Rīgas Dzemdību namā ierobežojumu atvieglojumi pacientēm un pavadošajām personām ar Covid digitālo sertifikātu

Rīgas Dzemdību namā ierobežojumu atvieglojumi pacientēm un pavadošajām personām ar Covid digitālo sertifikātu

06. Jul 2021, 07:44 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No 1. jūlija Rīgas Dzemdību namā pacientēm un viņu pavadošajām personām ar spēkā esošu Covid-19 digitālo sertifikātu atcelti vairāki ierobežojumi.

Dodoties uz ambulatoriskām konsultācijām un USG izmeklējumiem:

Vienai pilngadīgai personai ar Covid-19 digitālo sertifikātu ir atļauts pavadīt pacienti uz ambulatoriskām konsultācijām un USG izmeklējumiem.

Stājoties Uzņemšanas nodaļā:

Hospitalizējoties pacientēm un viņu pavadošajām personām ar spēkā esošu Covid-19 digitālo sertifikātu nav nepieciešams veikt Covid – 19 testēšanu.

Dzemdību centrā:

Dzemdētājas ar Covid-19 digitālo sertifikātu dzemdību procesā var nelietot sejas maskas (pavadošajai personai dzemdību procesā aizsargmaska jālieto!)

Pēcdzemdību nodaļā:

Pavadošajai personai, kura kopā ar jauno māmiņu uzturas ģimenes palātā un kurai ir derīgs digitālais sertifikāts, ir atļauts pamest Dzemdību nama teritoriju un atkal atgriezties Dzemdību namā (caur galveno ieeju, laikā no 9.00-19.00).

Koplietošanas telpās (gaitenī, apmeklējot aptieku, kafejnīcu u.tml.) gan pacientēm, gan pavadošajām personām, tai skaitā vakcinētiem un pārslimojušiem, ir jālieto gan sejas maska, gan iespēju robežās jāievēro 2 m distance.

Pagaidām apmeklējumi Dzemdību namā joprojām ir aizliegti. Šis aizliegums attiecas arī uz Covid vakcinētiem un Covid pārslimojušiem potenciālajiem apmeklētājiem.

*Atvieglojumi attiecas uz personām, kurām ir Covid-19 digitālais sertifikāts par pabeigtu vakcinācijas kursu pret Covid -19 vai pārslimotu  Covid-19 infekciju (līdz 180 dienām pēc pirmā pozitīvā SARS Cov-2 RNS PĶR testa. Testēšana uz SARS Cov-2 netiek pielīdzināta personas vakcinācijas un Covid-19 pārslimošanas statusam.