18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2011" šogad apmeklētājiem piedāvās izbaudīt vēl nebijušas izjūtas – elpu aizraujošu braucienu suņu pajūgā. Īstie čukču suņi – Sibīrijas haskiji, kas ilgus gadsimtus nodrošināja vienīgo iespēju pārvietoties pa planētas tālajiem Ziemeļu apvidiem, – no 11. līdz 13. februārim apmetīsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.
Pēc īsas iepazīšanās ar suņiem un instrukcijām, kā pareizi jāvada kamanas, izstādes apmeklētāji Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs izbraukt ar suņu vilkto pajūgu pa 700 m garu trasi cauri Ķīpsalas plašumiem. Drošākie suņus varēs arī paglaudīt un saņemt neskaitāmas bučas – tā haskiji apliecina savu lielo mīlestību pret cilvēkiem.
Sibīrijas haskiju valdzinājumam varēs ļauties arī iekštelpās – tematiskās halles "Apceļo Latviju!" Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūras stendā, kur varēs saņemt visu interesējošo informāciju par šo brīnišķīgo izklaides veidu. Uzzināsi, kā tiek veidots suņu pajūgs, kādi suņi tam ir piemēroti, kādas ir katra pajūga suņa funkcijas un par sadarbību ar mušeru jeb pajūga vadītāju. Pārstāvis, kurš uzraudzīs suņus stendā, būs kompetents pastāstīt par haskija šķirnes suņiem un to īpatnībām.
"Haskijs ir izcili skaists, cēls, nedaudz stūrgalvīgs brīvdomātājs ar fantastiski skaistu un biezu daudzkrāsu kažoku, ar izcilām darba spējām un fantastisku izturību, praktiski nenogurdināms un radīts, lai skrietu. Ne velti saka: "Born to run!"* Haskijs ļoti mīl bērnus un nekad nekodīs cilvēkam!" – tā savus mīluļus raksturo astoņu Sibīrijas haskiju īpašniece, Latvijas Kinoloģiskās federācijas biedre, kinoloģe Aina Šmita.
Visiem suņiem, kas piedalīsies "Balttour 2011" ir FCI (Fédération Cynologique Internationale) un LKF (Latvijas Kinoloģiskās federācijas) ciltsraksti. "Lieliskais astotnieks" ir vairāku izstāžu čempioni un kandidāti, pilnībā socializēti un draudzīgi cilvēkiem:
- ģimenes galva, barvedis Džedis (4 gadi) ir Baltijas izstāžu čempions;
- septiņu kucēnu mamma Demona (4 gadi) ir ar retu, šķirnei pieļaujamu, acu krāsu – viena zila, otra brūna;
- Baiks ir Latvijas junioru čempions ar fantastiski skaistu šokolādes brūnu kažoku;
- Sirsniņš ir Latvijas izstāžu čempiona kandidāts, kurš savu vārdu ieguva, pateicoties krāsojumam uz pieres;
- Geiša ir Latvijas junioru čempione, kas 2009. gadā ieguva titulu "TOP haskijs II";
- Gamba ir Latvijas čempiona kandidāte, kas, pateicoties rudajam kažokam, atgādina lapsiņu;
- puika Genki ir izcils kamanu suns.
"Balttour 2011" Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs iesaistīties arī daudzās citās aktivitātēs – slidot, vizināties ar kamanām, izbaudīt pirtnieka pērienu, lidot gaisa balonā, malkot tēju īstā ledus bārā un aplūkot ledus skulptūras. Izbaudi Aļasku tepat Ķīpsalā!
*Dzimis, lai skrietu – tulk. no angļu val.
Vairāk par izstādi: balttour.lv
zance, ir protams, mīkstākas, bet nu ja pieskaras, tad sāp. vēl sānos ir tādas bumbuļainas 😕
bet pa nakti jau pagāšnakt pirmoreiz atkal uz vēdera gulēju 😉
piens tā īsti laikam nekad nepazūd, kad piedzimst bērns. man pa tecēšanu ārā vispār netek. tikai sestdien un svētdien bišķi tecēja.
rimčik
vakarā.... 😃
😃 pik 😃 😃 piedod, biju pārāk radikāla savos spriedumos 😕 😃
iedod ābolus man, samizošu 😀 kā tev pie higiēnista gāja?
aab,
es tavam v neteikšu, ka redzēju 😃 labi labi. bet turu pie vārda, ka parādīsi 😀
😃 pik 😃 😃 piedod, biju pārāk rdikāla savos spriedumos 😕 😃
iedod ābolus man, samizošu 😀 kā tev pie higiēnista gāja?
aab,
es tavam v neteikšu, ka redzēju 😃 labi labi. bet turu pie vārda, ka parādīsi 😀
rimčik
vienu jau redzēji 😃 pietiek 😃 😛
nē, jau nē... būs arī vairāk. šoreiz laikam gribas vispirms sagaidīt v mājās un viņam parādīt, citādi šis atkal pukosies, ka visi ir redzējuši, bet viņš vēl nē 😃
aab,
es arī gribu bildes redzēt! a nu ka rādi!
jāieliek sanyy sarakstiņā, tu varētu draugu db grupā ielikt datus par savu mazo 😀
pik,
te pierādas, ka tu diskusiju nemaz nelasi! 😃 Sanyy rakstīja, ka vakar nosvinēja dzimenīti 😛
aab,
aizmirsu pateikt, ka smieklīgi par to rēķinu 😃 😃 😃
rimčik
kad manējai bija 38, pat tad tusēja pa māju, tikai bik mierīgāka bija 😃
dabūju bildes! nu dievīgas! varu vnk kust!
laba diena! nu gan sarakstījušas!
sanyyy,
sveiciens tavai princesītei 1 gada jubilejā 😀
santa,
D vitamīnu pa vasaru nedevu, jo mazā daudz dabūja sauli, bet tagad esmu atsākusi dot, pagaidām pa 2 pilieniem dodu, tad došu pa vienam.
pepiite,
fantastiska atpūta jums, izklausās, ka bijusi 😀 baigi arī gribētu 😀
aab,
neraugi to pieri, jo tā var iedzīvoties paranojā 😃 ja bērns citādāk uzvedas, vai izskatās slims, tad izmēri vai paraugi 😉
mēs vakar bijām vakariņās uz Olive bar, nu tā ir vnk fantastiska vieta ģimenei ar bērniem! vislabakā Liepājā, pēc manām domām. Un arī garšīgi, ļoti 😀
pik
ai, par tiem svariem un garumiem vispār nav ko satraukties. kkur skatījos kkādu tabulu - ā. kmm.lv, pēc viņu rādītājiem mans bērns visu ir virs normas - gan garumā gan svarā 😃 nu ko ta darīt, ka materiālu nežēlojām 😃
pik
vot tādu sūtīšu v pirkt! tagad tieši tā atlaide noderēs! 😀
tikko zvanīja fotogrāfs - drīz pievedīs bildes 😀 varēšu kaifot un priecāties! vispār jau kruta - ar bilžu piegādi mājās 😃
pik
ā, domā, ka 1/3 būs priekš gada veca bērna? 😃
pik
ar tiem termometriem ir traki. reiz runāju ar doku par šito un viņa teica, ka reāli tie lētie ir sū, bet dārgie arī ir jāskatās kā nu kurš. kā viņa smējās - jo dārgāks, jo labāks 😃 cenas jau ir pa traki lai tik vienkārši atdotu naudu un ja ir sū, ko tad. šodien sūtīšu v uz aptieku pēc parastā - tieši Eiro aptiekā 20% atlaide 😀 vairs nav tie dzīvsudraba, bet ir ar kko citu tur iekšā - tip dabai draudzīgāki 😃
zance
tas Osteocare ir bez receptes. pudele ir tik liela kā Stodal un Ibumetin bērniem. ja jau pa tējkarotei ir jādod, tad, pēc maniem rēķiniem, sanāk diezgan sālīts prieks ☹ 10Ls/mēn neesmu gluži gatava maksāt! ☹
pepiite
es arī izmetīšu, līdz ko nopirkšu jaunu! 😃
balodiitem
jā, šodien graujošs laiks... fū... pē...
parasti jau bērns ir sava veida apātisks, ja ir augsta t. vnk brīžiem tracina tā karstā piere un mistiskais termometrs.
pepiite
kā par nelaimi es foršo termometru nejauši sasitu! ☹ kad gribēju pirkt jaunu, tad aptiekā nebija un cena arī bik nošokēja - 5ls! ir elektroniskais, bet nu brīžiem rāda pareizi, brīžiem nevar saprast! ☹