Trešdienās aicinām topošās māmiņas uz vingrošanas nodarbībām ar fizioterapeiti Kristīni Asonovu

Trešdienās aicinām topošās māmiņas uz vingrošanas nodarbībām ar fizioterapeiti Kristīni Asonovu

03. Sep 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja sieviete pirms grūtniecības ir bijusi aktīva, noteikti arī grūtniecības laikā vajadzētu turpināt darboties, lai justos labi.  Grūtniecības laikā parasti sākas problēmas ar muguru, tāpēc īpašs vingrojumu komplekss vajadzīgs tieši mugurai. Vērība jāpievērš arī kājām un rokām. Spēcīgas kājas nepieciešamas dzemdību laikā, savukārt spēcīgas rokas noderēs, nēsājot mazuli, ceļot ratus. Māmiņas skaistumam īpaša vērība jāpievērš arī krūšu muskuļiem, jo grūtniecības laikā krūtis palielinās, tādēļ vajadzīgi vingrinājumi, kas palīdzētu uzturēt krūtis formā.

Sieviete grūtniecības laikā var pati sniegt ieguldījumu dzemdību procesā, vingrinot starpenes muskuļus. Jo vairāk šie muskuļi būs trenēti, jo māmiņai būs mazāk plīsumu, kā arī mazulim būs vieglāk iziet cauri dzemdību ceļiem.

Ko sniedz vingrošana topošajai māmiņai?

Vingrošanas nodarbības māmiņa var sākt apmeklēt sākot no 12., atsevišķos gadījumos no 16. grūtniecības nedēļas.

Grupās vai individuāli?

Grūtnieču vingrošanu piedāvājums ir tik plašs, ka katrai grūtniecei atliek vien izvēlēties- vingrot individuāli vai grupā. Lai izvēlētos pareizo variantu, ja māmiņa šaubās, vajadzētu apmeklēt abu veidu nodarbības, lai atrastu sev piemērotāko. Speciālisti uzskata, ka gadījumos, kad nav sarežģījumu, jaukāk ir vingrot grupās, jo tas ir arī kā atbalsts māmiņai un īpašs laika pavadīšanas veids. 

Individuālas nodarbības parasti izvēlas ar specifiskām problēmām, piemēram, ja māmiņai ir problēmas ar muguru, tad iesākumā iesaka izvēlēties individuālu darbošanos. 

Kādu vingrošanas veidu izvēlēties?

Ja pirms 100 gadiem grūtniecei veselības uzturēšanai izrakstīja pastaigu, tad tagad pastaiga ir ikdiena. Vingrošanas veidi grūtniecēm ir daudz- kalanētika, ūdensaerobika, pastaiga, pilates, joga. Izvēloties nodarbības, svarīgi izprast arī nodarbības, ar kurām māmiņa nodarbojusies pirms grūtniecības, jo tā kā grūtniecības laikā saites kļūst vaļīgākas, nevajadzētu nodarboties ar pārlieku straujiem vingrošanas veidiem. 

Grūtniecības laika vingrošanas nodarbībās svarīgākais ir elpošana, elpas aizturēšana mazina skābekļa piegādi arī mazulītim.

Vingrošana – ko labāk nē?

Visām grūtniecēm noteikti būs piemērotas pastaigas un speciālā vingrošana. Grūtnieces nedrīkstētu jāt ar zirgu, braukt ar riteni. Ja sieviete grūtnieču vingrošanas vietā vēlas apmeklēt trenažieru zāli, tad ieteicami būs velotrenažieri un skrejceliņš. 

Ja draudzenes reizē ir stāvoklī, tad nereti abas draudzenes izvēlas vienas un tās pašas nodarbības. Tā drīkst, bet iepriekš noteikti būtu jākonsultējas ar ārstu. Piemēram, tik patīkama nodarbe kā ūdensaerobika nav ieteicama visām, jo ūdens atslābina. Ja māmiņai ir vāji dzemdes muskuļi, tad var beigties nepatīkami. Tātad- vispirms pie ārsta un, kad tiek dota zaļā gaisma vingrošanai- laiks darboties ar mēru! Arī topošās māmiņas var pārvingroties, kas var nākt par sliktu gan māmiņai, gan gaidāmajam mazulim, tāpēc ar 2-3 reizēm nedēļā pilnīgi pietiek.

 Māmiņu Klubs 

20180108142154-19823.jpg

20180108142224-68146.jpg

Kad notiek?

Trešdienās plkst. 15.00-16.00

Kur notiek?

Māmiņu Klubā, Vīlandes ielā 1, 1.stāvā (ieeja no Elizabetes ielas)

Cik maksā?

€ 12 par nodarbību;  € 40 par 4 nodarbībām

Kas jāņem vērā?

Nodarbības tiek rekomendētas grūtniecēm sākot ar 16.grūtniecības nedēļu.

Vingrošanai ņem līdzi ērtu apģērbu – krekliņu, bikses un zeķītes.

Pirms vingrošanas iesakām konsultēties ar savu ginekoloģi vai vecmāti.

PIESAKIES GRŪTNIEČU VINGROŠANAS NODARBĪBĀM AR FIZIOTERAPEITI KRISTĪNI ASONOVU ŠEIT->>>