Vecāku ABC: Kā karstajā laikā parūpēties par mazuļa komfortu un drošību

19. Jun 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Visi gaidām vasaru un priecājamies par silto laiku, tomēr jaunajām māmiņām, kuras ik dienu dodas pastaigās ar tikko dzimušu mazuli, svelme ir biedējoša. Kā rūpēties, lai bērns justos komfortabli un nepārkarstu?

Ģimenes ārste Zanda Mundeciema uzsver, ka nekādā gadījumā nedrīkst apsegt ratu kulbu, kā arī bērnu transportējot jāpārdomā, lai brauciena laikā auto sēdeklītī mazulim būtu ērti un netraucētu karstums. “Praktisks ieteikums – ieklāt auto sēdeklītī frotē dvielīti, kas palīdzēs uzsūkties sviedriem. Šim nolūkam var izmantot arī speciālu sēdeklīša ieliktni, kas palīdz uzlabot gaisa cirkulāciju,” stāsta ģimenes ārste, atgādinot, ka bērnu nekādā gadījumā nedrīkst sēdināt uzkarsušā automašīnā. Pirms došanās ceļā ieteicams sākotnēji mašīnas gaisa temperatūru atdzesēt un tikai tad auto sēdināt mazuli un mērot ceļu.

Atceries: Ja brauciens ir garāks par stundu, izmantojiet pauzes!

Vasarā nereti saņemam jautājumus, vai mazulītim, kurš pārtiek no māmiņas piena, papildus jādod arī ūdens? Uz šo jautājumu ģimenes ārste Zanda Mundeciema norāda: “Ja mazulis ekskluzīvi tiek barots ar mammas pienu, karstajā laikā biežāk piedāvā krūti, jo mammas piens ir pakārtots tam, lai mazulis gan paēstu, gan padzertos.” Ar mākslīgā piena maisījumu barotiem mazuļiem var karstajā laikā piedāvāt ūdeni.

Vasarā ļauj mazulim izbaudīt gaisa peldes!