Fizioterapeita padoms: Kā pareizi vannot jaundzimušo

01. Nov 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vannošana, jo sevišķi pirmajās reizēs, gan mazulim, gan arī vecākiem var būt satraucošs mirklis. Kā izbaudīt ūdens peldes? Vaicājam pēc padoma Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeitei Janai Parfjonovai.

Atbildot uz vienu no vecāku biežāk uzdotajiem jautājumiem, vai bērniņu jāvanno katru dienu, fizioterapeite Jana Parfjonova norāda, ka vannošanas biežums ir katra vecāka izvēles ziņā. Ikdienā, mainot regulāri autiņbiksītes, mazulis jau katru reizi tiek apmazgāts, tāpēc vannošana vairāk var kalpot par labsajūtas rituālu un kopīgi pavadītu laiku pēc aktīvas dienas. “Līdz divu mēnešu vecumam nevajadzētu mazuli vannot biežāk par divām reizēm nedēļā, bet vēlāk, kad bērniņš jau pieradis pie ūdens, to var darīt kaut katru vakaru,” saka fizioterapeite.

Gatavojoties vannošanai, svarīgi jau savlaicīgi sagatavot visu nepieciešamo.

Pirms bērns tiek likts vanniņā, viņam jāsniedz taktila sajūta, ka viņš tiks vannots, tāpēc sākotnēji ūdenī iemērc tikai mazuļa pēdiņas, lai viņš varētu sagatavoties un nebūtu pārsteigums.

Atceries, ka mazuļa galviņai vannošanas laikā jābūt augstāk par bērna iegurni!

Fizioterapeite Jana Parfjonova atgādina, ka vannošanas laikā svarīgi vērot bērnu, lai viņam būtu labs noskaņojums. Gadījumā, ja bērns sāk izrādīt neapmierinātību, raud, tas nozīmē, ka vannošana jau ir par ilgu.

Kad bērns izbaudījis ūdens priekus, satin viņu autiņā, uzvelc autiņbiksītes un siltu pidžamu.

Lai arī pēc vannošanās svarīgi darboties raiti, lai bērnam nekļūtu auksti, tas jādara sadarbojoties ar bērnu, rādot un stāstot, kas tiek darīts. “Lai arī mazuli pēc vannošanas jāsaģērbj gana ātri, lai bērniņam nebūtu auksti, kustības nedrīkst būt pārāk straujas un radīt bērnam stresu,” saka Jana Parfjonova.