Vienas Iedvesmas dienas padoms: Tev nav jāvar visu izdarīt vienai pašai

24. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba organizētās iedvesmas dienas jau kļuvušas par ikmēneša tradīciju, kas pulcē daudzas sievietes. 

Aizvadītās Iedvesmas dienas kursos uzklausījām dažādu speciālistu padomus, kā rast un izmantot savus resursus, lai spertu soļus savas ikdienas labsajūtas uzlabošanā. Viena no speciālistēm, kas iedvesmoja sievietes spert soli tuvāk laimīgai ikdienai, bija iespēju mentore Evija Šalte, daloties ar noderīgiem padomiem, kurus vērts ieviest savā ikdienā.

Kā skaidro Evija Šalte, ikviens ikdienā piedzīvojam gan prieka, gan problēmu mirkļus, taču ir svarīgi, kā ar tiem tiekam galā, piesaistām resursus un mācāmies no šīm situācijām.  Kamēr vienam palīgs ikdienas situāciju pārvarēšanā ir vanna, citam tās ir garas pastaigas, izkliegšanās mežā vai arī rakstīšana, vakarā pierakstot visu, kas dienas laikā ir saniknojis, taču pāri visam, kā uzsver speciāliste, ir darīšana. “Burvju vārds visam ir darīšana,” saka Evija Šalte, atgādinot, ka ikvienam ir jāatrod resursi, nevis jākoncentrējas uz to, kā nav.

Ne mazāk svarīgs stāsts ikdienā ir laika plānošana un savu robežu novilkšana, nosakot, cik tālu katrā no savām lomām varam ielaist citus. “Tas ir stāsts par robežām, jo dažkārt, kad strādā no mājām, arī bērni tevi sāk izmantot. Viņi sāk uzvesties savādāk nekā tad, ja tu ietu uz darbu, jo pēkšņi kaut ko vairs neprot, jo ir ļoti ērti, kad visu pasniedz gatavu,” saka E. Šalte.

Šajā gadījumā stāsts ir par privātajām robežām, jo arī sieviete mēdz nogurt, tāpēc ļoti svarīgi, plānojot savu laiku, ir par to pastāstīt arī citiem ģimenes locekļiem. Ne velti, kā norāda Evija Šalte, sievietes biežākais klupšanas akmens ir saplānot bērniem pulciņus, skolu, bet savu laiku plānot pakārtoti, noliekot sevi pēdējā vietā. “Uzskatu, ka veselīgā sevis apzināšanās posmā ir normāli lūgt palīdzību citiem, jo cilvēkam viss nav jāvar, jo sevišķi šajos apstākļos,” saka speciāliste, aicinot šajos apstākļos izmantot terapeitu palīdzību, citu padomus un jebkuru citu palīdzību, kas pieejama, jo sievietei vienai viss nav jāpagūst un jādara.