Kā emocionāli sagatavoties dzemdībām?

Kā emocionāli sagatavoties dzemdībām?

01. Jan 18:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gatavojoties dzemdībām, apmeklējam kursus, lasām literatūru un ieklausāmies draudzeņu pieredzē, taču kā šim notikumam sagatavoties emocionāli?

Emocionālā un psiholoģiskā sagatavošanās dzemdībām kopā ar Diānu Zandi tiešsaistē ZOOM.US

Lai sievietei būtu vieglāk sagatavoties dzemdībām, kognitīvi biheiviorālā psihoterapteite Diāna Zande mudina topošo māmiņu ievākt vairāk informācijas jeb faktus par interesējošajiem jautājumiem, jo tādējādi mazināsies arī pašas sievietes fantāzija par nezināmo dzemdībās. “Atbildes uz jautājumiem var iegūt pie medicīnas personāla – ginekologa, vecmātes –, taču rekomendēju informāciju nemeklēt internetā pie citām mammām. Tas, ka citai mammai bijis šādi, nenozīmē, ka jums būs tāpat,” uzsver Diāna Zande.

Viņa norāda, ka grūtniecības 3.trimestrī pieaugošu trauksmi izjūt aptuveni 80% no visām grūtniecēm. “Trauksme rodas, jo māmiņas, kurām dzims pirmais bērniņš, baidās par nezināmo. Tas ir normāli,” saka psihoterapeite.

Lai sagatavotos dzemdībām, svarīgi pārdomāt jautājumus, uz kuriem līdz lielajam notikumam vēl vēlies saņemt atbildes. “Kas ir tas, kas nav skaidrs par dzemdībām? Kas ir tas, par ko raizējos, kad domāju par dzemdībām? Kas ir tas, pie kā atkal un atkal atgriežos, apzinoties, ka drīz būs jādzemdē?” rosina Diāna Zande. Viņa iesaka topošajai māmiņai paņemt lapu un uz tās sarakstīt visas savas raizes, novērtējot tās skalā no 0 līdz 10, kur ar 10 tiek novērtēti tie jautājumi, kas rada ekstrēmas bailes. Par šīm raizēm obligāti jāizrunājas ar profesionāli.

Emocionālā un psiholoģiskā sagatavošanās dzemdībām kopā ar Diānu Zandi tiešsaistē ZOOM.US