Tiekam pie bēbīša: Annas stāsts

Tiekam pie bēbīša: Annas stāsts

29. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba rubrikā “Tiekam pie mazuļa” tu vari sekot līdzi Diānai un Andrim, kuri ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību cenšas tikt pie mazuļa. Seko līdzi viņu stāstam un pieredzei gan Māmiņu Kluba portālā, gan arī Facebook lapā.

Diāna un Andris nav vienīgais pāris, kuram ir grūtības tikt pie mazuļa, tāpēc Māmiņu Klubs aicina ikvienu, kura ceļš līdz mazulim bijis sarežģītāks, ilgāks un grūtāks, dalīties arī ar savu stāstu, lai tie kalpotu citiem par iedvesmu un ticību tam, ka ikviena ģimene var tikt pie bērniņa.

Iepazīsties ar Annas ceļu līdz mazulītim.

Anna teic, ka nezina, vai tā bija spītība vai arī muļķība, taču, lai varētu paņemt rokās savu ilgi gaidīto bērniņu, viņa stāvoklī palika 10 reizes. Pēdējā beidzot bija veiksmīga.

Pirmajos sešos gadījumos neatmest cerību palīdzēja ginekoloģe, kura patiesi vēlējās pārim palīdzēt, nevis visu atstāja pašplūsmā, sakot, ka Anna ir jauna, var doties pie ārstiem uz Rīgu, kas būs dārgi, lai arī neko tāpat tie neatklās. “Lai arī stāvoklī neizdevās palikt vien trīs mēnešus, ārste mani uzklausīja. Viņa dzirdēja, ieklausījās un nosūtīja pie speciālistiem, uz analīzēm un izmeklējumiem, lai man palīdzētu,” stāsta Anna, piebilstot, ka tādējādi tika atklātas divas retas slimības, kas traucēja viņai palikt stāvoklī.Lietojot medikamentus, Annai izdevās ieņemt bērniņu, taču uz īsu brīdi. Daktere skumju pilnā balsī teikusi, ka viņa, diemžēl, nespēs palīdzēt, jo pietrūkst zināšanu, taču ieteica ārsti, kura gan palīdzēs, jo pie viņas notiek brīnumi. Pēc pieciem agriem spontāniem abortiem un viena missed, Anna tika nosūtīta uz klīniku Embrions, kur tika palīdzēts.

Anna ar cerībām devās pie brīnumdakteres. Pārbaudes veica arī Annas vīrs. Iegūstot visus rezultātus, ārste secināja, ka pārim, diemžēl, nevar būt bērni. “Tas esot brīnums, ka manas olšūnas vispār tika apaugļotas. Viss ir tik slikti, ka nav brīnums, ka viss beidzies,” saka Anna. Viņa nosūtīta uz papildu specifiskām analīzēm. Ārste ieteikusi stāties valsts rindā uz IVF, tikmēr mēģināt ar IUI, sliktākajā gadījumā – ICSI. Šajā laikā pāris mēģinājis tikt pie mazuļa arī paši, taču zaudējuši vēl trīs bēbīšus. “Pēdējo zaudēju, lai arī man ievadīja imunitāti samazinošu sistēmu, kas līdz šim nogalināja mazuļus,” teic Anna, atklājot, ka tajā brīdī galvā virmojušas daudzas domas, tostarp, ka viņa pati nogalinājusi savus bērnus. Pēc devītā zaudētā mazulīša Anna vīram un ārstam teikusi, ka šis gan būs pēdējais mēģinājums.

Lai arī Anna saka, ka viņa nav īpaši ticīgs cilvēks, dienu no dienas viņa lūgusies Dievu, lai tas dod bēbīti: “Lūdzos, ka es vairs nevaru, man vairs nav spēka.” Annas lūgšanas tika uzklausītas.

Lai arī no grūtniecības 14.nedēļas līdz pat dzemdībām viņai nācās būt uz slimības lapas, bieži viesoties slimnīcā, Annas un viņas vīra varavīksnes bērniņš ir jau pusgadu vecs.

“Katru sonogrāfiju es gaidīju ar šausmām. Katru sonogrāfiju es pavadīju ar aizturētu elpu, katru bildīti ar bēbīti liku makā un bučoju, tiklīdz ieraudzīju,” saka Anna. Lai arī dzemdības bijušas šausmīgas, jo mazulītim bijis vidēji smags skābekļa bads, pēc Apgares skalas bērniņš novērtēts vien ar 3 un pēc dzemdību zāles jaundzimušais pārvests uz bērnu slimnīcu, Anna ir bezgala laimīga, ka pēc tik ilgiem centieniem viņiem izdevies satikties ar savu bērniņu.

 

Ja arī jūs šobrīd cenšaties tikt pie bērniņa, dalies ar savu stāstu! Pastāsti, ko jūs esat izmēģinājuši, lai tiktu pie bērniņa, kāds ir jūsu ceļš, lai sagaidītu pasaulē savu brīnumiņu. Iespējams, arī jūs esat izvēlējušies izmēģināt medicīnisko apaugļošanu?

Dalīties ar savu stāstu vari Māmiņu Kluba portāla komentāros, gan Facebook un Instagram. Anonīmi savus stāstus vari sūtīt arī uz kristine@maminuklubs.lv. 

 

Ik mēnesi vienam no stāsta autoriem dāvināsim

Uztura bagātinātājus no

50 EUR vērtībā

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.