Izbaudi braucienu suņu pajūgā pa Ķīpsalu!

Izbaudi braucienu suņu pajūgā pa Ķīpsalu!

13. Nov 2011, 20:44 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2011" šogad apmeklētājiem piedāvās izbaudīt vēl nebijušas izjūtas – elpu aizraujošu braucienu suņu pajūgā. Īstie čukču suņi – Sibīrijas haskiji, kas ilgus gadsimtus nodrošināja vienīgo iespēju pārvietoties pa planētas tālajiem Ziemeļu apvidiem, – no 11. līdz 13. februārim apmetīsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

 

Pēc īsas iepazīšanās ar suņiem un instrukcijām, kā pareizi jāvada kamanas, izstādes apmeklētāji Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs izbraukt ar suņu vilkto pajūgu pa 700 m garu trasi cauri Ķīpsalas plašumiem. Drošākie suņus varēs arī paglaudīt un saņemt neskaitāmas bučas – tā haskiji apliecina savu lielo mīlestību pret cilvēkiem.

 

Sibīrijas haskiju valdzinājumam varēs ļauties arī iekštelpās – tematiskās halles "Apceļo Latviju!" Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūras stendā, kur varēs saņemt visu interesējošo informāciju par šo brīnišķīgo izklaides veidu. Uzzināsi, kā tiek veidots suņu pajūgs, kādi suņi tam ir piemēroti, kādas ir katra pajūga suņa funkcijas un par sadarbību ar mušeru jeb pajūga vadītāju. Pārstāvis, kurš uzraudzīs suņus stendā, būs kompetents pastāstīt par haskija šķirnes suņiem un to īpatnībām.

 

"Haskijs ir izcili skaists, cēls, nedaudz stūrgalvīgs brīvdomātājs ar fantastiski skaistu un biezu daudzkrāsu kažoku, ar izcilām darba spējām un fantastisku izturību, praktiski nenogurdināms un radīts, lai skrietu. Ne velti saka: "Born to run!"* Haskijs ļoti mīl bērnus un nekad nekodīs cilvēkam!" – tā savus mīluļus raksturo astoņu Sibīrijas haskiju īpašniece, Latvijas Kinoloģiskās federācijas biedre, kinoloģe Aina Šmita.

 

Visiem suņiem, kas piedalīsies "Balttour 2011" ir FCI (Fédération Cynologique Internationale) un LKF (Latvijas Kinoloģiskās federācijas) ciltsraksti. "Lieliskais astotnieks" ir vairāku izstāžu čempioni un kandidāti, pilnībā socializēti un draudzīgi cilvēkiem:

 

  • ģimenes galva, barvedis Džedis (4 gadi) ir Baltijas izstāžu čempions;
  • septiņu kucēnu mamma Demona (4 gadi) ir ar retu, šķirnei pieļaujamu, acu krāsu – viena zila, otra brūna;
  • Baiks ir Latvijas junioru čempions ar fantastiski skaistu šokolādes brūnu kažoku;
  • Sirsniņš ir Latvijas izstāžu čempiona kandidāts, kurš savu vārdu ieguva, pateicoties krāsojumam uz pieres;
  • Geiša ir Latvijas junioru čempione, kas 2009. gadā ieguva titulu "TOP haskijs II";
  • Gamba ir Latvijas čempiona kandidāte, kas, pateicoties rudajam kažokam, atgādina lapsiņu;
  • puika Genki ir izcils kamanu suns.

 

"Balttour 2011" Brīvdabas piedzīvojumu teritorijā varēs iesaistīties arī daudzās citās aktivitātēs – slidot, vizināties ar kamanām, izbaudīt pirtnieka pērienu, lidot gaisa balonā, malkot tēju īstā ledus bārā un aplūkot ledus skulptūras. Izbaudi Aļasku tepat Ķīpsalā!

 

 

*Dzimis, lai skrietu – tulk. no angļu val.

 

 

Vairāk par izstādi: balttour.lv

aab aab 10. Oct 2012, 14:21

pepiite
mēs arī gatavojamies 😀

10. Oct 2012, 13:54

pepiite,
ļooti krāšņi! 😀 😀

10. Oct 2012, 13:47

yo mamasitas.

🤗 Aleksam 1. dzimšanas dieniņā!
🤗 Artūriņam 1. dzimenītē!

jums noteikti šī ir lieliska diena! 😀 😘

aab,
bildes vnk burvīgas! tāpēc vien ir vērts taisīt fotosesijas, vai ne? ka visu mūžu tik skaistas atmiņas! 😀 😀
par to drēgnumu- varu iedomāties!
es jau savos gumpīšos biju iekāpusi un uz tirgu aizbridu 😃
nākot mājās forši saliju 😃
bet vismaz man tagad ir liliju sīpoli! 😃 un vistu muguras 😃 😃 😃

man viena krūts vēl tā nejauki sāp, ceru, ka nebūs kkas sastrēdzis 😕
okz, jāiet izmazgāt grīdas un uztaisīt skudru pūznis 😀

aab aab 10. Oct 2012, 08:47

morning

madary
nestāsti par siltumu - es tad pārvācos pie tevis kamēr man nesildsa 😃

nu vispār ir tā, ka ir izbesījis tas aukstums! aiz loga lietus, pelēks viss, pē.... mājās drēgns un auksts! pašam no gultas negribas ārā līst, kur nu vēl kko darīt vai iet no mājas ārā! riktīgi drūms rudens!

un vispār! man šodien plāni bija! toč vajadzēja iziet ārā, bet pa lietu jau neiešu! tikai jāsalīmē gumijnieki, lai ir vakarā ko vilkt kājās!

bučas Arčikam mēs dosim dzīvajā, bet nu būsim pieklājīgas - arī tetad nosūtam virtuālu sveicienu! 😘

aab aab 09. Oct 2012, 20:01

fūū... termometrs rāda 36,6! bērna padusē, protams! 😀 tas bez gala priecē, jo rīt tak jāiet ciemos!

bildes jau draugos! Rimčik, vari iečekot!

09. Oct 2012, 19:45

uvetta,
😃 😃 😃

aurore,
prieks no jums dzirdēt! 😀 🌷
par tiem svētkiem, nav jau tas svarīgākais, cik ciemiņu un kur svin vai kā svin, bet galvenais ir mīlestība un zinu, ka tu noteikti savu dēliņu mīli, kā jau mēs visas savus mazos ķiparus 😀
tava mīlestība un rūpes viņam noteikti arī palīdz progresēt it visā 😀
par vitamīniem ļoti labi, ka dod. Es šovakar nopirku Kidivits, mūsu pašu silvanola ražojums. Esmu ļoti sajūsmā par to firmu. viņi ir daudz dabīgāki nekā ārzemju ražojumi.

pik,
neraža, jā.."Saikne" sit pušu pat manu patiku pret CSI 😛 tagad laikam saikne ir 1. vietā. lai gan grūti 2 dažādus seriālus salīdzināt 😀

aab aab 09. Oct 2012, 19:18

😃 😃 😃 😃 😃

aab aab 09. Oct 2012, 19:17

pik
a moš bačas vainīgas?
zin, tieši tāpēc manam bērnam pultis un tel ir aizliegtie priekšmeti!

aab aab 09. Oct 2012, 19:13

ui, tā jau kā tradīcija, kuru nedrīkst lauzt! kā tautā saka - ticība neatļauj 😃

aab aab 09. Oct 2012, 19:11

uvetta
😃 😃 😃 a tu parādīji mammai, ka Ugunsgrēku var arī netā noskatīties? 😃

aab aab 09. Oct 2012, 19:10

uvetta
nu bet protams, ka grib! ja negribētu, tad neaicinātu ciemos! 😃
lai tagad pats kož pirkstos par to, ka palaida vaļā 😈 bet prakse rāda, ka kož pirkstos tieši tad, kad ir sapratis, ka nu toč viņa ir aizgājusi!

aab aab 09. Oct 2012, 18:58


manējā sēž, spēlējas, ņemas un kaut ko baaaaigi vāvuļo 😃 vispār esmu pamanījusi, ka viņas valodiņa ir ieguvusi jaunas skaņas un skaņu virknējumus! 😃 un balss arī ir bik mainījusies

aab aab 09. Oct 2012, 18:44

pik
what a pity 😃
man gan pults strādā 😛

aurore
jā, to lēmumu par tiem 30Ls sūtīja gandrīz reizē ar māmiņalgu. tur jau darbinieces uzreiz dod pildīt papīru arī uz tiem 30ls.

he, man arī šomēnes jābūt 😃 par veselām 9ām dienām 😃 😃 😃 būšu bagāta 😃

aab aab 09. Oct 2012, 17:46

aurore
prieks, ka Kristapiņam ir jau labāk 😀 tas ir super!

ai, uz vakarpusi vispār nevaru ļaut gulēt -tad riktīgi grūti dabūt gulēt. un nevis tajā, ka būtu kāds koncerts, bet gan vnk tusē pa gultiņu, pļāpā ar mums, lūr pāri savai gultai tv - vismaz cenšas kko saskatīt 😃

aurore aurore 09. Oct 2012, 16:59

Cau milas.nu ta krasni kuri nam silti forshi.iet mus vis palenam bet jau smuki pieturoties pie kka celamies kajinas,neveikli bet celamies.un uz celisiem ka pareizi vajag ar censhamies.gulam lidzigi ka mojito edgarins.knosamies nemamies.ap 5iem vnm nemu pie mums tad gul labi.rita dusa mums ir ap 11-12 tad paedam un ejam lauka tad atkal 17-17gul un tad uz 22naakts miegs.mes tagad dzeram tos osteocare d vit plus vis cinks magnijs un tt.vel rehab teica lai noperku zivju ellu to vajagot.nu dargi bija bet nezeloju naudu manam susitim.gribu to labako lai vinam tiek.runajot par gadu jubileju.nu ta ka v dzer un lidzeklu nav tad sedesim maja nopirkshu kuku auglishus un uzmocishu salatinblodu un pasedesim klusam.kka ta.gribeju pajautat.biju uzrakstiju vssa to iesniegumu par tiem astonuem ls.lemums atnaca ka tiks pieskirti tie astoni.bet vsi tad trisdesmit ls nebus????vai es kko nesaprotu.man maminalga somenes pedeja.

09. Oct 2012, 16:17

aab,
Sofija arī tā dara, kad apnīk ēst. tad ceļas kājās un stāv bez turēšanās 😃
lai labi spēlējas ar bumbu. 😀 es beidzot eju kaut ko noderīgu darīt 😃 😃 😃

aab aab 09. Oct 2012, 15:54

rimčik
manējai arī ir palikusi tikai viena gulēšana pa dienu. bet nu nesūdzos. vienīgi ir savādāk, ka ir nogulējusi tikai h, jo tad vakarā jau pēc 6iem sāk miegoties. tad nu ņemamies uz pilnu klapi, lai līdz 8iem var novilkt. bet tad ir baigi labi, jo paēd, ieliekam gultiņā, uzreiz ir dupsis gaisā un guļ! 😀

manējai šodien laikam diēta! ☹ paknābāja, barošanas beņķī piecēlās kājās (tā viņa kādu laiku jau dara - apgriežas un pieceļas). nu neko, lai spēlējas, bet atstāju lacīti, ik pa brīdim barošu. man sāk šķist, ka viņa ir iemanījusies, ka var sēdēt savā beņķī un ēst.

tikko arī paspēlējāmies ar bumbu - tā tagad ir topā 😀

09. Oct 2012, 15:46

santa,
nezinu, viņai patīk gulēt 😃
lai gan tā arī ir vienīgā gulēšana pa dienu. pēc tam visu vakaru ņemās 😛

09. Oct 2012, 15:28

aab,
labi, ka tiki, man arī jāiet. nevaru no kompja atiet 😃

09. Oct 2012, 15:28

pik, runājot par vitamīniem, man doka Sofim izrakstīja Kidivit. neesmu vēl nopirkusi. un vēl MM redzēju kkādus jaunus, Alvityl defenses (no 1 gada vecuma) 😀 domāju tagad, kurus pirkt? 😛 vai klausīt dokai? laikam būs jāņem lētākie 😃

1 2 3 4 5 6