Kas ir strijas un kā ar tām cīnīties?

Kas ir strijas un kā ar tām cīnīties?

03. Sep 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Strijas ir plīsumi dziļajās dermas kārtās, kur atrodas elastīgie audi. Kad āda neiztur stiepšanos, tā plīst, veidojot pamanāmas līnijas uz ādas.

Cīnīties ar strijām ir sarežģīti, tāpēc pats galvenais ir profilakse. Svarīgi ir jau no grūtniecības sākuma,  pievērst uzmanību ādas kopšanai, īpaši krūts, vēdera un gurnu zonām.

Svarīgākais, kas jāzina:

1)  ieteicams lietot mitrinošus krēmus pret ādas strijām. Krēma sastāvā vajadzētu būt vairākiem aktīviem vitamīniem (A vitamīnam, E vitamīnam, C vitamīnam), provitamīnam B5, eļļām (rīcineļļai, vīnogu kauliņu, mandeļu, avokado, jojoba eļļām), mikroelementiem (cinkam un silīcijam). Sākt lietot šādus krēmus vajadzētu jau no pirmajām grūtniecības nedēļām, jo - ja strijas ir jau parādījušās, diemžēl, ir par vēlu kaut ko darīt;

2) jāpieradina āda pie kontrastdušām, mainot silto ūdeni pret auksto un otrādi. Tas ne tikai spēcina imunitāti, bet arī uzlabo ādas stāvokli;

3) skrubis vai pīlings reizi nedēļā uzlabo ādas elastīgumu un samazina striju rašanās risku;

4)  jāvelk ērts krūšturis. Tas nedrīkst būt nedz par mazu, nedz par lielu. Ekonomējot uz krūštura iegādi, var nākties saskarties pat ar krūšu deformāciju. Tas šajā gadījumā var skart ne tikai krūtis, bet arī mugurkaulu un arī pašus piena dziedzerus.

Jāņem vērā arī fakts, ka ādas elastīgums un daudzas citas tās īpašības arī tiek nodotas mantojumā. Ja mammai ir strijas, iespējams, ka arī meitai tās būs. Tam jābūt psiholoģiski gatavai.

Sērija Maria piedāvā laika gaitā pārbaudīto krēmu pret ādas strijām “Maria Maternity”, kas ir piemērots pastiprināti noslogotas ādas kopšanai grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā.

Īpaša kopšanas formula, kas satur augu eļļas un vitamīnus, izpilda šādus uzdevumus:

• palīdz mazināt un novērst striju veidošanos;

• palīdz saglabāt ādu maigu, tvirtu un elastīgu;

• novērš ādas sausumu, kairinājumu un diskomforta sajūtu.

Aktīvās vielas: rīcineļļa, saulespuķu sēklu eļļa, avokado un mandeļu eļļa, vīnogu kauliņu eļļa, A un E vitamīni, provitamīns B5.

Nesatur parabēnus, hormonus un biostimulatorus.

Lietošana: 2 reizes dienā ar masējošām kustībām uzklāt uz vēdera, gurniem un krūtīm, līdz krēms pilnībā iesūcas ādā. Grūtniecības pēdējā trimestrī un pēcdzemdību periodā krēmu ieteicams lietot vairākas reizes dienā.

Iepakojuma tilpums: 200 ml. Ražots Šveicē.