Izbaudi braucienu suņu pajūgā pa Ķīpsalu!

Izbaudi braucienu suņu pajūgā pa Ķīpsalu!

13. Nov 2011, 20:44 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2011" šogad apmeklētājiem piedāvās izbaudīt vēl nebijušas izjūtas – elpu aizraujošu braucienu suņu pajūgā. Īstie čukču suņi – Sibīrijas haskiji, kas ilgus gadsimtus nodrošināja vienīgo iespēju pārvietoties pa planētas tālajiem Ziemeļu apvidiem, – no 11. līdz 13. februārim apmetīsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

 

Pēc īsas iepazīšanās ar suņiem un instrukcijām, kā pareizi jāvada kamanas, izstādes apmeklētāji Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs izbraukt ar suņu vilkto pajūgu pa 700 m garu trasi cauri Ķīpsalas plašumiem. Drošākie suņus varēs arī paglaudīt un saņemt neskaitāmas bučas – tā haskiji apliecina savu lielo mīlestību pret cilvēkiem.

 

Sibīrijas haskiju valdzinājumam varēs ļauties arī iekštelpās – tematiskās halles "Apceļo Latviju!" Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūras stendā, kur varēs saņemt visu interesējošo informāciju par šo brīnišķīgo izklaides veidu. Uzzināsi, kā tiek veidots suņu pajūgs, kādi suņi tam ir piemēroti, kādas ir katra pajūga suņa funkcijas un par sadarbību ar mušeru jeb pajūga vadītāju. Pārstāvis, kurš uzraudzīs suņus stendā, būs kompetents pastāstīt par haskija šķirnes suņiem un to īpatnībām.

 

"Haskijs ir izcili skaists, cēls, nedaudz stūrgalvīgs brīvdomātājs ar fantastiski skaistu un biezu daudzkrāsu kažoku, ar izcilām darba spējām un fantastisku izturību, praktiski nenogurdināms un radīts, lai skrietu. Ne velti saka: "Born to run!"* Haskijs ļoti mīl bērnus un nekad nekodīs cilvēkam!" – tā savus mīluļus raksturo astoņu Sibīrijas haskiju īpašniece, Latvijas Kinoloģiskās federācijas biedre, kinoloģe Aina Šmita.

 

Visiem suņiem, kas piedalīsies "Balttour 2011" ir FCI (Fédération Cynologique Internationale) un LKF (Latvijas Kinoloģiskās federācijas) ciltsraksti. "Lieliskais astotnieks" ir vairāku izstāžu čempioni un kandidāti, pilnībā socializēti un draudzīgi cilvēkiem:

 

  • ģimenes galva, barvedis Džedis (4 gadi) ir Baltijas izstāžu čempions;
  • septiņu kucēnu mamma Demona (4 gadi) ir ar retu, šķirnei pieļaujamu, acu krāsu – viena zila, otra brūna;
  • Baiks ir Latvijas junioru čempions ar fantastiski skaistu šokolādes brūnu kažoku;
  • Sirsniņš ir Latvijas izstāžu čempiona kandidāts, kurš savu vārdu ieguva, pateicoties krāsojumam uz pieres;
  • Geiša ir Latvijas junioru čempione, kas 2009. gadā ieguva titulu "TOP haskijs II";
  • Gamba ir Latvijas čempiona kandidāte, kas, pateicoties rudajam kažokam, atgādina lapsiņu;
  • puika Genki ir izcils kamanu suns.

 

"Balttour 2011" Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs iesaistīties arī daudzās citās aktivitātēs – slidot, vizināties ar kamanām, izbaudīt pirtnieka pērienu, lidot gaisa balonā, malkot tēju īstā ledus bārā un aplūkot ledus skulptūras. Izbaudi Aļasku tepat Ķīpsalā!

 

 

*Dzimis, lai skrietu – tulk. no angļu val.

 

 

Vairāk par izstādi: balttour.lv

aab aab 09. Oct 2012, 12:06

vot tagad nesaprotu - grādīzers galīgi brauc auzās vai arī es sāku baaigi atsilt! 😃 izmērīju pati t un man rāda - 35.7! nu nevar būt, ka atšķiras t par veselu grādu! tas jau bik pa daudz! hmmm......

aab aab 09. Oct 2012, 11:46

mojito
fū... tad jau manējā nav vienīgā 😃
sākumā baigi mērīju temp - tad sapratu, ka nav baigā jēgā, jo viss ir ok, tikai piere karsta. un tāpat, ja izmēra, t nav! vot ej nu tiec skaidrs ar to bērnu! 😃 loģiski, kad saraudas, satusējas utt, tad ir karsta, bet nu ir arī vnk tāpat - laikā kad spēlējas!

aab aab 09. Oct 2012, 11:36

klau, moš kāda var izskaidrot.
ik pa laikam novēroju, ka Dūdai ir silta pierīte - izmēru t un nu nav - ir 36.4-36.6. ok, man grādīzeris īpatnējs - nu ok, līdz 36,8. dokai teicu, viņa saka, lai tad mērot t. izmēru, bet nu nav! tāpat tā krietni siltā piere pazūd - vienā brīdī ir, pēc 5min vairs nav. tagad rāda - 36,2- nu tātad apm 36.6.

aab aab 09. Oct 2012, 10:32

man to kopīgo ieteica ar piebildi - ja vari atļauties. tā kā tas nav obligāts.

aab aab 09. Oct 2012, 10:22

pepiite
morning! tu nu gan šorīt agri augšā 😃
jā, ieminējos dokai, jo tajā aptiekā man tikai piedāvāja kkādus iespējamos variantus. Osteocare - bērniem - tur ir Dvit, Kalcijs un Magnijs. viņš gan ir padārgs ☹ Eiro aptiekā nepilni 10Ls. nu pietiekami sālīti! bet D vit vienalga jādodot. tur tip piliens parastais D vit + pus (vai pilna?!) tējkarote tā Osteocare. beigās sapratu, ka man lētāk un veselīgāk sanāks dot Dvit 2pil un klāt dot dažādus produktus, kur ir kalcijs - siers, biezpiens utt.
nu kā nav jāsatraucas, ko vilkt mugurā! ir gan! kā nekā ciemos nevar iet ar bez maz mājas drēbēm - ir jāsapošas! to nu man mamma ir iemācījusi! nevar kā pagadās! tomēr tie ir svētki!
ā, vēlāk Skype jāpapļāpā - ir daži organizatoriski Questioni! 😉

aab aab 09. Oct 2012, 10:10

ā, aizmirsu pastāstīt - vakar ņemo pa māju, baigais klusums. pēkšņi tāds neapmierināts bļāviens no bērna mutes. skatos un ko es redzu - mans bērns ar vienu kāju iekāpis mantu kastē (man tāda neliela, pagaidām)! beigās ieliek arī otru kāju, izrevidē mantiņas, iesēžas 😃 un kaifo! ārā gan nemācēja izkāpt. es pieturēju rokas un pati smuki izkāpa!
un vēl vakar vakarā ar tēti mētāja bumbu! to, ka bumbu var arī mētāt, iemācīja krustmāmiņa! tagad šī lepna, ka kaut ko ir iemācījusi! 😀

aab aab 09. Oct 2012, 10:08

madary
😃 😃 😃 😃 vispār jau plānā ir to istabu pārvērst par bērnistabu! bet ir jau vēl pieliekamais! tur visu ārā un perfekts liels skapis! 😃 😃 😃 😃 😃
nu tu gan ar muguru nejoko! man arī pēdējās dienas sāp ☹ laikam rudens klāt vai arī mugura vēl dzīvo pirms gada notikumos 😃

tagad mans bērns sēž un skatās savu mīļāko raidījumu - Televeikala Skatlogs 😃 😃 😃 AirBra un visi citi TopShop sū... 😃 😃 😃 bērns kā pielīmēts! 😃 😃 😃

es D vit dodu vakaros. pareizāk sakot - kad v atcerās! a druška man nesen pateica kko par D vit, par ko biju krietni pārsteigta! viņš esot tumsā jātur 😃 nu ko, tagad zeķe pa virsu 😃

aab aab 09. Oct 2012, 08:50

sanyyy
es ta esmu Rīgā, tikai jūs neesat, ne!? 😃
nu nekas.... 😃

aab aab 09. Oct 2012, 08:41

sanyyy
es arī tādu gribu!!!! 😃 😃

aab aab 09. Oct 2012, 08:39

morning!
vakar, kamēr bērns gulēja diendusu, devos izrakņāt visu virsdrēbju kasti, lai vakarā var taisīt lielo laikošanu. nu tad vakarā ar v gājām un taisījām modes skati. sapratām, ka šoziem ir un būs, ko vilkt mugurā, bet ir arī extra aukstam laikam -ar aitādu iekšā. to pielaikojām, man par milzu pārsteigumu- derēja perfekti, pat par lielu bik, uzlikām kapuci un tik smieklīgi izskatījās 😃 😃 😃 skrēju pēc fočika 😃 ielikšu kādu pikčeru db, tikai atgādiniet. tā, ka nu mans satraukums par virsdrēbēm ir beidzies, tikai palicis par apaviņiem. jādodas brīvdienās iečekot. kā nekā laiks paliek arvien aukstāks un man jau nepatīk....

šodien jātaisa otra modes skate - jāizdomā, ko lai rīt mazā dāma velk mugurā pie Arčika! ir doma, bet vai vēl der?! 😃 🎉

rimčik
vai ku labi, ka tik viegli izdevās atradināt no pupa 😀 🌷 lai pārējiem arī tikpat viegli iet!

ā, mazā tik kolosāli izskatās savā jaunajā pidžammā! 😀 baigais prieks! un izskatījās baigi garā, bet reāli ir bez maz tieši laikā!

aab aab 08. Oct 2012, 17:49

gribat pasmieties?
kas šodien ir par datumu? 8.oktobris. apskatos, ka ir pienācis jaunais kāda pakalpojuma rēķins un tur rakstīts: "Rēķina izrakstîðanas datums 09.10.2012." 😃 😃 😃

uvetta
nu gan Emma palikusi par gardēdi 😃 😃 😃

aab aab 08. Oct 2012, 15:59

rimčik
protams, ka atrādīšu! 😉

lilly
nu ja, ka slavenas 😃 😃 😃

08. Oct 2012, 15:51

lilly,
ceru, ka ziemas puķu te vairs nebūs 😤 😃 😃 😃

08. Oct 2012, 15:49

yo no pupainās (kā mai pik nosauca) 😃

sveiciens Haraldiņam 11 mēnešos 🤗 😘

tātad- piektdienas vakarā izdomāju, ka krūti uz nakti vairs nedošu un tad atliks 2 reizes- no rīta un pa dienu. un ko jūs domājat? Sofija protams nepiecēlās arī uz to rīta ēšanu. tad sapratu, ka ir jābeidz, jo ko tad atstāšu 1 reizi pa dienu?
ārprāc, kādas sāpes man nācās piedzīvot, sajutos kā tikko piedzemdējusi 😃 un bišķiņ jau arī psiholoģiski bija dīvaini, man vairs nebija jābaro bērns!
Tagad iet trešā diena, Sofija vispār nav uz krūts pusi paskatījusies, , baigi veiksmīgi tas viss notika. Es vēl cīnos ar sāpēm un cietām krūtīm, bet ceru, ka pāries. kāposts ir ļoti laba lieta 😛 tas mums tāds lielais notikums.

madary,
tā Sofijas bildīte nav manis fočēta 😛 viena mana draudzene, kura ļoti skaisti fotografē, to nofočēja 😀

pepiite,
super, ka jums labi gāja! tiešām, gribas ko vairāk dzirdēt 😀

pik,
prieks par Vesīti 😘 malacis viņš tev. Sofija vēl aizvien nestaigā, jo baidās. tad, kad iedodu vienu pirkstu- iet kā mīļā 😃
prieks arī par matu krāsu un lai labi higiēnists iztīra zobus 😃

aab,
parādīsi savu albūmu, kad būs gatavs? ļoti gribēsies redzēt! 😀

balodiite,
super par ballīti, ka izdevās 😀

par kombīšiem runājot- mums ir ziemas jaka un kombinezona bikses.
😀

zance,
es taisīju rasolu un siera salātus ar paštaisīto majonēzi, halvu, šņorkonfektes, vafeles, kūku, maizītes ar kausēto sieru+ tunci, vistu vai gurķi, pīrādziņus ar sieru 😀
ja tev lielākie ēdāji būs bērni tad iesaku izvēlēties dažādus augļus un dārzeņus, un veselīgus saldumus 😀

aab aab 08. Oct 2012, 11:48

mēs gan pabijām ārā 😃
kad izgājām, nu minimāli pidžināja, pēc veikala jau vairāk. bet vismaz bērns paelpoja svaigu gaisu, ārā pabija, tagad var tusēties! 😀

šodien jāturpina darbs pie fotoalbuma. esmu tikusi līdz 5.mēnesim. gribas jau lai bildes ir arī kaut cik hronoloģiski, nevis kā pagadās! 😃

laikam pēc albuma sataisīšanas, būs jāsāk adīt vilnas zeķes un biezā cepure bērnam! citādi aukstums nāk ar joni, bet vēl viss nav sagatavots!

mēs te ar drušku runājām par to kombīšu lietu. druška arī pareizi pateica - hvz vai tiešām termokombis ir termokombis! veikalos jau visu ko saraksta!

aab aab 08. Oct 2012, 09:04

morning!

nu kas tas par pī laiku šorīt?! 😤 besī! degunu pat ārā no mājas negribas bāzt! it kā vajadzētu cukuru, bet nu laikam iztikšu - dzeršu rūgtu kafiju un tēju ar medu! 😃

sanyyy
zin, tās filmas - Lenne un Huppa jau uzreiz nozīmē ļoooti augstas cenas! ja paskatās citos veikalos, tad arī var atrast termokombjus par pieņemamākām cenām! 😀

aab aab 07. Oct 2012, 21:03

ā un vēl... man patīk mans bērns 😃 viņa nemāk iekāpt gultā, bet pareizi (!!!) izkāpt gan prot 😃

aab aab 07. Oct 2012, 20:58

madary
bijām gan. jūs jau nebijāt Rīgā, lai varētu teikt, ka moš redzējāt 😃 vai tomēr? 😤 😃
jā, ir gan skolotājas mūsu vidū 😃

vikkuks vikkuks 07. Oct 2012, 18:06

aab... Iesaku aiziet uz humpalas veikalu HUMANA,tur var atrast labas lietas.Puikam tur esmu nopirkusi pufaiku ar visiem cimdieniem un siltas bikses,katru pa 2,50Ls. Nopirku sev meteli ari pa 2,50Ls... vismaz nebuz zel nakosgad mest ara un pirkt jaunu. Iesaku iet,taja diena ,kad ir jauna prece.Tad atliek but nekaunigam,jo kas pirmais brauc,pirmais mal....

Reizem stavot rinda var redzet,ka cilveki ir atradusi labas lietas,piemeram,viena sieviete nopirka aitādas vilnas segu,kas der mazuliem.... vai ari mazlietotas ziemas garos zabakus.... Ir verts iegriezties 😀

vikkuks vikkuks 07. Oct 2012, 18:05

aab... Iesaku aiziet uz humpalas veikalu HUMANA,tur var atrast labas lietas.Puikam tur esmu nopirkusi pufaiku ar visiem cimdieniem un siltas bikses,katru pa 2,50Ls. Nopirku sev meteli ari pa 2,50Ls... vismaz nebuz zel nakosgad mest ara un pirkt jaunu. Iesaku iet,taja diena ,kad ir jauna prece.Tad atliek but nekaunigam,jo kas pirmais brauc,pirmais mal....

Reizem stavot rinda var redzet,ka cilveki ir atradusi labas lietas,piemeram,viena sieviete nopirka aitādas vilnas segu,kas der mazuliem.... vai ari mazlietotas ziemas garos zabakus.... Ir verts iegriezties 😀

1 2 3 4 5 6