Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 7. daļa

Dažādās krūts zīdīšanas pieredzes. Mammu stāstu 7. daļa

23. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī cik ļoti gatavotos mazuļa nākšanai pasaulē, visu nekad nevar 100% paredzēt. Tāpat ir ar bērniņa zīdīšanu.

Kamēr vienai māmiņai bērniņa barošana ar krūti izdodas bez aizķeršanās, citai nākas pacīnīties par piena daudzumu vai piesaistīt konsultanta palīdzību, kas ieteiks labākās zīdīšanas pozas, lai mazulītim un māmiņai būtu vieglāk.

Lai parādītu, ka pieredzes var būt dažādas, Māmiņu Klubs apkopojis dažādas krūts zīdīšanas pieredzes, starp kurām, iespējams, saskatīsi arī kādu savam stāstam līdzīgu.

***

Mans stāsts par zīdīšanu nav veiksmīgs un nevaru padalīties ar skaistu pieredzi. Diemžēl, kad piedzima meitiņa, mans organisms kaut kāda iemesla dēļ bija izdomājis, ka pienu izstrādāt nevajag. Iespējams, dēļ stimulēšanas un samērā smagajām dzemdībām... Meitiņu ļoti gaidījām, biju izlasījusi visu iespējamo literatūru un izdomājusi rožainu scenāriju, cik skaisti un kā no grāmatas viss notiks. Bet notika nepavisam ne tā - piena nebija, mazulīte kritās svarā un bija jābaro no pudelītes. Siguldas vecmātes cīnījās un atbalstīja mani, lai tomēr izdodas barot ar krūti, bet 4 dienas pūliņu bija veltīgi. Paldies viņām par pacietību un iejūtīgo attieksmi! Murgs sekoja pēc tam, kad atbraucām mājās. Jutos kā gada nemāte, kaut kur biju izlasījusi, ka ar mākslīgo maisījumu barotiem bērniem ir augstāks risks pēkšņās nāves sindromam un vainoju sevi pie visām nelaimēm. Lēnām slīgu depresijā. Pat saucām zīdīšanas konsultanti, sēdēju un mēģināju atslaukt pienu,bet nekas nesanāca..... atkal asaras un sevis vainošana. Diemžēl bieži saskāros arī ar nosodījumu no mediķiem, citām barojošām mammām, ka par maz cenšos... Paldies ģimenes dakterei, kura mani atbalstīja un uzmundrināja nevis nosodīja. Tieši tas man beigās palīdzēja pieņemt esošo situāciju. Un mans bērniņš ir vesels un dzīvespriecīgs. 

Tagad gaidu otro, bet vairs neko neiztēlojos. Vienkārši gaidu tikšanos ar bērniņu un tad jau manīs, kāda būs zīdīšanas pieredze šoreiz. Ja izdosies zīdīt ar krūti, priecāšos, ja nē, tad pieņemšu to kā faktu un sevi nevainošu. 
Mana atziņa- svarīgi, lai blakus ir cilvēki, kas atbalsta. Un jārūpējas par savu labsajūtu, jo mierīgām mammām ir mierīgi bērni.

/Līga/

***

Es gribēju dalīties ar jums manā pieredzē ar krūts ēdināšanu, ko piedzīvoju, esot Ralfa mammai. Kā atruna man jāsaka, ka tas ir balstīts tikai uz manu pieredzi. Ralfam pašreiz ir gandrīz gadiņš un barošana joprojām turpinu.

Daudziem krūts ēdināšanas sagādā sāpes krūtsgalos. Tas parasti mazinās apmēram pēc 4-6 nedēļām. Manuprāt, man palīdzēja tieši pārstāšana lietot krūts galu krēmu, ļaujot krūšu galiem kļūt stiprākiem. Tomēr, protams, tas nav vienādi visiem.

Dažreiz, īpaši barošanas pirmajos mēnešos, var būt iekšēja negribēšana barot savu bērnu, un es ar to sastapos, radot neticamu vainas sajūtu. Bet no manas pieredzes un runājot ar citām māmiņām tādā pašā situācijā, tas man šķiet ir arī pilnīgi normāli. Vienkārši, atcerieties, ka sāpes mazināsies pēc dažām nedēļām. Jums arī jāatceras, ka visas krūts ēdināšanas pieredzes ir ļoti atšķirīgas.

Kad barojat no vienas krūts, savukārt otrai plūst pieniņš, tas var būt īstais brīdis sākt veidot piena banku. Lielākajai daļai sieviešu ir viena krūts, kas ražo vairāk piena. Tomēr ir svarīgi izmantot abas, pretējā gadījumā krūšu izskats pēc barošanas laika var iegūt graujošu izskatu.

Un vēl, kad krūtis kļūst pilnas, tas var būt sāpīgi. Tomēr pēc apmēram 6 nedēļām piena ražošana, šķiet, nedaudz vairāk noregulējas, un tāpēc jūsu krūtis bieži vien nav tik pilnas. Dažiem cilvēkiem ir sāpīgi barot ar ļoti pilnu krūti, es savukārt atklāju pretējo.
Bērniņš sākotnēji ēd ļooooti bieži un DAUDZ, bet pēc tam barošana sāk samazināties un kļūst regulārāka. Ne visiem zīdaiņiem ir režīms, bet parasti tas notiek ik pēc 2-3 stundām pēc pirmajām 6 nedēļām.

Barošanas pirmajās dienās daži mazuļi, ieskaitot manējo, kakāja katru reizi, kad baroju. Tas var būt patiešām labs veids, kā palīdzēt mazulītim nokārtoties.

Sākumā mazuļi barošanas laikā var aizmigt. Acīmredzot, tas ir normāli un es pati izbaudīju, lai nosnaustos, īpaši nakts barošanu laikā.
Google ir tavs draugs un ienaidnieks. Centieties neieslīgt māmiņu čatos, jo katra pieredze ir individuāla. Man ļoti palīdzēja konsultācija mājās ar dūlu, kura ir arī krūts ēdināšanas speciāliste. Tas palīdzēja saprast, kā tikt galā ar piena krīzēm un pilnajām krūtīm, kad nezināju, ko iesākt. 

Barošanu varat izmantot kā laiku, lai paveiktu lietas. Es to bieži izmantoju, lai piezvanītu, nosūtītu īsziņas vai pat nosūtītu e -pastus, veiktu kādu darbu vai iepirktos tiešsaistē.

Atzīstos, ka pamosties naktī un barot ir grūti. Es izmantoju grāmatu vai tālruni un blāvu gaismu, lai paliktu nomodā. Lai gan ir svarīgi, bet ļoti grūti, neaizmigt, kamēr mazulītis atrodas pie krūts, darīju visu iespējamo, lai negulētu. Tas nav viegli, bet ar laiku noteikti kļūst daudz vieglāk.

Vissvarīgākais, ko es ieteiktu, ir pārliecināties, ka saņemat padomu! Nebaidieties uzdot jautājumus, sarunāt tikšanos ar zīdīšanas konsultantu, vecmāti, ģimenes ārstu vai citu speciālistu par barošanu. 

Viss atbalsts ļauj barot mazulīti maksimāli ilgi, nododot viņam labākās vielas veselībai!

/Ralfa mamma/

 

Philips Avent - Tavs atbalsts krūts ēdināšanā

Philips Avent manuālais piena sūknis ir māmiņām ērts un viegli izmantojams. Natural Motion tehnoloģija imitē mazuļa zīšanu un stimulē krūti, palīdzot pienam ātrāk plūst. Brīvi pielāgojiet sūknēšanas ritmu savām vajadzībām un piena plūsmai. Piemērots teju jebkurai sievietei.