Sigulda: piedzīvojumu parks Tarzāns

Sigulda: piedzīvojumu parks Tarzāns

17. Aug 2021, 10:37 Somniorum Somniorum

Ja kādreiz Sigulda man asociējās ar ceļojumu uz visu dienu, pārgājienu rudenī, dabas takām un un vēl drusciņ ar divriteņiem, tad pēc šī mūsu brauciena sapratu, ka var paspēt arī vakarā pēc darba dienas aizbraukt no Rīgas uz izklaidēm svaigā gaisā.

Šoreiz bijām Siguldas atrakcijas parkā Tarzāns. Centāmies izvēlēties no iespējām, kas būtu piemērotas gan četrgadīgajam, gan mums pašiem. Parkā ir iespēja iegādāties biļešu komplektu. Šādas biļetes ir sadalītas pēc vecumu grupām un atšķiras gan pēc cenas, gan pēc komplekta satura. Visi ietver vecumam atbilstošu šķēršļu parku. Tomēr tas mūs neinteresēja - līdz slēgšanai bija tomēr atlicis pamaz laika. 

(attēls no parka facebook lapas)
Diemžēl informācija vietnē un uz vietas mazliet atšķiras: viņi raksta "kā bonusu jūs varat to izmantot savās iecienītākajās atrakcijās", bet patiesībā jums tiek dota kaudzīte biļešu uz konkrētām atrakcijām. Piemēram, šajā komplektā ietilpst tikai viens nobraucies ar redeļu trasi. Ja jums ir visa diena priekšā un vēlaties izmēģināt visu vienreiz, tad šī ir lieliska iespēja. Ja vēlaties kaut ko konkrētu, dažas reizes un laiks ir ierobežots, tad katrai atrakcijai izdevīgāk iegādāties atsevišķas biļetes, kas arī atšķiras ar braucienu skaitu vai lietošanas minūtēm. Biju cerējusi, ka jau visu mājās izpētīju, bet tomēr nē un uz vietas nācās padomāt, ko tad darīt (cik tomēr vienkāršāk gan pašam, gan bērnam nopirkt dienas biļeti, piemērām, ka Lidolandē).

Kopumā parks ir sadalīts it kā 2 zonās: augšējais parks un apakšējais parks (kalna pakājē). Augšpusē šķiet, ka ir vairāk aktivitāšu, kas piemērotas mazākiem bērniem (elektromobiļi, batutu parks, bērnu kartingi un velokarti). Paspēt izbraukties uz visām atrakcijām var, bet noteikti vajadzēs vismaz kādas 3-4 stundas un tad vēl uzkodas un tā tas pāriet veselas dienas pasākumā. Pamanīju, ka dēlam pietiek visbiežāk ar 2-2.5 stundām lai iztrakoties un pirms viņs ir pārguris, tāpēc  izdomājām šo parka pusi atstāt uz mūsu nākamo vizīti.

Apakšā ir kameršļūkšana, bērnu safari (2 apļu izbrauciens ar elektro džipu pa peļķēm. Džips brauc ļoti lēni), milžu šūpoles, katapulta, batuti pieaugušiem, bamperlaivas, piepušamās atrakcijas, "trakais rotors" (iekārta, kurā piespraudzē, paceļ un atlaiž brīvājā rotēšanā no kalna) un vēl dažas atrākcijas. Parkā ir kafejnīca, bet cenas nelikas parāk pievilcīgas. Ir arī bezmanksas vietas piknikai.

Šajā braucienā mēs trīs reizes nobraucām ar redelēm (bērni 3-6 gadu veci visur brauc obligāti ar pieaugušo, papildus biļeti pieaugušām nevajag), attiecīgi tikpat reižu pacēlāmies augšā ar krēslu pacēlāju (uz to vajag atsevišķo biļeti, ja gribās vienkārši augšā), 4 reizes braucām ar piepūšamo kameru pa slidkalniņu, vienreiz peldējāmies ar bamperlaivu mini baseinā un apmēram pusstundu dēls lēkāja piepūšamajās atrakcijās. Biļetes pirkām  tikai bērnam un mums tas viss izmaksāja apmēram tos pašus 25 eiro (kā biļešu komplekts). 

Pagājušogad mūsu iecienītākais atrakciju parks bija Riekstukalns, bet diemžēl tas joprojām ir slēgts. Man liekas, ka tas bija draudzīgāks maziem bērniem, jo Siguldā bērniem jaunākiem par 3 gadiem vispār nav ko darīt. Līdz ar to, ka citu apmeklētāju kopā ar mums šoreiz bija ļoti maz, mēs ļāvām mazai meitai arī mazliet palēkāt piepūšamās atrakcijās, bet tas bija vienīgais kur viņu vispār varētu palaist. 

Vēl atšķirībā no Riekstukalna, Siguldā pacelšana augšā notiek ar krēslu pacēlāju (neviss rodelēs, kur ir iespēja stingrāk piespraust bērnu), kas ir lieliski piemērots pieaugušajiem, bet pieaugušam cilvēkam ar nepiesprādzētu bērnu, kurš periodiski "gribu turēties pats" vai "kas tur ir" un "skat, kā viņi var šūpoties " - ir tāds adrenalīna pieplūdums, ka pats nobraucies ar rodelēm pēc tam tiek uztverts ļoti mierīgi. Vismaz nolaišanās laikā gan jūs, gan bērns ir piesprādzējušies ar drošības jostām un ir iespēja pēc nepieciešamības piebremzēt. Ar jaunāko par 3 gadiem bērnu klēpī izmantot pacēlāju es vispār neieteiktu (nezinu var ari laistu), tāpēc to ir jāņem vērā, ja ir plāns izmantot atrakcijas, izvietotās augšā.Ja mazo bērnu nav līdzi, tad ar pacēlāju var braukt augšā, izmantot kādas atrakcijas un tad ar rodelēm vai pacēlāju braukt leja. Pat ja izdomājiet doties uz rodelēm uzreiz pēc pacelšanas, būs atkārtoti jāuzrada biļete! (NB! drošas kabatas ļoti noderēs)

Ja iegādājaties biļešu komplektu un domājat, ka vienā dienā visu nevarēsit apiet, tad nekavējoties par to brīdiniet kasē, jo uz dažām biļetēm ir rakstīts datums un tās nevar izmantot citā dienā, bet var mēģināt visu sarunāt. Personāls ir diezgan pretimnākošs.
Starp citu, paturiet prātā, ka labāk braukšanu ar rodeļu trasi neatstāt uz pēdējo brīdi pirms parka slēgšanas - var izrādīties, ka rodeles vienkārši nebūs augšā (tās tiek sūtītas aušā ar to pašu pacēlāju).
Kameršļūkšana. Atkal salīdzinot ar citiem parkiem (Ventspilī vai tajā pašā Riekstukalnā), šeit viss ir ārkārtīgi vienkārši: tu ņem un velc =) (nav nekādu pacēlāju) un nolaišanās ir mīksta, daļēji tāpēc, ka nav tik augstu, kā arī trase netiek aplaista ar ūdens. Kopumā pieaugušajiem ar bērniem no 3 gadu vecuma tas ir diezgan labi.


Bamperlaivas atgādina atrakciju Lidolandē, bet pašas laivas un baseins ir nedaudz lielāki, domāti arī pieaugušiem (ne tikai pavadot bērnu). Ir iebūvēta ūdens pistole, tā kā var rīkot ūdens kaujas vai aplaistīt garāmejošos. Kas ir kaut kas foršs, bet, ja jūs staigājat apkārt vai neesat vienīgie, kas peld apkārt - uzmanieties, jūs varat aplaistīt kādu ar hlorētu strūklu. Interesanti, ka šis ir visdārgākais no visiem braucieniem, īpaši bērnam, kas ir zemāks par 115 cm (augstāk var braukt viens). 

Piepūšamās atrakcijas nav pārāk lielas, bet tos jebkurā gadījumā labāk atstāt uz beigām, jo tie ir ļoti enerģiju patērējoši, un pēc tiem ir labi bērnu vienkārši  iekrāvēt automašīnā =)