Sagatavojies dzemdībām kopā ar Māmiņu Kluba Vecāku skolas labākajiem speciālistiem!

Sagatavojies dzemdībām kopā ar Māmiņu Kluba Vecāku skolas labākajiem speciālistiem!

13. Mar 19:36 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai palīdzētu topošajiem vecākiem labāk sagatavoties lielajam notikumam - mazulīša nākšanai pasaulē -, aicinām apmeklēt 7 tiešsaistes lekciju ciklu pie Māmiņu Kluba Vecāku skolas labākajiem speciālistiem!

Lekcijas organizējam tiešsaistē ar iespēju tās noskatīties arī ierakstā, lai nodarbības būtu pieejamas ikvienam visā Latvijas teritorijā, kā arī citviet pasaulē.

REĢISTRĒJIES ŠEIT

16. APRĪLĪ tiešraidē no plkst. 18:00 - 20.00

“Grūtniecības norise, pēdējais trimestris, uzturs, veselība” - ar vecmāti BRIGITU GRĪNBAUMU,

kas izstāstīs galvenās lietas, kas jāzina ikvienai topošajai māmiņai par grūtniecības norisi. Grūtniecības pēdējais trimestris - kādas sajūtas gaidīt? Uztura vadlīnijas grūtniecības laikā un vitamīnu lietošana. Slimošana grūtniecības laikā vai kādas citas nepatīkamas sajūtas - kā atpazīt un ko darīt?  Atbildes uz satraucošākajiem topošo māmiņu jautājumiem.

17. APRĪLĪ tiešraidē laikā no plkst.18.00-20.00

 “Gatavošanās dzemdībām un dzemdības soli pa solim” - ar vecmāti BRIGITU GRĪNBAUMU.

Lekcijā vecmāte izstāstīs: kas jāņem līdzi uz dzemdību iestādi? Kā izstrādāt dzemdību plānu un izvēlēties dzemdību iestādi? Dzemdību priekšvēstneši - kā saprast, kad laiks doties dzemdēt? Dzemdību norise - sākot no ierašanās dzemdību iestādē un detalizēti par dzemdību fāzēm, kas dzemdētājai jādara katrā no tām? Kādas pozas ir vispiemērotākās katrā fāzē un kāpēc? Ja piedalās partneris, kā viņš var palīdzēt? Kas notiek pēcdzemdību periodā.

23. APRĪLĪ tiešraidē no plkst. 10.00-12.00

"Emocionālā un psiholoģiskā sagatavošanās dzemdībām"

Kādas ir mammas vajadzības un kā tās apmierināt? Kādas pārmaiņas piedzīvo topošā un jauna māte? Kādas izjūtas ir normālas gaidību un pēcdzemdību periodā un kad vajadzētu pamanīt pirmos negatīvos signālus? Ko darīt ar negatīvajām izjūtam? Kā sievietei iemācīties uzticēties sev un savai varēšanai piedzemdēt? Kā dzemdībam pieiet racionāli, reāli, bez panikas un iracionālām bailēm? Kā padarīt dzemdības par piedzīvojumu, nevis par pārdzīvojumu ar paliekošām sekām uz psihoemocionālo veselību? Kāds spēks un resursi slēpjas pašā sievietē? Kā šos resursus iemācīties izmantot? Kādu atbalstu topošajai  mātei var sniegt partneris un apkārtējie, lai dzemdības noritētu veiksmīgāk, bez lieka satraukuma? Ar kādām sajūtam var saskarties jaunā māte? Ko darīt tēvam ar savām sajūtām? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem palīdzes rast Diāna Zande, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, psiholoģe.

23. APRĪLĪ tiešraidē laikā no plkst.18:00-20:00

 “Jaundzimušā aprūpe pirmajās dienās pēc dzemdībām” - kopā ar pieredzējušo sertificētu bērnu māsu ELITU SVARENIECE.

Šajā lekcijā uzzināsim visu svarīgāko par jaundzimušo bērniņu - kāds un kāpēc viņš tāds izskatās? Ko vērtē Apgares skala? Kā novērtēt jaundzimušā fizioloģisko stāvokli? Kādas potes un procedūras viņš saņem dzemdību iestādē? Kas ir zīdaiņu dzelte? Kā aprūpēt jaundzimušo pēc jaunākajām vadlīnijām? Kāda būs jaundzimušā uzvedība pirmajās dienās? 

25. APRĪLĪ tiešraidē laikā no plkst.18:00-20:00 

 “Zīdīšanas ABC” 

Kopā ar zīdīšanas konsultanti ar ilgaddēju pieredzi darbā ar māmiņām, EVITU ŽVAGIŅU-JĀKOBSONI uzzināsim, kā veiksmīgi uzsākt  zīdīšanu pirmajās dienās pēc dzemdībām un kā to stabilizēt arī vēlākajos mēnešos. Kādas ir ieteicamās  zīdīšanas pozas un kāpēc? Kā kopt krūts galus un tikt galā ar nepatīkamām sajūtām? Kā tikt galā ar piena krīzēm, sastrēgumiem? Praktiski padomi par krūts masāžām un sāpīgas zīšanas atvieglošanu. Bērna uzvedība pie krūts. Piena bankas veidošana un atslaukšana. Cik daudz izēd bērns un kā vērtēt bērna svaru? Kā sevi psiholoģiski noskaņot zīdīšanai un kur meklēt palīdzību, ja neveicas?

"Mazuļa hendlings" - pieejas kods tiks nosūtīts 7 lekciju cikla sākumā

Izglītojiet sevi par mazuļa hendlingu! Fizioterapeites Klaudijas Hēlas lekcija padziļinātas zināšanas par veidu, kā pareizi turēt un velt, celt mazuli, lai veicinātu viņa veselību un attīstību. Lekcijas laikā uzzināsi, kas ir cieņpilna jaundzimušā aprūpe un kā pareizi apģērbt mazuli un nomainīt autiņbikses, lai tas nekaitētu mazulim un neveicinātu tonusu rašanos.

"Dzemdību pozas un elpošanas vingrojumi" - pieejas kods tiks nosūtīts 7 lekciju cikla sākumā

Video lekcija jeb praktiskā nodarbība “Dzemdību pozas un elpošanas vingrojumi” paredzēta topošajiem vecākiem, lai sagatavotos dzemdībām. Šos vingrinājumus un pozas vēlams praktizēt mājās ar partneri vai vienai, lai būtu gatavi tos pielietot dzemdībās. 

REĢISTRĒJIES ŠEIT

Kursu dalībniekiem dāvāsim arī dāvanas no mūsu atbalstītājiem, tāpēc, reģistrējoties lekcijām, neaizmirsti komentāros norādīt sev ērtāko Omniva pakomātu, uz kuru nosūtīt dāvaniņu!