Plāno pāriet uz skolēnu testēšanu reizi 2 nedēļās

Plāno pāriet uz skolēnu testēšanu reizi 2 nedēļās

09. Sep 2021, 23:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Veselības ministrs Daniels Pavļuts un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece konceptuāli vienojušies par tālākajiem soļiem skolēnu testēšanas pilnveidošanā. Skolas, kurās klātienes mācību process norit epidemioloģiski droši, ir gan Veselības ministrijas, gan Izglītības un zinātnes ministrijas prioritāte.

Pirmās testēšanas nedēļas ir ļāvušas uzsākt klātienes mācības un novērst plašus uzliesmojumus 215 izglītības iestādēs un objektīvāk novertēt Covid-19 izplatību Latvijas pašvaldībās. Vairāk nekā 200 000 skolēnu un skolu darbinieku testēšana ir bijis izaicinājums izglītības iestādēm, bērniem un viņu vecākiem, kā arī pārbaudījums laboratorijām.

Iepriekšējā skolu skrīninga nedēļā atklāti 295 Covid-19 pozitīvie gadījumi, kas ir 13% no kopumā atklātajiem. Ņemot vērā pozitīvo gadījumu īpatsvaru, šobrīd panākta vienošanās pāriet uz skolēnu testēšanu vienu reizi 14 dienās līdzšinējo 7 dienu vietā. Ja pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits sabiedrībā būtiski palielināsies, testēšanas regularitāte atkal var tikt pārskatīta.

Lai testēšanas process būtu visām iesaistītajām pusēm ērtāks un rezultāti operatīvāki, plānots skolās pakāpeniski ieviest arī atšķirīgu testēšanas metodi, kas paredz vienlaikus testēt vienu klasi nevis kā šobrīd 10 paraugu grupu. Šāda kārtība atvieglotu gan laboratoriju un izglītības iestāžu darbu, gan arī samazinātu izmaksas par izmeklējumu veikšanu.

Lai novērstu apgrūtinājumu skolēniem apmeklēt interešu izglītības nodarbības ārpus skolas, panākta vienošanās precizēt Ministru kabineta noteikumus, paredzot, ka situācijās, kad laboratorija kādu iemeslu dēļ nav bērna vecākam vai bērnam nosūtījusi individuālu atbildi par testa rezultātu, skolēns var piedalīties interešu izglītības nodarbībās, uzrādot atbildi no skolas par saņemto kopējo klases vai skolas negatīvo Covid-19 izmeklējuma rezultātu.