Kā turēt, velt un nest mazuli? Hendlinga nodarbībā brīvas vietas!

Kā turēt, velt un nest mazuli? Hendlinga nodarbībā brīvas vietas!

02. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērna turēšana lielākajai daļai māmiņu šķiet pavisam dabiska lieta, tomēr vērtīgi uzzināt, kā pareizi turēt un kurām ķermeņa daļām nepieciešams lielāks atbalsts. Ir vērts zināt, ka ir vairāk kā viens paņēmiens, kā turēt savu mazuli. Arī to Tu vari apgūt Māmiņu Kluba nodarbībās kopā ar Evitu Žvagiņu-Jākobsoni.

APGŪSTI HENDLINGA PAMATPRINCIPUS VECĀKU SKOLĀ!

Dažos turēšanas paņēmienos tiek izmantota viena roka, lai var darīt arī citus darbus. Citi turēšanas paņēmieni sniedz iespēju mazulim redzēt pasauli plašākā redzeslokā. Piedāvājam ieskatīties, kādi ir daži pamatpaņēmieni, kā turēt mazuli:

  • Šūpuļtvēriens. Šo pozu parasti izmanto nēsājot jaundzimušos un barojot bēbīti. Mazuļa galva ieguļas Tavā elkonī un abas rociņas ir pozicionētas uz viduslīniju. Otra roka atbalsta mazuļa dupsi.
  • Poza uz pleca. Šajā pozā vari sagaidīt mazuļa atraudziņu,  tikai pārliecinies, lai mazais pilnībā ar rociņām ir pārlikt pāri pleciem. Šo pozu gan īpaši bieži nevajadzētu izmantot līdz mazuļa 3 mēnešu vecumam, kamēr viņš netur galviņu;
  • Vēdertvēriens. Šī ir lieliska poza, lai nomierinātu mazuli, kuram sakrājušās gāzītes. Noguldi mazuli ar vēderu uz leju pāri vienai rokai. Lieto otru roku, lai stabili atbalstītu mazuļa muguru. Šo pozu var veikt arī, pārliekot mazuli arī par kājām, kad māmiņa sēž. Variācija šai pozai ir tad, kad mazulis tiek atbalstīts ar roku, kas balsta mazuļa vēderu caur kājām. Šī poza ir atkarīga no tā, cik brīvas ir Tavas rokas konkrētā situācijā.
  • Mazulis ar skatu pret māmiņu. Visbiežāk hendlinga nodarbībās tiek rādīta tieši šī poza, kas palīdz mazulim attīstīt vienlīdz abas puses, ja māmiņa maina turēšanas puses. Šādā pozā viņam ir ērti arī skatīties apkārt un nekļūst garlaicīgi.
  • Sēdināšana uz gurna. Kad mazais ir iemācījies kontrolēt galvu un kaklu, poza uz gurna ir noderīga aizņemtām māmiņām, jo viena roka ir brīva. Uzsēdini mazo uz gurna kaula un apliec roku ap mazuļa vidukli. Šādā pozā mazais apgūs arī apkārtējo pasauli. Speciālisti noteikti mainīt pozas un nemitīgi neizvēlēties pozu, kurā būtu vieglāk Tev, jo šādi mazulim var veidoties asimetrija!