5 izplatītākās kļūdas, veidojot piena banku

5 izplatītākās kļūdas, veidojot piena banku

11. Jul 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Visiem labi zināms, ka māmiņas piens ir labākais, ko varam sniegt savam bērniņam. Tā ir ne tikai iespēja pabarot mazuli, stiprināt viņa imunitāti, bet vienlaikus sniedz iespēju stiprināt arī savstarpējo saiti, jo zīdot pavadāt laiku cieši kopā ar bērnu.

Diemžēl, ikdienā var būt dažādas situācijas, kad māmiņai nav iespējas atrasties bērniņam blakus un viņu pabarot. Tāpēc labs risinājums ir piena bankas izveide, kas nodrošina mazuli ar māmiņas pienu arī brīžos, kad mamma nav blakus vai arī nedrīkst bērniņu barot. Piemēram, mammai jādodas pie ārsta vai arī mamma lieto medikamentus, kuru lietošanas laikā nedrīkst zīdīt mazuli.

Lai arī piena bankas izveide nav nekas sarežģīts, arī šajā procesā var nākties saskarties ar dažādiem šķēršļiem. Esam apkopojuši piecas izplatītākās kļūdas, kuras nereti pieļauj māmiņas, veidojot piena banku.

Nepietiekami ilgs laiks, ko velti piena atslaukšanai

Ja māmiņai šķiet, ka izdodas pārāk maz atslaukt pieniņu, pievērs uzmanību, cik ilgu laiku velti piena sūknēšanai. Tiesa, piena atslaukšanas ilgums atkarīgs no katras māmiņas individuālajām īpašībām. Atslauc katru krūti aptuveni 10 – 15 minūtes. Parasti piena plūsma palēninās pēc 5 – 6 minūtēm. Kad jūti, ka krūtis kļuvušas tukšas, piens pārstāj tecēt, vari pārtraukt piena atslaukšanu.

Pārmērīgi centieni atslaukt pienu

Pretēji pirmajam punktam, kad pārāk īsu brīdi centies atslaukt pienu, var būt situācijas, kad māmiņa cenšas pienu atslaukt pārāk ilgi un pārāk bieži, tādējādi cerot, ka piens veidosies vairāk. Izrādās, pārmērīga piena atslaukšana var radīt arī pretēju efektu. Palielinot intensitāti, tas stimulē iekaisumu, kas, savukārt, piena izdalīšanos var apgrūtināt vai pat padarīt neiespējamu. 

Izvairies piena atslaukšanas procesā strauji pāriet no zemas atslaukšanas intensitātes līmeņa uz maksimālo, jo tas var veicināt iekaisuma veidošanos. Tā vietā no zemāka pakāpeniski pārej uz lielāku intensitāti, lai ķermenis varētu pielāgoties.

Šī iemesla dēļ arī ieteicams izvēlēties piena pumpi, kas plūdeni pāriet no krūts stimulēšanas uz atslaukšanu, nodrošinot maksimālu piena plūsmu. 

Nedzer pietiekami daudz ūdens

Dehidratācija izraisa daudzas veselības problēmas, tostarp, arī apgrūtina zīdīšanu un piena atslaukšanu. Pietiekama ūdens dzeršana ir viena no labākajām lietām, ko vari darīt savā labā, lai nodrošinātu pietiekamu piena ražošanu. Atceries regulāri padzerties ūdeni, tāpat arī zīdīšanas un piena atslaukšanas laikā rokas stiepiena attālumā turi glāzi ūdens, lai varētu padzerties.

Nepietiekams uzturs

Barošana ar krūti, kā arī piena atslaukšana prasa daudz kaloriju un paņem daudz enerģijas, pat ja to fiziski nejūti. Lai gan daudzas jaunās māmiņas cenšas zaudēt grūtniecības laikā uzņemto svaru, nepieciešamo uzturvielu un enerģijas atņemšana radīs organismam problēmas. Šī iemesla dēļ speciālisti iesaka laikā, kad sieviete zīda bērniņu, dienā uzņemt par 450 – 500 kalorijām vairāk nekā ierasts. Vienlaikus jāatceras, ka kalorijas jāuzņem ar veselīgiem pārtikas produktiem, kuriem ir augsta uzturvērtība.

Pārlieku liels stress

Mūsu ķermenis reaģē uz stresu, pat ja to neapzināmies. Kad esam pakļauti stresam, samazinās piena ražošana. Tāpēc, lai izdotos sekmīgi atslaukt pienu bankas izveidei, mammai svarīgi strādāt pie sava stresa pārvaldības, mēģināt atvēlēt laiku regulārai atpūtai. 

Daudzas jaunās māmiņas arī pārlieku koncentrējas uz piena uzkrājumu sagatavošanu. Jā, piena bankas izveide ir lielisks veids, kā nodrošināties, lai mazulim vienmēr būt pietiekami daudz piena, taču, ja piena bankas izveide nerit pēc plāna, nesatraucies! Neveiksme nekādā gadījumā nedrīkst kalpot tev pat papildu stresa iemeslu. 

 

Barošana ar krūti ir lielisks veids, kā izveidot saikni ar savu mazuli un nodrošināt viņam nepieciešamās uzturvielas, taču būs reizes, kad nevarēsi bērniņam atrasties blakus, tāpēc piena bankas izveide ir labs risinājums, kā parūpēties par mazuli arī šādās reizēs.