Vasaras gids: Kafejnīca Vilavi

Vasaras gids: Kafejnīca Vilavi

20. Jun 2023, 00:00 Banija Banija

Mežciemā esošā kafejnīca “Vilavi” ir ļoti nobružāta vietiņa, kas tā vien prasās pēc kārtīga remonta (vismaz āra terasē galdi brēktin brēc pēc nomaiņas), taču ēdiens te vilties neliek, tas nu ir fakts.

Jāteic, ka tieši šī iemesla dēļ “Vilavi” daudz esmu staigājusi garām, bet iekšā neuzdrošinājos iet, jo vide atgādina drūmu ūķi, tomēr, ja vēlaties iepriecināt vēderus ar gardumiem, kas gatavoti uz dzīvas uguns, tad te būs īstā vieta.

Man nav ne jausmas, kā to iztur blakus māju iedzīvotāji, bet no “Vilavi” vienmēr vējo ceptas gaļas aromāts. Atšķirībā no citām smalkām vietām, kur tiek izmantoti elektriskie grili un citi smalkumi, te šašliks un cepeši tiek gatavoti laukā uz grila. Tāpēc, ja esat pasūtījuši kaut ko no ēdieniem, kas gatavoti uz oglēm, tad pat varēsiet uzminēt, kurā brīdī jūsu maltīte tiek gatavota, jo smaržos!

Šeit nav speciālas ēdienkartes bērniem, taču arī no tā, kas šeit pieejams, mazie vēderi tukši nepaliks. Visu laiku klasika – frī kartupeļi – pieejami arī te, tāpat arī kartupeļu pankūkas, dažādas zupas un citi labumi.

Cenas? Manuprāt, draudzīgas. Pasūtot ½ soļankas, Kijivas kotleti ar piedevām, vistas filejas šašliku ar piedevām, kā arī jēra karbonādi ar piedevām, 1,6l kvasa, kopā samaksājām 50 EUR. Mūsu vēderi pēc tam bija tik piepildīti, ka pēc maltītes plkst. 15.00 ēst negribējās vairs līdz pat gulētiešanai. Par porciju apmēru te būtu grēks sūdzēties.

Protams, ir gan dažas lietas, kas kaitina. Tie ir jau iepriekšminētie galdi. Tik nolietoti, ka knapi turās kopā, tāpēc nācās pārsēsties pie cita galda, jo mūsējais pie katras kustības žēlīgi šūpojās. Tāpat arī kaitina, ka ēdienkartē tik uzkrītoši ir krievu valoda. Brīžiem to lasot acis aiziet krustā, jo man nav skaidrs, kāpēc būtu visi ēdieni un sastāvdaļas jāpārtulko. Vēl viens mīnuss par to, ka bērnu laukumiņš nav pieejams jau ilgstoši. Zinot, ka šeit iegriežas ļoti daudz ģimeņu, varējāt tomēr pacensties to salabot.

Adrese: Druvienas iela 30, Rīga (teju iepretim Motormuzejam)

Internetā meklē: Vilavicafe.lv

Darba laiks: visas dienas no plkst. 11.00 līdz 23.00