Zīdīšanas konsultante iesaka: Kā pavairot piena daudzumu

02. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Nereti jaunās māmiņas uzdod sev jautājumu, vai bērniņam piena ir pietiekami, kam seko arī nākamais jautājums, kā piena daudzumu pavairot.

Ar padomiem, kā to darīt vissekmīgāk, dalās zīdīšanas konsultante Sandra Lase, norādot arī gadījumus, kad jaunajai māmiņai vajadzētu padomāt par piena bankas veidošanu.

Kā pavairot piena daudzumu?

Labākais veids, kā pavairot piena daudzumu, ir biežāk stimulēt krūtis un tā iztukšot, tādējādi dodot smadzenēm signālu, ka nepieciešams galvenais piena hormons prolaktīns. “Jo augstāks ir prolaktīna līmenis, jo vairāk būs piena, tāpēc secinājums ir vienkāršs – bērniņš pēc iespējas biežāk jāliek pie krūts,” saka Sandra Lase, atgādinot, ka vienā zīdīšanas reizē mazulim jādod ēst no abām krūtīm. Gadījumā, ja ēdienreizes sākumā mazulis ir miegains, zīž neefektīvi, māmiņai ieteicams pienu atslaukt, tādējādi krūtis papildus stimulējot un nodrošinot, ka piens vairojas.

Piena pavairošanai papildus ieteicams lietot arī zāļu tējas, kuru sastāvā ir augi, kas pozitīvi ietekmē piena daudzuma veidošanos. Piena veidošanos sekmē ķimeņu tēja, arī līdzekļi, kas satur grieķu sierāboliņu. “Tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem tāpat kā bišu māšu pieniņš, fenhelis un arī ingvers,” stāsta zīdīšanas konsultante.

Kad veidot piena banku?

Gadījumā, ja jaunā māmiņa plāno strādāt vai studēt, vai arī zina, ka bieži būs jādodas projām no mājām, var veidot piena banku. Sandra Lase novērojusi, ka dažkārt māmiņas piena banku sāk veidot jau drīz pēc bērniņa piedzimšanas, jo nereti ir gadījumi, kad piens veidojas vairāk nekā mazulis spēj apēst, tāpēc atlikumu mammas atslauc un uzkrāj saldētavā, kur piena krājumi var tikt uzglabāti vienu gadu.

“Ja mamma neplāno strādāt vai studēt, es iesaku piena banku neveidot, jo bieži vien tā nemaz nenoder, tāpēc tikai tiek lieki stimulētas krūtis, tā radot lielāku piena sastrēguma risku,” saka Sandra Lase. Tādējādi mammas var saskarties arī ar risku, ka krūtis no lielās pārstimulēšanas ražo tik daudz piena, ka bez tā atslaukšanas vairs nevar iztikt. Sandra Lase: “Labāk krūtis lieku reizi nepārstimulēt, taču, ja zinām, ka piena banka būs nepieciešama, ieteicams to veidot uzreiz vai arī tiklīdz tāda vajadzība parādās.”

***

Maria Lactation ir unikāls dabīgu vielu komplekss, kura sastāvā esošais bišu māšu peru pieniņš un grieķu sierāboliņa sēklu pulveris stimulē laktāciju, fenheļa un romiešu ķimenes augļu pulveris  novērš vēdera pūšanos,  vilkābeles lapu un ziedu pulveris stiprina sirds-asinsvadu sistēmu.

 

Maria Breast Pump manuālais piena pumpis. Mīksts silikona masāžas spilventiņš lielākam komfortam. Ergonomisks roktura dizains ērtai satveršanai un lietošanai. Noņemamais krūts uzgalis atvieglo kopšanu un tīrīšanu no piena atliekām. Viegli kopjams un saliekams, drošs sterilizēšanai verdošā ūdenī, nesatur BPA.

Vislabāko cenu meklē www.medplaza.lv