18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2011" šogad apmeklētājiem piedāvās izbaudīt vēl nebijušas izjūtas – elpu aizraujošu braucienu suņu pajūgā. Īstie čukču suņi – Sibīrijas haskiji, kas ilgus gadsimtus nodrošināja vienīgo iespēju pārvietoties pa planētas tālajiem Ziemeļu apvidiem, – no 11. līdz 13. februārim apmetīsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.
Pēc īsas iepazīšanās ar suņiem un instrukcijām, kā pareizi jāvada kamanas, izstādes apmeklētāji Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs izbraukt ar suņu vilkto pajūgu pa 700 m garu trasi cauri Ķīpsalas plašumiem. Drošākie suņus varēs arī paglaudīt un saņemt neskaitāmas bučas – tā haskiji apliecina savu lielo mīlestību pret cilvēkiem.
Sibīrijas haskiju valdzinājumam varēs ļauties arī iekštelpās – tematiskās halles "Apceļo Latviju!" Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūras stendā, kur varēs saņemt visu interesējošo informāciju par šo brīnišķīgo izklaides veidu. Uzzināsi, kā tiek veidots suņu pajūgs, kādi suņi tam ir piemēroti, kādas ir katra pajūga suņa funkcijas un par sadarbību ar mušeru jeb pajūga vadītāju. Pārstāvis, kurš uzraudzīs suņus stendā, būs kompetents pastāstīt par haskija šķirnes suņiem un to īpatnībām.
"Haskijs ir izcili skaists, cēls, nedaudz stūrgalvīgs brīvdomātājs ar fantastiski skaistu un biezu daudzkrāsu kažoku, ar izcilām darba spējām un fantastisku izturību, praktiski nenogurdināms un radīts, lai skrietu. Ne velti saka: "Born to run!"* Haskijs ļoti mīl bērnus un nekad nekodīs cilvēkam!" – tā savus mīluļus raksturo astoņu Sibīrijas haskiju īpašniece, Latvijas Kinoloģiskās federācijas biedre, kinoloģe Aina Šmita.
Visiem suņiem, kas piedalīsies "Balttour 2011" ir FCI (Fédération Cynologique Internationale) un LKF (Latvijas Kinoloģiskās federācijas) ciltsraksti. "Lieliskais astotnieks" ir vairāku izstāžu čempioni un kandidāti, pilnībā socializēti un draudzīgi cilvēkiem:
- ģimenes galva, barvedis Džedis (4 gadi) ir Baltijas izstāžu čempions;
- septiņu kucēnu mamma Demona (4 gadi) ir ar retu, šķirnei pieļaujamu, acu krāsu – viena zila, otra brūna;
- Baiks ir Latvijas junioru čempions ar fantastiski skaistu šokolādes brūnu kažoku;
- Sirsniņš ir Latvijas izstāžu čempiona kandidāts, kurš savu vārdu ieguva, pateicoties krāsojumam uz pieres;
- Geiša ir Latvijas junioru čempione, kas 2009. gadā ieguva titulu "TOP haskijs II";
- Gamba ir Latvijas čempiona kandidāte, kas, pateicoties rudajam kažokam, atgādina lapsiņu;
- puika Genki ir izcils kamanu suns.
"Balttour 2011" Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs iesaistīties arī daudzās citās aktivitātēs – slidot, vizināties ar kamanām, izbaudīt pirtnieka pērienu, lidot gaisa balonā, malkot tēju īstā ledus bārā un aplūkot ledus skulptūras. Izbaudi Aļasku tepat Ķīpsalā!
*Dzimis, lai skrietu – tulk. no angļu val.
Vairāk par izstādi: balttour.lv
čivas!
uvetta
zin, man patīk izcelties 😃 gadās arī tā pateikt! 😃
dabūjām pidžamu, tikai zilu 😃 vnk tās, kuras es gribēju (bija tāds silts audumiņš, nevis parastais kokvilnas), bija mazie izmēri. nācās pirkt lielo 😃 nu neko, būs inčīgi. tagad mazgājas, tad jāliek uz t.s. dvieļu žāvētāja, lai vakarā var vilkt mugurā un būtu vēl saldāki sapnīši!
pēdējā laikā man bieži gadās, ka veikals grib apšmaukt! rakstīts, ka atlaide vai akcija, bet pie kases norauj pilnu naudu! šodien arī! un vēl pie tam Rimi. vispār jau viņi ļoti neprecīzi bija uzlikuši akcijas zīmes 😛
tagad bērns priecājas par cepumiem - parastajiem krekeriem - nopirkām baigo paku 😃 lai tik ēd 😃
vispār es te pēdējās dienas esmu pārdomās par tēmu - termokombinezons! vnk ir tā, ka mums nav termo, līdz ar to ir jātuntulē, lai būtu silti. šoziem, kad bērns vēl diži nestaigās, tas būtu aktuāli. bet man šķiet savā ziņā tizli maksāt 35ls (h&m noskatīju) par kombi, kurš būs tikai vienu ziemu - a moš nopirkt lielāku izmēru? 😃 cik daudz bērns pēc gada aug? 😃
sanyyy
apsveicu! pirmie solīši ir TIK īpaši! (HEART)
man gan šķiet, ka mana dāmīte ir aizmirsusi, ka ir arī jāstaigā 😃 tagad tik staigā kkur minimāli pieturoties vai rāpo.
minka3
ai, tas ir super, kad sāk gulēt visu nakti - man tā ir kopš 2mēn vecuma 😃
lillly
re ku forši - šitā vari atstāt biežāk! manējā arī pati atrod knupi, ieliek mutē un guļ tālāk. reti gan sanāk, kad jāiet palīgā 😃
pagaidām izskatās ok laiks aiz loga - tātad laidīsim uz Alfu - meklēsim pidžamu mazajai, jo bikses jau iemācījusies dabūt bikses nost (viņa guļ bodijā un biksēs).
bučiņas mūsu foršajām skolotājām - šodien tak mūsu diena! 😀 🎉 😘
nu tā... esam padzīvojušies arī pa zeltainām lapām, sabildējušies un bērnam drēbes slapjas 😃 bet nu rezultāts būs labs! 😀 tas priecē! un nevaru vien sagaidīt bildes!
morning
nakts kā parasti, nekādu vētru nedzirdēju, tāpēc pat nemāku teikt vai vispār bija 😃
ārā viss slapjš ☹ besī, jo šodien bija doma laist bildēties! bet nu laikam nav lemts!
zance
zin, es arī sapratu, ka tā īsti nemāku atpūsties bez bērna. un tas ir traki! jāmācās atpūsties arī tāpat. vnk, kad atstājām bērnu un laidām uz laukiem, tad pratu atpūsties, tagad, kad bijām izbraukuši uz pāris stundām, tad vairs nemācēju 😃 😃 😃
morning
nakts kā parasti, nekādu vētru nedzirdēju, tāpēc pat nemāku teikt vai vispār bija 😃
ārā viss slapjš ☹ besī, jo šodien bija doma laist bildēties! bet nu laikam nav lemts!
zance
zin, es arī sapratu, ka tā īsti nemāku atpūsties bez bērna. un tas ir traki! jāmācās atpūsties arī tāpat. vnk, kad atstājām bērnu un laidām uz laukiem, tad pratu atpūsties, tagad, kad bijām izbraukuši uz pāris stundām, tad vairs nemācēju 😃 😃 😃