Bēbīšu klubs: Santa un Kalvis pie fizioterapeites apgūst jaundzimušā aprūpi

22. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Iepriekšējās nedēļas Māmiņu Kluba raidījumā iepazīstinājām ar Bēbīšu kluba galvenajiem varoņiem – Santu un Kalvi. Rudens beigās viņi gaida pasaulē ierodamies savu pirmdzimto, kura attīstībai sekosim līdzi gada garumā.

Kā atzīst Kalvis, šobrīd kā topošie vecāki viņi jūtas gluži kā baltas lapas, tāpēc plāno visu apgūt procesa laikā.

Tiekoties ar Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeiti Kristīni Asonovu, Santa un Kalvis apguva mazuļa aprūpes pamatnosacījumus.

Raugoties, kā Santa un Kalvis apgūst autiņbiksīšu nomaiņu mazulim, fizioterapeite Kristīna Asonova uzteic, ka topošie vecāki ir ļoti pārliecinoši savās kustībās, jo jaundzimušajam ir ļoti svarīgi just, ka vecākiem nav bail.

Aprūpējot mazuli, nedrīkst baidīties no sava bērna. “Ja pieskaraties bērnam, kustībām jābūt drošām, pārliecinošām un lēnām, lai bērns spētu adaptēties un izjust kustības,” teic fizioterapeite, atgādinot, ka pieaugušā rokām aprūpes laikā jābūt siltām, maigām un patīkamām. Tāpat arī ieteicams pieskarties bērna lielākajiem balsta punktiem – pleciem, gūžām, iegurnim, bet mazāk aizskart plaukstiņas un pēdiņas.

Aprūpes laikā ir svarīgi ar bērnu sarunāties. “Pasakiet bērnam, ko darīsiet, lai viņš paspētu sagatavot savu ķermenīti kustībai, kura sekos. Mums kā pieaugušajiem ir jāsaprot, cik daudz ir jāpalīdz bērnam, un cik daudz viņš var izdarīt pats,” skaidro K. Asonova. Viņa atgādina, ka bērni aug ļoti ātri. Ar saviem vecākiem sadarbojas arī jaundzimušais, lai arī to tik ļoti neizjūtam, savukārt brīdī, kad mazulis sasniedzis jau 2 – 3 mēnešu vecumu, ļoti labi varēs sajust, ka bērns, tiklīdz pieliksiet pie viņa ķermeņa tikai savus pirkstus, jau zinās, uz kuru pusi jāveļas.

Pēc tikšanās ar fizioterapeiti, topošais tētis Kalvis atzīst, ka iepriekš viņš bija dzirdējis vien to, ka ir jāpietur bērna galviņa, taču tikšanās laikā daudz ko uzzinājis par pareizu mazuļa aprūpi.