Gaidībās ar spirāli: gaidām trešo!

Gaidībās ar spirāli: gaidām trešo!

04. Mar 2015, 10:17 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jā , dzīvē viss notiek pēc principa – cilvēks doma,Dievs dara,jeb nu kaut kā tā!

Sagaidot savu otro bērnu skaidri zināju- VISS. Vairāk man bērnu nebūs.Vīrs gan noteica- varbūt pēc kādiem 5-6 gadiem,kad šie būs paaugušies. Tā nu laimīgi dzīvojām ar domu ,ka būsim četri . Dzīve tika plānota uz priekšu.Un uz jautājumu, vai tad trešo tiešām nē- mana atbilde bija- nekad!!! Un ,ja arī patrāpīsies,mūsdienās tak attīstīta medicīna!

Lai drošāka dzīvošana,vienojāmies ar dakteri par spirāli- piemeklēja ,kas man vislabāk atbilstu.Reizi gadā gāju uz pārbaudēm , vienmēr viss ok. Bet te janvārī sākas gripas laiks. Arī man slikta pašsajūta, stipras galvassāpes, temperatūra. Noslimoju divas nedēļas.temperatūra nekrītas, turas 37,3-37,4. Daktere izklausa, pārbauda, iztausta vēderu- secina ,ka kaut kas ar kuņģi nav labi. Jo kuņģi tiešām dedzina.Tā kā man arī pirms tam bija problēmas,tad nu sarkasta zāles un es veselu nedēļu cītīgi ārstējos.Mājās vēl ar draugiem smejamies- būs laikam trešais. Uz ko iekšēji nodomāju- tas tak nav iespējams!

Bet nu sievietes intuīcija nostrādā- temeratūra nekrītas jau trešo nedēļu, kuņģim no zālēm paliek labāk,bet MR laikam pāris dienas kavējas. Sakarā ar jaunāgada stresu biju piemirsusi pierkatīt,kad bija pēdējās,tad nu aptuveni nosaku laiku,bet 100% neko nevaru pateikt. Dorš paliek bailīgs- uztaisīšu testu! Tests rāda vienu svītru- nopriecājos,ka viss labi.

Otrā dienā metot ārā mazo miskasti pamanu testiņu.Roka tā vien sniedzas paņemt un paskatīties! Un ko es tur redzu- divas svītriņas!!! Nu nevar būt! Skrienu pie vīra un rādu. Šis vēl lielākā šokā. Bet nu ko tad vakarā 22:00 ,lai dara.Uz veiklu jau neskries. Ar manāmu nervu sabrukumu gaidu rītu,kad aizvedu bērnus uz dārziņu un dodos pēc vēl viena testa. Un nepārprotami- šis rāda divas svītriņas!

Protams- zvans dakterei, vizīte nekavējoties. Daktere šokā par notikumu pavērsienu,jo spirāle stāv ideāli.Ne izkustējusies ,ne kā! Pēc teorijas nekam nevajadzētu būt. Kā viņa teica- ja tu man neteiktu ,ka tests uzrādīja,neticētu!:D Apskatot onogrāfijā arī neko nevar redzēt!! Bet kā??? Vai tad ir vai nav? Nervi saspīlēti, galvā visādas domas. Daktere liek pagaidīt nedēļu,lai paiet laiks un tad jānāk pārbaudīties. Fakts kā tāds ir! Bet vai auglis būs pareizā vietā vai ārpusdzemdes?! Tāds ir jautājums.

Kādas bija šīs deviņas dienas līdz nākamajam apmeklējumam- nenormālas! Tika izdomāti visi scenāriji. Gaidītas sāpes, gatavojos uz slimīcu, skatījos ratiņus.....

Pagāja noteiktais laiks. Devos uz vizīti. Jā! Šis ir parādījies.Skaisti iekārtojies, gabaliņu prom no spirāles- viens otram netraucē dzīvot!

KO TAGAD DARĪT?

Nu negribu es trešo ! Goda vārds ne! Daktere mani saprot. Bet nu jāizlemj rīcības plāns . Skaidrs ir viens-svešķermenis jādabū laukā- spirāle.

Daktere ņemot ārā brīdina,ka var arī aizķert augli un līdz ar to viss var iztīrīties pats. Nu kā būs lemts ,tā arī notiks. Ar vīru nolemjam- ka viss Dieva rokās. Ja būs lemts,tad būs,ja nē,tad ne!

Svešķermenis izņemts, auglis aizskatrs nav nemaz. Viss izskatās ideāli,tomēr daktere dod divas nedēļas laiku pārdomām un protams arī riska periods lai redzētu ,vai tiešām viss būs labi.

Eju mājās un domāju- nu kāpēc tieši tagad, kāpēc ar mani!!! Vai man vajag? Vai es gribu? Ar prātu ir skaidrs- abortu izdarīt nevaru- visādi izdomājos,bet nevaru un viss! Gaidam? Nu gaidam!!!

Prāts jauno stāvokli nav vēl sapratis. Organisms turpretī rāda visu ko var! Tik slikti man nav bijis nekad. Jūtos kā veca slima vecene.  Tagad gaidu nākamo vizīti ,lai pārliecinātos par tālāko nāktoni. 

Cenšos morāli nobriest jaunajai situācijai,jo nav viegli. Ir pat ļoti grūti. Morāli, psiholoģiski, fiziski utt. Bet variantu jau īstenībā nav. Ir tikai laiks pierast pie jaunās situācijas.

pandulaacis pandulaacis 05. Mar 2015, 09:46 kakeens23

Es pati grūtniecības laikā pārdomāju. Jā, sākumā ar dakteri runāju par to, secinājām, ka nespīd, bet līdz nopietnai runāšanai netikām. + man sanāca akūts ķeizars pavisam citā iestādē, nevis plānots.

pandulaacis pandulaacis 05. Mar 2015, 09:42

Man visi bērni ir un būs ķeizari, tāpēc būšu mierā ar optimālo atļauto bērnu skaitu - 3. Nevēlos riskēt ar savu un iespējamā mazuļa veselību, iznēsājot vēl kādu. Attiecīgi tas ir loģisks scenārijs. Man nav vēlēšanās dzemdēt pat pēc 30, kur nu vēl vēlāk (mammi piedzimu 38 gados, attiecīgi man ir vēlā bērna bēdīgā pieredze). Tāpēc par šo lēmumu būšu pilnīgi droša. Ja nu galvā kas saslēgsies, pusmūžam tuvojoties, pieļauju domu arī par bērnu no bērnunama, ja maciņš atļaus. Kāpēc ne.

čabule čabule 04. Mar 2015, 23:18

Ir aizdomas par to, kas varētu būt bloga autore.. nu ko.. Vēlu veikSmi! Katrs bērns ievieš dzīvē ko jaunu.. gan jau būs viss forši 😀

pandulaacis pandulaacis 04. Mar 2015, 22:08 liega spiega

Manējais nekad dzīvē nepiekristu, Tavs būtu ar mieru?

cecii cecii 04. Mar 2015, 19:32 mamma27

Kaut kas traks, nebiedē. Es tieši gatavojos šai operācijai. 😕 Un ja nu ceturtais piesakās?...Ar visu nosiešanu.

pandulaacis pandulaacis 04. Mar 2015, 19:11 mamma27

Tāpēc saku - noteikti uzblogošu par to! 😃

mamma27 mamma27 04. Mar 2015, 18:41 pandulaacis

Diemžēl jāsecina,ka nekas nav 100%..Man divas kolēģes ar olvadu nosiešanu palika stāvoklī.Tā ka arī šī metode var nenostrādāt! Ja lemts ,tad lemts!

pandulaacis pandulaacis 04. Mar 2015, 18:15 BaiBaii

Piekrītu par olvadiem. Es pēc 2. gribēju nosiet, bet nebija nepieciešamie 25 gadi un 3 bērni. Un labi, ka tā, jo gribu arī trešo - siešanas padarīšanu tad sarunāšu pēdējā ķeizara laikā kā pieklājas. Ja gadīsies ceturtais, noteikti uzrakstīšu blogu! 😃

cecii cecii 04. Mar 2015, 14:33

Beidzamo mēnešu laikā šis ir jau TREŠAIS stāsts par grūtniecības iestāšanos ar spirāli. Divas man pazīstamas sievietes tieši tāpat gaida trešo bērniņu, vēl abas ir grūtnieces, ārsts atļāva staigāt un dzemdēt ar visu spirāli.
Pirmais šoks un pārsteigums jau pāri, abas šķiet laimīgas, kaut arī viena no viņàm atklāja, ka sākumā raudājusi ik vakaru. Pat vīrs apraudājies viņu mierinot. Aborta iespēju nav pieļāvusi ne viena, ne otra.
Autorei - viss būs labi. Bērniņš ir nolēmis pie jums atnākt, to nespēj apturēt neviens, pat ne kontracepcija.

04. Mar 2015, 14:10

Kad piedzims, turēsi rokās, tad domāsi-ak jel, kā es varēju negribēt ko tādu???

annijalise annijalise 04. Mar 2015, 13:22 len4ik (Jeļena)

spirāles marka jau nav noteicējs, jo jebkura spirāle ir droša tikai 99 procentus.
kā saka gulēšana 30km attālumā ir vislabākā izsargāšanās.

pandulaacis pandulaacis 04. Mar 2015, 12:18 vairinna

Ir ļoti daudz spirāles bērniņu. Man pašai ir gumijas bērniņš. Nekad nekas nav plīsis un šļucis. Kā? Nemāku atbildēt! 😉 Nekas nav pilnīgi droši, ir dažas māmiņas, kas paliek stāvoklī pat ar slēgtiem olvadiem.

Diena ir superforša un supersaulaina, vienkārši jebkādas sarunas, kas skar mazuļu negribēšanas un abortu tēmu, mani patiesi apbēdina. Turklāt, ja runa ir par ģimeni, kurā jau aug bērni. Katram sava nostāja. Publicējot šādus rakstus, jārēķinās ar dažādu reakciju.
😉

pandulaacis pandulaacis 04. Mar 2015, 11:05

Smaga nopūta. Visdrošākā kontracepcija ir gulēšana atsevišķi. Vēlams, vismaz 30 km attālumā.

Bērni taču ir superforši! Kaktiņi uz leju saulainā pavasarī tik depresīvus rakstus lasot.

annijalise annijalise 04. Mar 2015, 10:57

es vienkārši novēlu labu gaidību laiku, tie nelabumi pāries un viss, galvenais spirāle ir izņemta.
ja bija lemts, tad paliki stāvoklī, un bērniņš ir izvēlējies jūsu pāri.
teikšu atklāti, man arī ir spirāle un aug divas meitas, un ir bijusi doma, ka es arī vienalga varētu palikt stāvoklī, jo tīri teorētiski tas ir iespējams, vnk tirpas pārskrien.