Pirmie trīs mēneši mazuļa dzīvē

Pirmie trīs mēneši mazuļa dzīvē

29. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Piedzimstot, ikviens mazulītis mācas pielāgoties pasaulei, kurā tas nonācis. Pirmo trīs mēnešu laikā mazuļa organisms pielāgojas gan apkārtējai videi, kurā tas nokļuvis, gan mācās iepazīt sevi.

LEKCIJA: KAS NOTIEK JAUNDZIMUŠĀ PIRMAJOS 3 MĒNEŠOS?

PIESAKIES ŠEIT->>>

Esot kopā ar mazulīti, pirmajos trīs mēnešos Tev būs iespēja piedzīvot to saviļņojošo sajūtu un ierakstīt mazuļa attīstības gramatā tos īpašos notikumus, kas saistīti ar bērniņa attīstību. No dzimšanas līdz 3 mēnešu vecumam jaundzimušais apgūst sekojošas prasmes:

  • Smaids. Ja iesākumā, pamanīsi, ka bērniņš smaida, vairāk pats pie sevis, šķietami būs sajūta, ka viņš domā par ko patīkamu, tad tuvojoties trīs mēnešu vecumam, mazulītis pilnīgi noteikti sāks atsaukties arī Tavam smaidam .Tapēc, droši, uzsmaidi savam mazulītim un piedzīvot to neaprakstāmi silto sajūtu, kad sapratīsi – jā, šis mazulīša smaids bija apzināts
  • Mazuļa fiziskā attīstība notiek ik dienas. Caur nomodā un miegā pavadīto laiku Tu pamanīsi, ka lēnām un pamazām, mazulītis, novietots uz vēdera, sāks celt savu galviņu un plecu daļu
  • Ja iesākumā, jaunajiem vecākiem nereti šķiet, ka mazulīša skatiens ir nekonkrēts un brīžiem mēdz piemesties sajūta, ka viņš neko neredz, nesatraucieties – pirmo trīs mēnešu laikā, jaundzimušais iemācās noturēt skatienu, pievērst to dažādiem objektiem. Šajā laikā nav vajadzības pārsātināt tos ar daudz košām un raibām rotaļlietām. Pietiks ar pavisam vienkāršām lietām. Arī Jūsu seja, jaundzimušajam ir ļoti interesanta. Ļaujiet viņam to izpētīt, bet nemēginiet viņa uzmanību noturēt, ja mazais novērsies. Viņa mazajam ķermenītim un stimuliem tik piesātinātajā ikdienā, pietiks vien ar pavisam mazu mirklīti noturēta skatiena, lai viņš atkal gribētu atpūsties
  • Jaundzimušais nonākot šajā pasaulē visu mācās no jauna. Pat savu roku kustības un piederība viņam ir kā atklāsme. Mēs, pieaugušie to noteikti uztveram kā pašsaprotamu, bet mazulīša pirmie trīs mēneši būs laiks, kurā saprast – “ā, man ir rokas”, “ooo, es varu tās ieraudzīt, noķert un iebāzt mutē”
  • Tāpat, pirmajos trīs mēnešos, lai gan vairāk neapzināti, tomēr – lietas, kas pieskaras mazulīša plaukstai, tas mācas satvert. Tā tiek satverts mammas vai tēta pirksts, pirmā rotaļlieta, miega lupatiņa vai paša roka. Mazulītis ļoti daudz savas dzīves pirmajos trīs dzīves mēnešos mācās ar taustes palīdzību, tāpēc – nevelciet mazuļiem cimdiņus,  ļaujiet tam caur pieskārieniem iepazīt pasauli.
  • Pirmo trīs mēnešu laikā mazulītis sāk saprast, ko vecāki ar viņu ik dienas dara. Viņa primārā nepieciešamība ir mamma un krūts, tikpat būtisks ir arī kvalitatīvs miegs un rituāli, kurus tas apgūst kopā ar vecākiem, piemēram – bērniņa ikdienas aprūpe. Autiņbiksīšu maiņa, pirmā vannošanās, ģērbšanās, pastaigas.
  • Nesteidzieties mainot autiņbiksītes. Dariet to lēnām un pacietīgi, procesā iesaistot arī pašu bērniņu. Lai gan Jums šķiet, ka mazais vēl neko nesaprot un pats nevar izdarīt, tieciet man – viņš var, ja vien ļaujam. Vislabāk, šajā procesā var palīdzēt hendlinga aprūpes pamati. Tie, ne tikai māca, kā tehniski parūpēties par mazulīti, hendlings ir brīnišķīgs veids, kā veidot emocionāli saikni ar mazulīti un dod iespēju kvalitatīvai kopā būšanai.
20180710020524-51295.jpg

Parūpējies par sevi un savu mazulīti, apgūsti hendlingu – tas neprasa īpašas prasmes vai sagatavošanos. Tas prasa vēlmi būt noderīgai un uzmanīgai mammai. Hendlings var palīdzēt labāk izprast mazulīti un palīdzēt Tev kā vecākam saprast gan to kā veikt ikdienas aprūpi, lai gan Tev, gan mazulītim kopā pavadītais laiks būtu prieka un harmonijas pilns.

Hendlingu jaunajiem vecākiem vari apgūt arī Māmiņu kluba Vecāku skolā

Savukārt jaundzimušā adaptācijas lekcijas pieteikumu meklē šeit->>>