Šogad jau 3968 bērni izmantojuši iespēju saņemt brilles bez maksas

Šogad jau 3968 bērni izmantojuši iespēju saņemt brilles bez maksas

26. Oct 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau piekto gadu “OptiO” optika realizē sociālās atbildības programmu, kuras ietvaros bērniem līdz 18 gadu vecumam, ir iespēja savā īpašumā iegūt brilles 55 eiro vērtībā bez maksas. Programma spēkā ir līdz pat gada beigām, bet pirmajos trīs ceturkšņos šo iespēju izmantojuši 3968 bērni visā Latvijā: Kurzemē – 371, Vidzemē – 483, Zemgalē – 603, savukārt Rīgā – 2511.

“OptiO” misija ir sniegt kvalitatīvu redzes korekciju visiem, kam tā ir nepieciešama. Programmas mērķis ir pievērst plašāku sabiedrības uzmanību bērnu redzes aprūpei. Savlaicīga redzes problēmu konstatēšana un novēršana uzlabo bērna pašsajūtu, tostarp palīdz integrēties skolas vidē. Gluži tāpat kā aizvadītajā gadā, arī šogad vislielākā aktivitāte novērota gatavojoties jaunajam mācību gadam – augustā programmas ietvaros izgatavotas 753 brilles, bet septembrī 639. Tiem, kas iespēju nav paspējuši izmantot, tāda ir līdz pat gada beigām, 31. decembrim. 

Karīna Beļikova, “OptiO” optometriste: “Pēdējo gadu pētījumi un statistika pierāda, ka bērnu redze pasliktinās, jo daudz intensīvāk tiek pavadīts laiks pie viedierīcēm – gan atpūtas brīžos, gan mācību ietvaros. Ņemot vērā to, ka redze ir viena no cilvēka vissvarīgākajām maņām, nepieciešams sekot līdz bērnu labsajūtai jau pirmsskolas laikā, kā arī turpināt to darīt tad, kad bērns ir uzsācis skolas gaitas. Savlaicīga redzes pārbaudes veikšana un atbilstoša redzes korekcijas līdzekļa piemeklēšana uzlabo bērna spēju integrēties skolas vidē un, ne mazāk svarīgi - justies labāk ikdienā. Pareizi piemeklētas brilles ļauj bērnam saskatīt, cik skaista un krāsaina pasaule ir mums apkārt. Lai gan nereti bērni paši neizsaka sūdzības par redzes kvalitāti, tai skaitā galvassāpēm, acu sāpēm, vecākiem būtu nepieciešams sekot līdz bērnu redzes veselībai, ieplānojot vizīti  pie optometrista ne retāk kā reizi gadā. Tāpēc priecājamies, ka jau piekto gadu "OptiO" realizē sociālās atbildības programmu, lai nodrošinātu skolēniem kvalitatīvus redzes korekcijas līdzekļus, tādā veidā aktualizējot nepieciešamību rūpēties par savu bērnu redzi – jo ātrāk problēmas, ja tādas ir, tiks konstatētas, jo efektīvāk ar tām varēs tikt galā."

Sociālās programmas piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars cenā līdz 29 eiro, divas briļļu lēcas 26 eiro vērtībā, savukārt, briļļu izgatavošana ir bez maksas. Lai programmā piedalītos, vispirms nepieciešams doties uz optiku, lai izvēlētos atbilstošāko briļļu ietvaru. Briļļu izgatavošanai nepieciešams uzrādīt recepti, kas nav vecāka par 6 mēnešiem. Ja nepieciešams, arī “OptiO” veikalos iespējams veikt redzes pārbaudi, iepriekš pierakstoties vizītei. Plašāk par bērnu sociālās atbildības programmu iespējams iepazīties: www.optio.lvsadaļā Akcijas: https://optio.lv/lv/akcijas/davinam-berniem-brilles-55-vertiba/

“OptiO” mērķis ir būt viegli sasniedzamai optikai, kas spēj nodrošināt kvalitatīvu redzes korekciju visiem, kam tā ir nepieciešama. Šobrīd Latvijā ir 24 “OptiO” veikali, kas pieejami lielākajās pilsētās – Rīgā, Ogrē, Bauskā, Madonā, Talsos, Jelgavā, Liepājā, Jēkabpilī, Valmierā un Cēsīs. Optikas veikali sniedz iespēju ne vien iegādāties brilles, kontaktlēcas un saulesbrilles, bet arī piedāvā veikt redzes pārbaudi pie kvalificētiem optometristiem.