Šobrīd laikapstākļi ir neprognozējami, tāpēc sarežģīti saprast, ko mazulītim vilkt mugurā, dodoties rudenīgā pastaigā. Noskaties video un ieklausies sertificētas fizioterapeites @baby_fizio ieteikumos!
Kādu apģērbu rudenīgajā laikā izvēlēties aktīvam mazulim vecumā no 3 līdz 6 mēnešiem, lai neierobežotu viņa kustības? Fizioterapeite Krista Pētersone stāsta, ka svarīgi izvēlēties kokvilnas apģērbu, kas par ciešu nepieguļ ķermenim, lai mazulis varētu brīvi kustēties. “Bērnus ieteicams ģērbt kārtās, lai gadījumā, ja viņam ir par siltu, varētu kādu kārtu novilkt, bet, ja ir par aukstu, papildu kārtu uzvilkt,” ar padomu dalās fizioterapeite. Lai zinātu, vai mazulītim nav par aukstu vai karstu, māmiņa var savu roku ielikt ar bērniņa apkaklītes. Ja tur ir silti, tad arī bērniņam ir silti un omulīgi.
Atceries: Dodoties laukā, mazulim jābūt uzģērbtai par vienu apģērba kārtu vairāk nekā mammai.
Mazuļa ģērbšana ir viens no aprūpes pamatprincipiem. Ja to darīsim pareizi, lēni un runājoties, arī bērnam būs patīkamāk. Svarīgi pielāgoties mazuļa aktivitātei. Ko svarīgi atcerēties ģērbjot bērniņu?
- Ģērbjam bērniņu lēnām un mierīgi.
- Stāstām, ko darīsim, un rādām drēbītes.
- Ar varu nespiežam gulēt uz muguras.
- Velkam apģērbu nevis ekstremitāti.
Fizioterapeite Krista Pētersone stāsta, ka, ģērbjot mazuli, ir svarīgi viņam piedāvāt izvēles iespējas: “Viņš nevarēs atbildēt, taču tas mazo iesaistīs procesā.”
Atceries: Lai mazuļa ģērbšana ikdienā būtu veiksmīga, tam jāatvēl pietiekami daudz laika.