Bee bite bišu maizes pastilas Tavai un ģimenes veselībai

Bee bite bišu maizes pastilas Tavai un ģimenes veselībai

16. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bišu maize – vietējais nenovērtētais superprodukts

Ikdienas aizņemtajā un steidzīgajā ritmā ir svarīgi sekot līdzi tam, ko apēdam, lai mēs uzņemtu pietiekami daudz vitamīnus, minerālvielas, kā arī citas vajadzīgās uzturvielas. Bet lai kā mēs censtos visas nepieciešamās vielas uzņemt ar pārtiku, tas nereti gluži vienkārši nav iespējams, tādēļ jāņem palīgā kāds vitamīnu komplekss vai uztura bagātinātājs. 

Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka taisnā ceļā jādodas uz aptiekām, noteikti nē. Lielu daļu vitamīnus, mikro un makro elementus, un mums tik ļoti nepieciešamās vērtīgās omega taukskābes iespējams uzņemt ar dažādu uztura bagātinātāju vai taurā dēvēto ‘superfoods‘ palīdzību, kuru izcelsme bieži vien ir dabiskāka par aptieku produkciju. Kā vienu no īpaši vērtīgiem, Latvijā iegūtiem, šādiem produktiem vēlētos izcelt bišu maizi, kas būtībā ir dabas veidots vitamīnu komplekss, kurā ir no 240 līdz pat 380 aktīvo vielu. 

Kas tad īsti ir bišu maize un kādēļ to lietot?

Vienkārši izsakoties, bišu maize ir fermentēti ziedputekšņi. Fermentācijas procesā dabā esošie sarežģītākie savienojumi, kā piemēram  - olbaltumvielas, tiek sašķeltas līdz vienkāršākiem savienojumiem – aminoskābēm, kuras organismam ir vieglāk uzņemamas. Aminoskābes savukārt ir izejmateriāls olbaltumvielu, audu un šūnu veidošanā. Dažādas 28 aminoskābju savienojumu kombinācijas mūsu organismā veido 50000 olbaltumvielas un 20000 audus. Ja organismam trūkst kaut viena aminoskābe, attiecīgā olbaltumviela neveidojas. Aminoskābju uzņemšana īpaši svarīga ir bērniem. Bez tam, normālai organisma funkcionēšanai nepieciešamas 9 neaizstājamās aminoskābes, kuras visas atrodamas bišu maizē. Neaizstājamas tādēļ, ka cilvēka organisms pats šīs aminoskābes neražo, tāpēc mēs tās uzņemam ar pārtiku. 

Bišu maizes sastāvā ir liela vitamīnu daudzveidība, kā, piemēram vitamīni A, B1, B2, B3, B6, C, E, D, K, PP, H u.c. Tā kā šie ir dabiskā ceļā veidojušies vitamīni, atšķirībā no sintētiski radītajiem vitamīniem, organisms tos spēj pilnībā izmantot. 

Tāpat bišu maizē ir dzelzs, magnijs, kalcijs, kālijs, mangāns, kā arī liels skaits citu mikro un makro elementu.

 Ja rēķina proporcionāli, tad bišu maizē ir vairāk olbaltumvielu nekā, piemēram, gaļā, zivīs, pienā. Tā  lielā daudzumā satur nepiesātinātās taukskābes omega-3 un omega-6, omega-9, kuras ir ļoti nepieciešamas normālai cilvēka nervu sistēmas darbībai, bet bērniem ļoti svarīgas smadzeņu attīstībai.

Otrs šāds dabīgi veidots 'vitamīnu komplekss' praktiski nav sastopams. Bites bišu maizi izmanto saimes (jauno bišu) attīstībai pavasara periodā, kas nozīmē, ka bišu maizē ir visas barības vielas, lai bites spētu pilnvērtīgi augt un attīstīties. Tā kā bites kuņģis savā ziņā ir līdzīgs cilvēka kuņģim, bišu maizē esošās barības vielas lieliski var izmantot arī cilvēki.

Ko bišu maize dod veselībai?

Par bišu maizi priecāsies sirds, redze, gremošanas sistēma un imunitāte. To vajadzētu lietot, lai pasargātu sevi no saaukstēšanās, paaugstinātu imunitāti, mazinātu nogurumu un atjaunotu spēku pēc fiziskas un garīgas piepūles, kā arī palēlinātu novecošanās procesus. Tā uzlabo atmiņu, stimulē darba spējas un aktivizē domāšanu, uzlabo redzi.   

 Bišu maize ieteicams lietot organisma rehabilitācijai pēc antibiotiku lietošanas, jo tā atjauno kuņģa un zarnu mikrofloru.

Bišu maizi īpaši iecienījuši veģetārieši un svaigēdāji, atdzīstot to par lielisku veidu kā uzņemt tik ļoti nepieciešamos mikro, makro elementus, omega taukskābes un aminoskābes.   

Kas ir BEE BITE un kādēļ to izvēlēties?

BEE BITE ir košļājamas pastilas, kuru sastāvā ir 100% dabīga, Latvijā ievākta bišu maize. BEE BITE komanda bišu maizei piešķīrusi jaunu formu, kā arī īpaši ērtu iepakojumu, lai mūsdienu straujajā ritmā to būtu parocīgi lietot ikvienam. Tās ir vienīgās bišu maizes pastilas Latvijā, kuru lietošanu apstiprinājis Pārtikas un Veterinārais Dienests.

Bišu maizes unikalitāte slēpjas produkta daudzveidīgajā sastāvā, tādēļ BEE BITE produkta sastāvā nav veiktas nekādas izmaiņas, produkts ir 100% dabīgs. 

BEE BITE lietotāji īpaši iecienījuši pastilas ar ogām un āboliem/kanēli, kuri produktam piešķir papildus vitamīnus, kā arī nomāc rūgteno garšu, kura ne visiem iet pie sirds. 

Tā kā katra pastila ir iepakota atsevišķā maisiņā, dienas devu īpaši ērti lietot bērniem, kā arī pašiem pieaugušajiem. 

Bērniem, vecumā no 1-12 gadiem paredzētas 1-2 pastila dienā. Pieaugušajiem 2-3 pastilas dienā. 

Piedāvājumā ir bišu maize ar upeņēm, smiltsērkšķiem, ābolu/kanēļa garšu. Pievienotās ogas pastilām nodrošina papildus šķiedrvielas un vitamīnus. Īpaši iecienītas bērnu vidū ir pastilas ar āboliem un kanēli. 

www.beebite.eu

Bee Bite Bišu produkti