Būtiski ierobežojumi Dzemdību namā saistībā ar koronavīrusa COVID-19 pandēmiju

Būtiski ierobežojumi Dzemdību namā saistībā ar koronavīrusa COVID-19 pandēmiju

26. Mar 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai ierobežotu koronavīrusa COVID-19 izplatīšanos dzemdību iestādē, no 13.marta tiek pārtraukti pacientu apmeklējumi, kā arī nav atļauts dzemdībās piedalīties pavadošajām personām (tai skaitā dzemdētājas partnerim, dūlai, mātei, draudzenei u.c.). 

No 21.marta Dzemdību nama centrālā ieeja (''A" ieeja) atvērta no plkst.07:30 līdz plkst.18:30. Sūtījumus pacientēm var nodot laikā no 8:00-17:30.

Dzemdību namā ir izstrādāts rīcības plāns, kā organizēt aprūpi, pēc iespējas minimizējot pacientu savstarpējo saskarsmi. Ierobežojumu laikā Dzemdību namā atcelti arī visi publiskie pasākumi, tai skaitā – Ģimenes skolas nodarbības un lekcijas.

Ierobežojumi pieņemti, lai aizsargātu māmiņu un jaundzimušo veselību un dzīvību, kā arī atbalstītu vispārējos sabiedrības epidemioloģiskās drošības mērus.  Rīgas Dzemdību nama prioritāte ir pacientu drošība un veselība.

(!) Vizītes pie speciālistiem un ambulatoriskie izmeklējumi notiks ierastā kārtībā, tikai ar nosacījumu, ka paciente ierodas viena, bez pavadoņa.

(!) Uzmanību! Uz COVID-19 pandēmijas ierobežojumu laiku, vismaz līdz 14.04.2020 ģimenes palātām ar papildu servisu tiek piemērota 25% atlaide (atlaides nesummējas).

Tāpat uz ierobežojumu laiku klienti par Dzemdību nama pakalpojumiem var veikt norēķinus attālināti 2 darba dienu laikā. Atlaides tiek piemērotas pacientēm, kas stacionārā iestājušās sākot no 18.marta.