Kā ārstēt saaukstēšanos grūtniecības laikā?

Kā ārstēt saaukstēšanos grūtniecības laikā?

13. Feb 2018, 00:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tā kā zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt augļa attīstībai, tad jautājums par saaukstēšanās ārstēšanu grūtniecības laikā, uztrauc teju visas topošās māmiņas. Patiesībā tas tāpēc, ka tik tiešām, reti kurai topošajai māmiņai visu 9 mēnešu garumā izdodas iztikt bez saslimšanām.

Konsultē pediatre Anna Birka.

Kā ārstēt saaukstēšanos grūtniecības laikā?

Dažādu saaukstēšanās slimību ārstēšana grūtniecības laikā tiek apgrūtināta tieši tāpēc,ka ļoti daudz medikamentu netiek ieteikti lietošanai grūtniecības laikā, un līdzīgi ir arī ar tradicionālo medicīnu ne tikai grūtniecības, bet arī krūts zīdīšanas laikā. Un tomēr jāatceras, ja šķiet, ka vienīgais, kas var līdzēt, ir tautas medicīna, arī tā var nodarīt kaitējumu. Ko darīt?

  • pirmkārt, atsakies no pastāvīgas atrašanās kājās, atgulies, pasaudzē sevi un mazuli!
  • izmanto imunostimulatorus, kuriem nav blakusparādību. Piemēram, sarīvē mārrutka sakni, pievieno tai cukuru, atstāj ievilkties uz 12 stundām. Un sulu, kas no tās izdalīsies, lieto pa 1 ēdamkarotei ik pēc stundas.
  • lai atbrīvotos no iesnām, paskalo degunu ar jūras ūdeni, droši vari iegādāties jūras ūdeni, kas paredzēts lietošanai arī zīdaiņiem un bērniem, tas vēlāk noderēs arī bērniņam.
  • ja tev ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, jādzer zāļu tējas, vislabāk - upeņu, aveņu, piparmētru. Iedzer siltu tēju, sasedzies ar siltu segu un uzvelc kājās siltas zeķītes.
  • no sāpēm kaklā palīdzēs atbrīvoties alvejas sula, kas sajaukta ar kaklu mīkstinošu eļļu.
  • klepus gadījumā izmēģini tvaika inhalācijas: kumelītes, ceļmallapas, liepziedi, labākais, kas vien var būt! Tāpat derēs arī rutks, kam izgrebts viducis, tajā ieliec medu un sagaidi, lai viss sāk suloties, sulu lieto pa tējkarotei vismaz 5 reizes dienā.

Ko grūtniecības laikā nedrīkst darīt, ārstējot saaukstēšanos?

Pirmkārt, nedrīkst izturēties ar nevērību pret situācijas bīstamību un nopietnību. Pat, ja esi pieradusi, ka saaukstēšanās pazūd pati, tagad par tādām lietām aizmirsti, tevī mīt bērniņš. Viņa dēļ tev jaātsakās būs no daudz kā, arī, ja runājam par saviem ārstēšanās ieradumiem.

Par medus lietošanu pakonsultējies vispirms ar savu ārstu, sevišķi, ja tev ir grūtnieču diabēts vai tavā ģimenē kādam ir alerģija pret medu.

No nazālajiem pilieniem vari atteikties, jo tie sašaurina asinsvadus un var negatīvi ietekmēt placentas artēriju darbību. Rezultātā augļa apgāde ar asinīm var tikt apdraudēta.

Mikstūras, kas satur spirtu, ir bīstamas, tās provocē sirdsdarbības paātrināšanos, paaugstina arteriālo spiedienu un palielina mazuļa sirdsdarbības slodzi.

Ja pašsajūta saslimšanas laikā neuzlabojas 2-3 dienu laikā, jāvēršas pie ārsta.

Veselību vēlot,

Māmiņu Klubs