Maximu, tomēr "Sagruvušās „Maxima” ēkas īpašnieks un attīstītājs uzņēmums “Homburg Group”, būvuzraudzības kompānija “CMConsulting”, arhitektūras firma “Kubs”, būvkonstruktoru birojs “HND Grupa” un būvniecības uzņēmums “RE&RE” vadības grupas sanāksmē piektdien nolemts pēc iespējas ātrāk noskaidrot nelaimes cēloņus. Ekspertīzes veikšanai ir arī piesaistīts neatkarīgs būvkonstruktors Valters Celmiņš."

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 10:19

Pa ltv1 rāda ka 26jau gājuši bojā,un 10.25 speciālziņu izlaidums!

22. Nov 2013, 10:17

E teiktu ka operatīvākais no ziņu dienestim šobrīd ir LR un LTV http://www.lsm.lv/lv/zinas/latvija/tragjedija-maxima-laupiijusi-26-cilveka-dziiviibu-atjaunots-10.0.a70472/

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 10:06

Ugunsdzēsēju darbinieku radiem arī liels uztraukums. Apbrīnoju vispār sievietes kurām vīri ir glābēji. Stipri nervi viņām ir!

Saulite21 Saulite21 22. Nov 2013, 10:00

Stulbs jautājums,bet kas ir Nikolajs?

1 ... 6 7 8 9 10 11