Vai 1.dzimšanas dienu jāsvin ar pompozitāti?

Vai 1.dzimšanas dienu jāsvin ar pompozitāti?

15. Nov, 12:05 UlrikaP UlrikaP

Drīz arī mans dēliņš svinēs savu pirmo lielo dzimšanas dienu, taču, kad klausos, kā šim notikumam gatavojas citas mammas, no kauna vai jālien bedrē.

Mums nebūs īrētu ballīšu telpu, tā vietā tuvākie radinieki pie mums paviesosies dzīvoklī (dzīvojam mēs standarta padomju laika mājā, bez kādām īpašām ekstrām un lielas platības), tāpat arī mēs iztiksim bez animatoriem, nebūs arī liela cipara 1, kas aplīmēts ar kreppapīra pušķiem, un speciāla fotostūrīša. Līdz ar to mums izpaliek arī speciāli dizainēti ielūgumi, kuru izgatavošanu citas mammas uztic teju vai speciālam māksliniekam.

Mums būs tā pa vienkāršo.

Un šeit nu es sāku prātot, vai 1.dzimšanas dienu ir vajadzīgs svinēt ar tādu pompu, jo šie svētki patiesībā vairāk domāti pašiem vecākiem, nevis bērniņam. Vadoties no vecākā bērna, apjaušu, ka arī jaunākajam viena gada ballīte būs bijusi nebijusi. Viņam tā būs tikai parasta diena, kurā mamma viņam grib uzstīvēt kaut kādu speciālu tērpu, viņš tiek bildēts no priekšas un pakaļas, un visi uz viņu skatās ar mākslīgiem smaidiem. Toties mammītei tā ir diena, kad viņa sev var atkārtoti papliķēt pa plecu, jo pasaulē laidusi bērniņu, taču pāri visam – jes, beidzot būs atkal kaudzīte bilžu, kuras salikt Instagramā. Jā, tieši tā. Bieži vien šķiet, ka pirmā gada ballītes visbiežāk tiek rīkotas tikai tāpēc, lai sociālajos tīklos atrādītu citiem – redz, kā mēs varam, redz, ko mēs spējam un varam atļauties. Un šiem gadījumiem tik labi piestāv tās kūkas ar stīvo marcipāna mastiku virsū speciāliem fotorāmīšiem un mammai/meitai/dēlam/tētim saskaņotiem tērpiem. Bet ziniet, kas man liek visskaļāk smieties? Kad mammīte publicē Instagramā bildes no grandiozās ballītes, viņa bērna sejai uzliek virsū lielu pleķi smejoša smaidiņa vai sirsniņas formā. Tas tā, lai visi redz, cik mēs forši, bet to bērnu nenoskauž. Vai tas nav smieklīgi?

Bet nu laikam savās pārdomās nedaudz novirzījos no tēmas. Tātad, jā, mums nebūs lielas ballītes un domāju, ka dēliņš to īpaši nepārdzīvos, jo jautrākās dzimšanas dienas ballītes vēl tikai priekšā. Tās nāks tad, kad gaviļnieks jau būs tiktāl paaudzies, ka pats pēc tam atcerēsies ballīti un lielāko ballītes daļu nenogulēs.

Pēc dēla 1.dzimšanas dienas svinībām man nebūs jāsūrojas, ka maciņā iestājies tukšītis, jo visa nauda iztērēta par speciāli pasūtītām kūkām un atribūtiem, kuri tiek izmantoti vien uz pāris fotogrāfijām. Un kur nu vēl speciāli šūtie tērpi, kurus pēc tam mammas cenšas par visām varītēm notirgot forumos, jo pēc tam jau tos vairs nav kur likt....

 

zacc zacc 18. Nov, 02:00

... un nejaukt ar viedokli "man tādas balles / dekorācijas nepatīk, svinu citādi" Tas ir OK, bet te lasu tādu žulti, ka nespēju vien nobrīnīties.

zacc zacc 18. Nov, 11:37

man gan vienmēr licies, ka vērsties pie kāda un teikt “fui, cik tev tas un tas ir bezgaumīgi” “cik prasti!” ir rupjība.

Hmmm.... Interesanti, kur ir tie guļošie viengadnieki?! Mūsu viengadnieks draudzējās, spēlējās un līksmoja ar bērniem 7 stundas bez miedziņa.

zacc zacc 17. Nov, 09:10 peonija_peonija

Jā, nu ļoti jau pamatota kritika, kā tad.
Kaut kā nekad neesmu nekur lasījusi, arī teicis neviens nav, ka kā jūs tā, svinat mazā lokā un bez lielās tortes un balles. Fui, fui. Kamēr Jūs nicīgi izsakāties par citu gaumi.
Jebkurā gadījumā, bāzties ar savu nelūgto kritiku ir neglīti. Vienalga, vai kritizē vienkāršas svinības, vai greznas svinības. Es esmu bērnu dzimšanas dienas organizējusi abējādi - kā nu kuru gadu gribas. Kā jau teicu, kamēr maziņi, izbaudu, ka varu darīt, kā vēlos. Jo vēlāk ņemšu vērā bērnu vēlmes, kad viņiem tādas parādīsies.
Nesaprotu arī, kāpēc apaļām jubilejām obligāti jābūt lielākām svinībām. Kur tad tas saviļņojums pazudīs, ja dzimšanas diena ir reizi gadā, kas bērnam šķiet vesela mūžība? Vismaz manējiem tā ir, nezinu, protams, par citiem. Vot vajag kaut ko izfantazēt savā pasaulītē un pasludināt par vienīgo pareizo variantu. lūk, tā ir muļķība, piedodiet.
Un es nekad negribētu 1. mēnesi svinēt tā, kā Jūs aprakstījāt, man tajā laikā vēl vajadzēja mieru un ierobežotu personu loku apkārt. Necepu arī kūku ik mēnesi ar ciparu virsū, lai pie tās bēbīti nofotografētu, bet man ļoti patīk paskatīties šādas draugu bildes.

flower.of.hope flower.of.hope 16. Nov, 06:52

Nu es domāju, ka noteikti neesi vienīgā, kas nesvin. Vienkārši ar lielajām svinībām patīk padalīties. Mēs arī tikai savā lokā, mazajam tika kūka, bet pat tā negaršoja, ēda cepumu un laimīgs dauzīja olas, iekrita lieldienās😃 Gan jau mazais kaut, kad pats izlems, ka grib svinēt. Pagaidām, izdomājam kādu īpašu nodarbi, zoodārzu vai ko tamlīdzīgu. Bet pat tas vēl gluži nav priekš pirmās jubilejas. Bet ja māmiņai ļoti gribas, kāpēc ne?

Kā nesaprot? Viengadnieks saprot ļoti daudz! Dāvanas ir jāprot izvēlēties atbilstoši vecemposmam!

Mes savu dvinu dzimšanas dienu nosvinējām viesu namā. Jo bija daudz draugu,radu. Visiem bērni (maja nebutu vieta) dekorus telpam taisiju pati. Edienu arii pasi. Foto sturi arii. Visu pati.. 😀 Katrs jau dara kaa grib !! Un katram sava ballite vislabākā.. un kuka ari pašdarināta 😀

IEVA.p IEVA.p 15. Nov, 10:39

Ko nozīmē BALLE?! Ja es savai ğimenei un tuvākajamiem dāvinu skaistu svētku dienu vai tad tas ir slikti?!
Un es varu būt patiesi laimīga, ka mani ciemiņi uz maniem bērniem neskatās ar MĀKSLĪGIEM SMAIDIEM, bet ar patiesu prieku un mīlestību...
Ja raksta autore var tā pateikt, tad acīmredzot pati vien ir vainīga, ka ciemiņiem nepatīk pie viņas ciemoties!
Lai jūsu ğimenei skaisti svētki! Ne jau ārējās dekorācijas mūs dara skaistus, bet tas, kādi mēs esam dvēselē!

Pūkainā Pūkainā 15. Nov, 10:15

Un es jau sāku domāt ka neesmu normāla,kad netaisīšu decembrī BALLI,jo domāju tieši tā pat kā raksta autore. Mums gan ir lielās māsas 15 un 12 g. Bet arī viņas nealkst balītes kurā māsa piedalīsies vien 2 minūtes. Domājams ka balles mums būs citugad.torti gan uzcepšu,jo uz to ir kāri visi :-D un viesi būs tikai ģimene.
Paldies ka neesmu vienīgā neballīšu mamma uz gada jubileju.

mīlumīc (Sanija) mīlumīc (Sanija) 15. Nov, 10:08

Pilnībā piekrītu. Arī izraisa smaidu visa tā ņemšanās 1.dzimšanas svinēšanai 😃 Tas tak tikai priekš vecākiem 😃 Lai arī man maciņš atļautu, un tas tiešām nemaz nav TIK dārgi, apzināti netaisīju visu to pompu,par ko autore runā. Atbrauca mani un vīra vecvecāki un viss! K-kad arī draugi,izmantojot iemeslu, pieskrēja ar dāvaniņu uz šampanieša glāzi. 2.dzimšanas dienai arī vēl neiespringu-nesaprot tas bērns vēl un nenovērtē! Pasūtīju pa lēto daudz balonu,piepūtu pilnu istabu, uzklāju galdu vecvecākiem. Pēc tiem nāca vakara ottā daļa ar draugiem(vecāku draugiem). Kūka - nekādi marcipāni, pasūtīju ar cipariņu 2 virsū biezpiena kūciņu. Aaa, viens,ko gan pacentos-uztaisīju no kartona lielu fotorāmi, aplīmēju ar visādiem nieciņiem. Jāatzīst,ka skaistas bildes sanāca. Vairs neko. Šogad uz 3 gadiem gan laikam piedomāšu vairāk,jo nu jau ir lietas un tematikas,kas viņu interesē, kas patik,un kas izraisīs patiesu prieku. Tos pirmos gadus... nu kāda tematika? Bet nu... katra izvēle. Principā, ja vecākam pašam (mammai 😃) šādi roku darbi,dekorēšana, u.t.t. sagādā lielu prieku,viss forši! Bet,ja pašai netīk darīt, visu gatavu nopērk un nostutē... nu kam to vajag? Bērnam jau nu vismazāk.
Autorei- sasmējos par to bilžu publicēšanu un ģīmīti uz bērna sejas . Šausmas 😃

Cik forši, man arī sirds dziļumos tā gribētos😍

Hopeful_soul Hopeful_soul 15. Nov, 09:29

Sveikas, meitenes! Godīgi sakot, man jau ar' gribētos pa smuko, bet zinu, ka būs klusi mājās (pie Omes) ar dažiem tuvākajiem (arī diezgan daudz, jo visiem bērni), kūciņu, svecīti un smuku kleitiņu🎉

1 2