Dvīņu stāsti: Ar osteopāta gādīgajām rokām pret bērnu nemierīgumu

14. Jan 2015, 06:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmais dzīves gads reizēm var nebūt tik rožains, kā jaunie vecāki var vēlēties, piemēram, miedziņš var būt diezgan caurs vai bēbīši var atgrūst pieniņu. Šādos gadījumos var palīdzēt osteopāts.

Konsultē klīnikas Premium Medical ārsts osteopāts Andris Zemītis.

Osteopāta darba instruments ir rokas, osteopātijā netiek lietoti medikamenti, arī ķirurģiskas iejaukšanās nenotiek, ārstu rokas esot tās, kuras spēj noteikt un labot ķermenī savilktās, arī iestrēgušās struktūras, kuras nepieciešams atbrīvot un atjaunot ķermeņa pilnvērtīgu funkcionēšanu.

"Ķermenī veidojas dažādi bloki, dažādi kustību ierobežojumi, kas traucē ikdienā," min ārsts. "To var salīdzināt kā akmeni upē, radot viļņus. Savukārt šie bloki cilvēkā rada tieši tādus pašus traucējumus."

Tradicionālās medicīnas nozare- osteopātija

Iespējams osteopātija kādam varētu šķist kaut kas neparasts, taču patiesībā tā ir tradicionāla medicīnas nozare. Osteopātijas pamatā ir zināšanas anatomijā, arī fizioloģijā, neiroloģijā un embrioloģijā. Osteopātiju ārsti studē vēl trīs gadus papildus iegūtajai speciālitātei, šo studiju laikā tiek apgūtas prasmes sajust un atpazīt katru mazāko auda kustību ķermenī.

Pie osteopāta jau gaidību laikā

Pie osteopāta mēs varam doties vēl pirms mazulīša nākšanas pasaulē, lai palīdzētu sev justies labāk. Daudzām topošajām māmiņām ir izteiktas muguras sāpes, ārsts osteopāts noteikti var palīdzēt, tāpat osteopāts var palīdzēt atvieglot mazulīša piedzimšanas brīdi. Ja tomēr par osteopātiju nekas nebija dzirdēts gaidību laikā, pēc bērniņa nākšanas pasaulē gan varam doties vizītē pie ārst, tas var būt pat tiklīdz esam atgriezušies visi mājās no dzemdību iestādes.

Tāpat osteopāti palīdz bērniem, kuri piedzīvojuši dzemdību traumas, vēlākos vecumposmos var palīdzēt risināt uzvedības traucējumu iemeslus un apgrūtinātu mācīšanos, osteopātija var palīdzēt bērnu enurēzes gadījumos, arī tad, ja bērna valodiņa neraisās tik labi un raiti, kā vajadzētu, stājas traucējumu, elpošanas ceļu saslimšanu gadījumā, arī tad, ja bieži mazajam iekaist austiņas vai nekādi nav iespēja tik vaļā no iesnām.

Kas notiek pie osteopāta?

Vidēji vizīte pie osteopāta ilgst 30 līdz 40 minūtes, kuras laikā gan tiek meklēti iemesli, kāpēc mazulis jūtas tā, kā viņš jūtas, kā norit ārstēšana.

"Osteopātam pašam par sevi nekādas analīzes, rentgeni uz galda nevajag, mūs interesē pirms tam izmeklējumi," par notiekošo stāsta Andris Zemītis. "Vizītes laikā ar rokām novērtējam pacientu un tūlīt notiek ārstēšana, nav distances starp diagnostiku un ārstēšanu."

Ja māmiņa baidās, kā mazulītis uztvers vizīti pie ārsta, tad šaubām nebūtu pamata, jo optimāli bēbīši seansa laikā spēj pat aizmigt. Tomēr ir arī bērniņi,kuri saprotot, ka šīs nav māmiņas rokas, var raudāt un sasprindzināt sevi. Tas, ka bērniņi dzimuši ķeizargriezienā, arī var būt par iemeslu tam, ka mazuļi ir nemierīgāki. 

Tas, ka mazulis piedzimis ķeizargrieziena operācijas laikā, mums nedod pamatu meklēt dažādas vainas un kaites, tomēr došanās pie osteopāta par ļaunu nenāktu, tas palīdzētu bērniņa organismam funkcionēt pilnvērtīgi. Patiesībā arī mums, māmiņām un tētiem, būtu jādomā par savu veselību, jo bieži vien strādājam vienveidīgu darbu – ilgas stundas pavadām pie datora, tas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti. 

Mūsu ķermenis ir ļoti gudrs un tas mums pasaka priekšā, ja kaut kas mūsu dzīvē nenorit tā kā vajadzētu, tāpēc ignorēt sāpes nebūtu vēlams. Arī mūsu mazuļi ir ļoti gudri, viņu nemiers noteikti ir kā mājiens tam, ka kaut kas bērniņa ķermenī nav lāgā, tāpēc vienmēr būsim vērīgi, ieklausīsimies savās sajūtās un vērosim savus bērnus, lai īstajā brīdī varētu palīdzēt, gan mazajiem, gan sev.

Māmiņu Klubs