Vasaras gids: Šēnbrunnas zoodārzs Vīnē

Vasaras gids: Šēnbrunnas zoodārzs Vīnē

30. Aug 2023, 00:00 Banija Banija

Vienalga vai ceļojam pa Latviju, vai arī dodamies ārpus mūsu zemes robežām, cenšamies apmeklēt kādu no zoodārziem. Rīgas zoo kopā ar bērniem jau varētu izstaigāt no galvas ar aizvērtām acīm, tāpēc esam iecienījuši arī dažādus mini zoo, Rīgas zoo filiāli “Cīruļi”.

Braucot cauri Eiropai, šajā reizē piestājām arī Vīnē, kur viens no mūsu mērķiem - doties uz zoodārzu. Būts daudzos zoo, taču Vīnes zoodārzam manā sirdī ir īpaša vieta. Gaumīgs, skaists, plašs, ērti izstaigājams. Un vēl viena vērā ņemama lieta - Vīne ir viens no retajiem zoo, kurā ir pandas! Lielais, labsirdīgais bambuslācis! Varētu teju stundām stāvēt un skatīties, kā panda mierīgi ietur savas brokastis, lēnīgi pastaigājas un vēro apkārtni.

Vīnes zoodārzs atrodas plašajā Šēnbrunnas dārzā, kur pavisam netālu atrodas arī plašā pils. Tas nozīmē vien to, ka pat ar vienu dienu var būt par maz, lai izstaigātu visus Šēnbrunnas dārza apskates objektus, jo darīt šeit patiesi ir ko. Mēs zoodārzā aizvadījām vairāk nekā 4 stundas, kopumā nostaigājot vairāk nekā 10 kilometrus. Kājas lupatās, jo tieši tajās dienās Vīnē valdīja pamatīgs karstums, taču prieks par redzēto un piedzīvoto tik un tā.

Ieejas biļetes iespējams jau iepriekš iegādāties gan internetā, gan arī turpat uz vietas biļešu automātā, kā arī kasē. Lai arī abi pirmie varianti ietaupa laiku un ir ērtāki, es izvēlējos pastāvēt rindā, lai tiktu pie biļetēm, jo mēdzu kolekcionēt biļetes no dažādām vietām, kurās būts, un Vīnes zoodārza biļetes ir ar mīlīgiem zvēriņiem. Kāpēc gan tādas nepievienot savai kolekcijai?

Kad biļetes iegādātas un noskenētas, var ienirt plašajā dzīvnieku pasaulē. Vien pēc tam secināju, ka esmu pavisam piemirsusi par fotografēšanu, jo... priekšroku devu mirkļa baudīšanai nevis knipsēšanai, tāpēc, lūgtum, piedodiet man. Taču, iespējams, tas būs lielisks iemesls, lai visu redzētu paši savām acīm un aizbrauktu uz Vīni.

Kasē tikām pie zoodārza plāna, taču, ja nav vēlmes sekot kartei, ir vēl vienkāršāks variants, kā redzēt visu - sekojiet uz ietves uzzīmētajām pēdiņām! Tās jūs secīgi izvedīs cauri visam zoodārzam, ļaujot neko nepalaist garām.

No pingvīniem un orangutāniem līdz milzu pandām! Vīnes zoodārzā ir iespēja atklāt vairāk nekā 700 dažādas dzīvnieku sugas, iepazīstot gan tropus, gan arktiku un arī dzīvniekus, kas ierasti mīt lauku sētā.

Pieredze un piedzīvojums šeit ir iespaidīgs, tāpēc novēlu Vīnes zoodārzu ikvienam piedzīvot pašiem savām acīm. Lai varētu atvilkt elpu, obligāti paņemiet līdzi dzeramo ūdeni, kā arī uzkodas, jo zoodārzā ir vietas, kur piesēst, lai atvilktu elpu un dotos piedzīvojumā tālāk. Gadījumā, ja tomēr par ēdamo un dzeramo aizmirsies, tad bēda maza, jo zodārzā netrūkst vietu, kur iegādāties bulciņas, citus našķus vai arī paēst kārtīgāku maltīti.

Vīnes zoodārzā novērtēsiet plašos celiņus un aplokus, kuros dzīvnieki ir nevis iespiesti šaurībā, bet gan var dzīvot maksimāli pietuvinātos apstākļos savai ierastajai videi. Atšķirībā no Rīgas, šeit nav tukšu, noplukušu būrīšu, kas izsauc skumjas. Vīnes zoodārzā patieši dzīvnieku labturība ir pirmajā vietā. Te ziloņiem ir plaša teritorija, baltajam lācim - plaša teritorija, kur kāpaļāt, atpūsties, dziļi baseini. Te vairākās ekspozīcijās var ieiet pie pašiem dzīvniekiem un piedzīvot sajūtu, kā uz pleca nosēžas tauriņš, gar ausi aizlido kāds putniņš vai gar pašu degungalu nolido sikspārnis.

Mājas lapa: https://www.zoovienna.at/en/ 

Zoodārzs atvērts jau no plkst. 9.00

Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja bez maksas, vecākiem bērniem 15 eur, bet pieaugušajiem - 26 eur.

Adrese: Maxingstraße 13b, 1130 Vīne, Austrija