Ģimenes dienā ar Ivetas Apkalnas labdarības koncertu aicinās atbalstīt Dzemdību nama fondu

Ģimenes dienā ar Ivetas Apkalnas labdarības koncertu aicinās atbalstīt Dzemdību nama fondu

14. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

15. maijā, Starptautiskajā Ģimenes dienā LMT Viedtelevīzija aicina baudīt pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas labdarības koncertu Latgales vēstniecībā GORS. Māksliniece ir viena no Dzemdību nama fonda dibinātājām, un šis koncerts veltīts fonda izaugsmei un tā īstenoto projektu atbalstam.

“Dzemdību nama fonds ir uz nākotni vērsta ideja. Bērniņa nākšana pasaulē ir priecīgs notikums, tāpēc mēs aicinām to svinēt, vairojot prieku sevī un apkārtējos. Es ticu, ka kuplas ģimenes, kurās aug trīs vai vairāk bērnu, ir tās, kas nodrošinās mūsu valsts nākotni. Tāpēc ar šo koncertu ceru iepriecināt gan esošās, gan topošās ģimenes un katru, kurš ikdienā vai īpašos gadījumos šīs kuplās ģimenes atbalsta – ar savu klātbūtni, uzmundrinājumu vai praktisku palīdzību,” aicina ērģelniece Iveta Apkalna.

Dzemdību nama fonda misija ir, atbalstot topošos un jaunos vecākus, sniegt bērnam iespējami labāko dzīves sākumu. Mazuļa labsajūta pirmajā dzīves periodā ir būtiski atkarīga no viņa vecāku sajūtām, rīcības un bērniņa veselības. Tādēļ ir svarīgi, lai mazulim un māmiņai, nepieciešamības gadījumā ir pieejama moderna un augsti kvalitatīva veselības aprūpe un lai jaunie vecāki justos fiziski, emocionāli un finansiāli komfortabli un būtu pārliecināti, ka bērniņš tiek pareizi un veselīgi aprūpēts un barots. Pavisam nesen Dzemdību nama fonds ir izveidojis Zīdīšana istabu Rīgas Dzemdību namā, kur māmiņām tiek sniegtas fonda apmaksātas, individualizētas Zīdīšana konsultācijas. Šobrīd fonds vāc līdzekļus, lai tuvākajā nākotnē iegādātos specializētus krēslus Dzemdību nama intensīvās terapijas nodaļai “ķengura metodes” īstenošanai.

Lai palīdzētu sasniegt fonda mērķus, Iveta Apkalna radījusi īpašu koncertprogrammu, kurā iekļauta baroka dižgara Johana Sebastiana Baha mūzika, 20. gadsimta franču un austrāliešu komponistu darbi, kā arī latviešu komponistu Imanta Zemzara un Raimonda Paula kompozīcijas. Arī koncerta norises vieta nav izvēlēta nejauši – Rēzekne ir pilsēta, kur dzimusi un skolojusies pati Iveta Apkalna, tādēļ pēc viņas iniciatīvas un ar Latgales vēstniecības GORS atbalstu šī koncerta ieraksts tapis tieši Rēzeknē.

“Bērnība ir īpašs laiks, kas veido mūs kā personības un ieauž mūsos vērtības visai dzīvei. Esmu priecīga, ka tieši savā bērnības pilsētā varu koncertēt, lai dāvātu laimīgu un mierpilnu bērnību mazuļiem, kuri vēl tikai ienāk šajā pasaulē,” pauž Iveta Apkalna.

Vairāk par Dzemdību nama fondu uzzini šeit: https://www.dznfonds.lv/atbalstit/.

Skaties Ivetas Apkalnas koncertu ierakstā no Latgales vēstniecības GORS 15. maijā plkst. 20.30 LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.