Svars pirms un pēc grūtniecības

Svars pirms un pēc grūtniecības

18. Dec 2010, 12:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sievietei stāvoklī jāēd par diviem, jādzer trekns piens- ierastas frāzes, ko dzirdam, kad esam stāvoklī. Vienu vārdu sakot jāēd DAUDZ!

 

Kāds Lielbritānijas veselības centrs nācis klajā ar saviem uzskatiem par grūtnieču uzturu un ēšanas paradumiem, izstrādājot vadlīnijas. Šī institūta eksperts apgalvo, ka pēdējos grūtniecības mēnešos ir jāuzņem tikai par 200 kalorijām vairāk.

 

Šāda sabiedrības nostāja, ka grūtniecei jāēd par diviem utt. arī rada bažas par to, kā pēc bērniņa piedzimšanas viņa atgūs savu svaru. Sekošana mītiem vairs nav vajadzīga, nozīme jāpievērš ārstu konsultācijām.

 

Piemēram, sievieti, kura mēģina palikt stāvoklī un viņai ir palielināts svars, konsultantiem- ģimenes ārstiem, vecmātēm, būtu jāinformē par paaugstinātu svara risku gan sievietei pēc dzemdībām, gan bērniņam. Tieši tāpēc būtu jāsniedz padomi kā svaru zaudēt jau pirms grūtniecības iestāšanās.

 

Sievietēm ar lieko svaru būtu jāuzsāk diēta un fiziskās aktivitātes pirms rodas doma par bērniņa ieņemšanu, jo svara zaudēšana grūtniecības laikā nav pat apspriežama, protams, izņēmums ir reizes, kad ārsts nozīmē speciālu diētu māmiņai.

 

Svara atgūšana pēc grūtniecības

 

Veselības institūts izstrādājis arī vadlīnijas, kā atgūt svaru pēc bērniņa piedzimšanas. Protams, sievietēm pēc bērniņa piedzimšanas ir jācenšas tikt vaļā no liekā svara, bet jāatceras, ka svara zaudēšana aizņems zināmu laiku, lai gan dažās slavenības tiecas zaudēt svaru jau pirmajās nedēļās pēc bērniņa dzimšanas.

 

Turklāt, eksperti norāda, ka fiziskas aktivitātes un veselīgs uzturs, nekaitē un neietekmē māmiņas piena daudzumu. Viņi izsaka nožēlu, ka mūsdienās sabiedrībā izskan divējādi un pat konfliktējoši viedokļi par to, kas ir labas diētas un, kuras nav ieteicamas.

 

Ekspertu mērķis ir panākt, ka sievietes saņem konsultācijas un atbalstu visos savos dzīves posmos- pirms, pēc un grūtniecības laikā, lai panāktu pēc iespējas labāku rezultātu un gan bērns, gan mamma fiziski justos labi.

 

 

AVOTS: www.news.bbc.co.uk

dayrealco965 dayrealco965 24. May 2019, 13:51

Notievēšanas tabletes - http://thermacuts.lv Es notievēju ļoti ātri un bez jo-jo efekta.

14. Apr 2010, 11:25

es vēl tikai kāpjos svarā,jo vēl gaidu savu mazo😀
rīt sākas 29.nedēļa-8.mēnesis un svara kāpums ir 5kg,tagad laikam sākas intensīvākais laiks,kad svars saks augt.
ēdu-visu ko gribās,bet nedaudz,citadi grūi paliek,ka arī vakaros neēdu,lai nav grūti gulēt

18. Mar 2010, 12:17

man bija plus 11kg. Šobrīd mazajam bik pāri gadiņam, ir -2 no vecā svara 😀
nedarīju neko... bet tagad uz vasaru gribas vēderu dabūt gludāku, jo āda tomēr tāda izstaipīta ir 😀

Muuna Muuna 18. Mar 2010, 12:12

Es pieņēmos par 16-17 kg un tūlīt jau visi būs nost. Kad atbraucu no slimnīcas 10 pazuda paši no sevis. Šobrīd man esot mans ideālais medicīniskais svars, bet gribētos nolikvidēt vēl kādus 5 kg un ielīst atpakaļ 36 izmērā 😀

18. Mar 2010, 10:52

es grūtniecības laikā pieņēmos pa 13.kg,nu jau visi ir pazuduši😀
Bet cīnos ar vēderiņu😃