Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 8. daļa

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 8. daļa

25. Aug 2021, 00:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu.

***

Ar pirmo mazuli grūtniecības laikā nedaudz gatavojos zīdīšanai: paklausījos, palasīju info. Bet pēc grūtākām dzemdībām nekā cerēts sākumā neveidojās tik labs kontakts ar mazo, biju pārgurusi un nesaprašanā... Dzemdību Namā mazais praktiski tikai gulēja un ar mokām modinājām uz zīšanu. Tur nepiebaroju, bet mājās pēc 3 dienām sāku piebarot, jo daudz raudāja un bija nemierīgs. Pašai šķita, ka piena nav, un to man centās iestāstīt arī vīramāte, jo piens netecēja ar straumēm.

Maz gulēju, satraucos, mēģināju atslaukt (veicināt), bet nesanāca. Bērns ēda 95% maisījumu. Biju laimīga, ka tās "mokas" ar zīdīšanas mēģināšanu beidzās 3 mēnešos. 


Ar otro, pirmkārt gatavojos uz grūtākām dzemdībām un kopā būšanas sākumu. Loti daudz lasīju un klausījos par zīdīšanu. Centos sevi noskaņot, ka varēšu, ka nevajag klausīties citos, lūgšu konsultanta palīdzību. Piens pa pilei parādījās jau grūtniecības beigās - tas deva ticību sev! Dzemdības bija vieglas, mazais zīda nepārtraukti visas dienas slimnīcā, tomēr ieteica piebarot, bet neļāvu. Mazliet sāpēja krūtsgali, bet smēre palīdzēja. Piens nelija aumaļām, bet bija.

Mājās pēc katras zīšanas atslaucu, lai piens vairotos. Lai arī tas bija nogurdinoši, bet darīju. Sazinājos ar zīdīšanas konsultantu par bērna svaru, zīdīšanas biežumu, pozām. Svēru autiņus. Sirdsmieram mājās bija maisījums. Kādu vakaru, ka atkal šķita, ka pieniņš nepietiek, iedevu maisījumu. Mazais izvēma. Biju pat priecīga, jo cerēju, ka tas nozīmē, ka viņš grib tikai mammu.

Sāku atslaukto krāt vienai papildus vakara ēdienreizei pirms miega. Sanāca. Pat palika, ko sasaldēt. Sev teicu, ka būs labi, ja barošu mēnesi, tad 3 mēnešus, tad 4, 5... Pēc mēneša jau kāds litrs bija sasaldēts, kas atkal deva cerību, ka pavilksim ilgāk.

Centos daudz gulēt un dzert visādas tējas. Sapratu, ka pienu vairo miers, miegs, trekns ēdiens un mīlestība, ticība sev un neklausīšanās apkārtējos!!! Pēc 3 mēnešiem jau ar atslaukšanu tā nenodarbojos, jo domāju, ka pietiks, bet vienmēr turēju vakara porciju, ko beigās tāpat nācās sasaldēt. Pēc pusgada atslaucu vairs tikai naktī, jo mazais tik daudz neēda, bet krūtis spieda. Arī ceļā, ja vajadzēja. Atslaucot burciņa bija pilna dažās minūtēs. Vīrs par to mani slavēja un piens tikai vairojās.

Vasara bija karsta, ēdām ārā pastaigājoties ar vecāko, ēdām pilsētā, ceļā. Tas bija tik lieliski - nekādu pudeļu, nekādu maisījumu. Bija grūti uzsākt piebarot ar ķirbi vai ko citu, jo vajadzēja tikai mammu.. Derēja tikai putras ar daudz, daudz mammas pienu.
Zīdīt nozīmē ticēt sev un ļoti pacensties pirmās 3 nedēļas.

/Divu bērnu mamma/

***

 

 

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.