Vasaras gids: Bea Basil

Vasaras gids: Bea Basil

12. Jul 2023, 00:00 Banija Banija

Rīgas mikrorajoni slēpj daudzas foršas vietas, vajag vien reizēm ļauties atklāšanas priekam un doties ekspedīcijā.

Ja iepriekš iepazīstināju ar Mežciema populārāko ēstuvi “Vilavi”, tad šoreiz dodamies uz Juglu, kur kāda necila namiņa 1. stāvā paslēpies mājas restorāns “Bea Basil”. Neliela, mīlīga vietiņa ar dažiem galdiņiem. Jāteic, ka vietai piemīt sava īpašā enerģija un stāsts. Tiem, kuri meklē glamūru, nāksies vilties, bet tiem, kuri lūko pēc siltas uzņemšanas un ēdiena, kurā ielikta visa mīlestība, šī būs īstā vieta.

Ēdienkartē ko sev piemērotu atradīs gan gaļēdāji, gan arī veģetārieši. Padomāts arī par bērniem, kuriem ir sava ēdienkarte. Mūsu mazā dāma it visās ēstuvēs ir nesatricināma un vienmēr izvēlas pārbaudītu vērtību – frī kartupeļus ar nagetēm. Šī iemesla dēļ varu it viegli salīdzināt, kā garšo abi ēdieni dažādās vietās. “Bea Basil” gadījumā – gardi! Kartupeļi kraukšķīgi un ņammīgi, nagetes – īsta vista nevis uzsildīts pusfabrikāts no veikala paciņas. Mazā eksperte atzina, ka ir garšīgi!

Priecājos, ka šoreiz izvēlējos tikai pamatēdienu, jo pēc tik lielas porcijas desertam vieta noteikti nebūtu atradusies. Vēders pilns un laimīgs.

Jāņem gan vērā, ka “Bea Basil” gadījumā darbinieku skaits neliels, šeit valda ģimeniska atmosfēra, tāpēc arī ēdienu būs kādu laiciņu jāuzgaida. Taču mums par to maza bēda. Izbaudījām mierīgu pasēdēšanu un sarunas savā starpā. Starp citu, tepat arī grāmatu plaukts, kurā var gaidot palasīt kādas rindas un uzzināt ko jaunu. Mēs arī izklaidējāmies, pāršķirstot horoskopu pavārgrāmatu. Nosmējāmies vēderus turēdami.

Starp citu, gardākās kūkas meklējiet “Bea Basil”. Ja tuvojas kādi svētki, obligāti sazinieties ar saimnieci un izvēlaties, ko sirds kāro. Garšīgi būs bez gala! To varu apsolīts, jo pārbaudīts gadu no gada.

Adrese: Kvēles iela 41, Riga, Latvia

Ņem vērā, ka svētdienās restorāns nestrādā

Facebook: https://www.facebook.com/BeaBasilCafe