Zinātņu akadēmijas skatu laukums Varšavā

Zinātņu akadēmijas skatu laukums Varšavā

25. Jul 2021, 23:28 sandux sandux

Jau esmu rakstījusi, ko apskatīt Varšavā (Lazenki parku, gaisa dārzu, Kopernika Zinātnes muzeju). 

Šoreiz pastāstīšu par Varšavas "Kolhoznieku namu", kas atšķirībā no Rīgas ir labi uzturēts un plaši izreklamēts. Protams, šodien Rīgā to sauc par Zinātņu akadēmiju, bet Varšavā - Kultūras un zinātnes pils.Tā skatu laukums atrodas 31. stāvā, un biļetes ir iespējams nopirkt iepriekš internetā, lai gan īpašas nepieciešamības vai ieguvumu no tā nav, jo tik un tā ir jāstāv garā rindā, lai tiktu līdz liftam.

Rinda sākas jau ārā un ilgst gandrīz stundu.Ja biļetes vēl nav, tad vispirms ir jādodas uz durvīm pa labi, jo tur ir kase, kur tās iegādāties.Un tikai tad sāciet stāvēt rindā (vai aizsūtiet kādu nopirkt, kamēr stāvat). Te ir cenas:

Lai nav garlaicīgi stāvēt, tad turpat iekšpusē ir galdiņš ar krāsojāmiem attēliem bērniem.Un arī kafejnīca ar maizītēm un saldējumu.Pagrabā ir tualetes, pasts un telefons (ja nu savajagas), kiosks un bistro, kurā var paēst kārtīgu ēdienu pa normālām cenām.Kad nu beidzot rinda izstavēta un esat uzbraukuši augšā, varat veikt riņķa gājienu, skatoties uz Varšavu no augšas, ielūkoties tālskatī (tas maksā 2 zlotus), pasēdēt atzveltnes krēslos (vienā stūrī ir arī pilsētas wifi), ieiet WC, nopirkt suvenīrus vai kādu gardu kūku.Principā tas arī viss. Manuprāt, nav īsti ieguldītā laika un naudas (70 zlotu) vērts. Vēl jāatceras, ka mašīnas stāvvieta centrā un pie pils ir par maksu, pie tam maksāt ar karti un ne-zlotos var tikai vienā izbrauktuvē pie apsarga.Šajā pašā majā ir gan tūristu informācijas centrs, gan teātris, gan zirnekļu izstāde, bet ārā skaistas strūklakas.Varšavā IR, ko darīt!