18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2011" šogad apmeklētājiem piedāvās izbaudīt vēl nebijušas izjūtas – elpu aizraujošu braucienu suņu pajūgā. Īstie čukču suņi – Sibīrijas haskiji, kas ilgus gadsimtus nodrošināja vienīgo iespēju pārvietoties pa planētas tālajiem Ziemeļu apvidiem, – no 11. līdz 13. februārim apmetīsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.
Pēc īsas iepazīšanās ar suņiem un instrukcijām, kā pareizi jāvada kamanas, izstādes apmeklētāji Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs izbraukt ar suņu vilkto pajūgu pa 700 m garu trasi cauri Ķīpsalas plašumiem. Drošākie suņus varēs arī paglaudīt un saņemt neskaitāmas bučas – tā haskiji apliecina savu lielo mīlestību pret cilvēkiem.
Sibīrijas haskiju valdzinājumam varēs ļauties arī iekštelpās – tematiskās halles "Apceļo Latviju!" Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūras stendā, kur varēs saņemt visu interesējošo informāciju par šo brīnišķīgo izklaides veidu. Uzzināsi, kā tiek veidots suņu pajūgs, kādi suņi tam ir piemēroti, kādas ir katra pajūga suņa funkcijas un par sadarbību ar mušeru jeb pajūga vadītāju. Pārstāvis, kurš uzraudzīs suņus stendā, būs kompetents pastāstīt par haskija šķirnes suņiem un to īpatnībām.
"Haskijs ir izcili skaists, cēls, nedaudz stūrgalvīgs brīvdomātājs ar fantastiski skaistu un biezu daudzkrāsu kažoku, ar izcilām darba spējām un fantastisku izturību, praktiski nenogurdināms un radīts, lai skrietu. Ne velti saka: "Born to run!"* Haskijs ļoti mīl bērnus un nekad nekodīs cilvēkam!" – tā savus mīluļus raksturo astoņu Sibīrijas haskiju īpašniece, Latvijas Kinoloģiskās federācijas biedre, kinoloģe Aina Šmita.
Visiem suņiem, kas piedalīsies "Balttour 2011" ir FCI (Fédération Cynologique Internationale) un LKF (Latvijas Kinoloģiskās federācijas) ciltsraksti. "Lieliskais astotnieks" ir vairāku izstāžu čempioni un kandidāti, pilnībā socializēti un draudzīgi cilvēkiem:
- ģimenes galva, barvedis Džedis (4 gadi) ir Baltijas izstāžu čempions;
- septiņu kucēnu mamma Demona (4 gadi) ir ar retu, šķirnei pieļaujamu, acu krāsu – viena zila, otra brūna;
- Baiks ir Latvijas junioru čempions ar fantastiski skaistu šokolādes brūnu kažoku;
- Sirsniņš ir Latvijas izstāžu čempiona kandidāts, kurš savu vārdu ieguva, pateicoties krāsojumam uz pieres;
- Geiša ir Latvijas junioru čempione, kas 2009. gadā ieguva titulu "TOP haskijs II";
- Gamba ir Latvijas čempiona kandidāte, kas, pateicoties rudajam kažokam, atgādina lapsiņu;
- puika Genki ir izcils kamanu suns.
"Balttour 2011" Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs iesaistīties arī daudzās citās aktivitātēs – slidot, vizināties ar kamanām, izbaudīt pirtnieka pērienu, lidot gaisa balonā, malkot tēju īstā ledus bārā un aplūkot ledus skulptūras. Izbaudi Aļasku tepat Ķīpsalā!
*Dzimis, lai skrietu – tulk. no angļu val.
Vairāk par izstādi: balttour.lv
madary
kas? tik traki?? :O oho! ☹ mēs i šokā un jūtam līdzi! lai veseļojas! viņam ir ned laika lai tiktu uz pekām 😉
nu gan te baaaigais klusums!
mēs šodien paspējām izskriet centru, sapirkt čupu ar papīriem, lai ir ar ko dekorēt nākamned māju, satikt krustmāti, papusdienot, uzcept picu, sakopt istabu un nu atvelku elpu un gaidu, kad otra panna ar picu izcepsies 😀 tad jāatkorķē vīns un jāēd pica 😀
gunishhh,
beidz kārdināt..un..to omīti atsūti pie mums pēc UK, labi? 😃
kādi jums plāni dzimšanas dieniņai?
esat jau izdomājuši, ko dāvināsiet Emi? un kādas dekorācijas u.tml?
lilly,
p.s. apsveicu ar gandrīz krūts vispār neņemšanu! 😀
p.s.2. vai jūs jau velkat mazajiem cimdus? pēc vakardienas pastaigas, šķiet, cimdi ar steigu jāsāk vilkt! mazajai rokas nosala!
p.s. 3 vikkuks,
apsveicu ar atgriešanos darbā! 😀 🌷
yelo!
Lilly, sūtu tavam dēlam Laurim 🤗 1. dzimšanas dieniņā! 😀
Cepeluwkas dvīnīšiem arī katram pa 🤗
zance,
varu tev oficiāli paziņot, ka vakar vakarā beidzās pat mazākās sāpītes krūtīs. tā kā barošanas pārtraukšana man prasīja 2 dienas pamocīties+3 dienas nedaudz diskomforta 😀 nav daudz,ne? 😉
gunishhh,
tad jau labi, ka tepat vien esi 😀 forši, ka jums kāds atbrauc ciemos un kaut kur palaiž 😀 laimīgie 😀
vakar staigājām ar Sofiju no bankas līdz mājām. viņa gāja pie rokas, jo, it kā staigā, bet tikai krampjaini ieķērusies manā pirkstā 😃 es jūtu, ka viņa pat neatbalstās, bet to manu roku vajag. laikam kkāds psiholoģiskais, nezinu.
varu teikt to labāko par Swedbank apkalpošanu! Kā iegāju un paņēmu numuriņu, uzreiz pienāca darbiniece, kas redzēja, ka es ar mazu bērnu un tiku uzreiz apkalpota! 😀 😀 😀
bet kāpēc gāju uz banku? Jo biju aizmirsusi lietotāja numuru internetbankai 😃 😃 😃 vispār man viņš ir "ļooti" sarežģīts 😃 😃 😃
Labrit! Ara aiz loga ir auksti,bet tik un ta jaiet ara un jamekle mazajam siltas kurpites 😀
Lenam saku atgriezties darba.Vakar biju Riga uz apmacibam,sadeva looooti daudz materiala,ko macities.Pati dodos rit uz darbu un mekleju informaciju, Kas to butu domajis,ka pa1gadu,tik daudz jaunumu,sola,ka bus vel.....Oficiali darba esmu ar 1 novembri.
ļar, ļar, ļar.... šitādas un citas interesantas skaņas valda manā mājā 😃
šodien bija plāns, tagad domāju vai vispār vajag! 😃 un vēl kā par nelaimi pirmajā dienas pusē sola lietu! grrrr.... un vēl kā par nelaimi man vajag tikt uz veikalu pēc papīriem, bet, zakon podlast, viņš strādā tikai darba dienās! grrr....
santa,
wow! beidz biedēt 😃 vairs negribēsies dzemdēt 😃 😃 😃 tāpēc vien ir labi, ka vīrs ir līdzās 😃
bet ja nopietni- labi, ka viss labi beidzās. 😀
balodiite,
smuki izskatās, bet laikam šis prieks Sofijai būs tīņu vecumā 😀 man kkā negribas vēl viņai austiņās neko šaut. manuprāt, tas ir vairāk vecāku priekam, jo bērniņš jau neko no tā nesaprot. bet nu, cik mammu, tik viedokļu. 😀 ja gribi- šauj! 😀 man laikam šajā jomā kkādi mistiski aizspriedumi 😃 patīk skatīties, ka citiem bērniem ir un kā viņiem izskatās, bet pati savam nedurtu. 😀
zance,
man jau liekas, ka tev psiholoģiski ir pagrūti sakarā ar to krūts ēšanu. bet atceries, ka tu esi savam dēliņam pati labākā mamma, un, pat ja nebarosi vairs ar krūti, tāpat būsi labākā! Tāpat vari viņu daudz mīļot, paijāt, pavadīt laiku, dodot savu siltumu un mīlestību 😀
uvetta,
hmmm..nu Rimi es ņemu sveramas tās plūmes un aprikozes, rozīnes paciņā. man tās plūmes ir tādas ritīgi mīkstas, ka nav jākošļā un ja gadās kāda cieta, tad apēdu pati 😃 jo man GARŠO 😃 😃
santa
ārprāc!!!!!! nu kā šitā var! šausmas! labi, ka viss ir labi beidzies! lai mazais Roberts aug brašs! 😀
balidiitem
nu es uzskatu, ka ātrāk par skolas laiku mūsu Dūdai auskaru (caurdurtu) nebūs! labi, ka v piekrīt. smuki jau izskatās, bet bail pat iedomāties, ka mazā varētu sev knibināt auskarus ārā- manus ķer no visa spēka ☹ ☹ , jo tas ir sāpīgi!
uvetta,
nē, es jau 3 mēnešus neko vairs neblanderēju. žāvētos sagriežu mazītiņos gabaliņos. ja lieku rozīnes, tad uz pusēm 😃
santa
tusiņš jau briest? 😀
sveikas, mīļās!
sveiciens Hugo 🤗 un Gustavam 🤗 1. dzimšanas dieniņā! 😀
diez kur Gunishhh palikusi? Ceru, ka viss ir labi..ā, laikam viņai ciemos brauca mamma vai ome..kkā tā,..
Zance,
nē, nav jādod maisījums pēc gada, bet kā jau teicu un arī Santa piebilda, ka katrs jau skatās pēc saviem ieskatiem. par krūti- vari barot, cik vien ilgi gribi un kamēr tev nav apgrūtinoši. Es tā kā vēl biju gatava barot, bet tā vnk sanāca, ka nācās beigt- un! mana ģimenes ārste teica, ka mamma diezgan daudz hormonus nodod bērnam ar pienu, tas laikam mani stimulēja sākt domāt un nobriest beigšanai..nezinu, cik daudz tā taisnība vai nav, bet par to domāju un tad bija vieglāk saņemties uz to visu.
uvetta,
dodu 5graudu, 4 graudu, rīsu un auzu pārslas 😀 auzu pārslas ir absolūts favorīts 😀
klāt lieku bumbieri vai banānu + plūmes, aprikozes, vai rozīnes. to visu vienlaicīgi jau nē, bet vienu augli+vienu žāvētu augli 😛
pepiite,
ielūrēšu tavas bildes! mīļi ar tām ausītēm!
tikai es laikam amodināju Sofiju ar savu muzicēšanu! Pa logu jau skaņa vienalga ārā iet! 😕
pepiite
es šoreiz apaļo atstāju tev - tas bonusā par vakardienu 😉
meitenes, tā kūka bija dievīga!!!!!!!! varētu ēst un ēst... žēl tikai, ka vēders jau bija pilns ar siera salātiem 😃 bet v noēda divus gabaliņus par mums visiem 😃
zappa
paldies! mums foršs fotogrāfs 😀
šodien saņēmu māmiņalgu un jau pirmo piķi no tiem 30ls 😃 nu tik daudz, ka pilnīgi nezinu kā iztērēt 😃
bāc! atkal esmu izgāzusies ar jubilāriem ☹ shame on me ☹
ok, tad teikšu tā, lai atkal kko nesajauktu 😃 - milzīgs sveiciens šīsdienas jubilāriem! 🌷
bijām ārā. netālu, līdz veikalam un atpakaļ. gribējās jau vēl staigāt, bet debesis palika diiiiikti melnas un nācām mājās! tagad līst!
nu esmu tak aizmārša!
vakar aizmirsu aizsūtīt buču Aleksam! 😘
ai, baļļuks bija super! esam ļoti apmierināti! bērns arī iztusējās un pat neaizmiga līdz mājām 😀 Pepiite bija pacentusies un galda improvizācija man īpaši patika! 😀 😀 😉 garšīgi.... par kūku labāk neko neteikšu! tā arī manai Dūdai garšoja!
buča arī šodienas gaviļniekam - Laurim! 🌷
ai cik ātri skrien tas laiks - tūliņ mums arī tusiņš, tikai 1,5 ned palikusi! bet tik daudz vēl kas jāizdara!
pik,
😃 😃 jā, diegošana ir ļoti svarīga! 😀 es jau sen diegoju, kopš man parādījās tās smaganu problēmas!
zance,
nē, priekš kam maisījumu? Bērnam pēc gada vecuma nav vajadzīgs ne mātes piens ne maisījums (kā pamatēdiens). tas, vai dod vēl vai nedod, jau ir atkarīgs, kā katra mamma izvēlas, bet nu vajadzīgs tas nav (no medicīniskā viedokļa un uzturviedokļa). Sofijai ir 5 ēdienreizes dienā- brokastīs putra ar augļiem, tad uzkodas (maizīte vai auglītis vai biezpiens, vai jogurts), tad vārīti dārzeņi ar biezpienu, zivi vai gaļu, tad uzkodas un pirms gulētiešanas putra (man ir 3 veidu putras, tās arī mainu katru dienu, lai ir dažādība). šķidrumu dodu tējiņu vai sulu atšķaidītu. esmu bišķi arī pienu devusi, bet tas kkā nav aktuāli, lai gan viņai garšo!
Sofija nekā neuztver, viņa par krūti uzreiz jau bija aizmirsusi. man pašai tikai nepatīk, ka vēl sāp tā kreisā krūts. ieliku kāpostlapu.
Sofija šodien atkal nogulēja 4,5h! Laikam viņai patīk, ka ārā auksts!