Vasaras gids: Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī

Vasaras gids: Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī

25. Jul 2023, 00:00 Banija Banija

Vai esat kādreiz bijuši Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī? Mēs vismaz reizi gadā turp aizbraucam, jo katra reize ar garantiju ir kā jauns piedzīvojums. Mainās gadalaiki, mainās augu attīstības fāzes, kā arī darbinieki vienmēr parūpējušies par aizvien jaunām ekspozīcijām. Piemēram, tagad visā krāšņumā zied flokši, vēl aizķēries pa kādam smaržīgam rožu ziedam un pret sauli tiecas saulespuķes. Kur vien skaties, apkārt viens vienīgs skaistums!

Uz Nacionālo botānisko dārzu var doties ne tikai lai izglītotos un uzzinātu ko jaunu (kas arī nav slikta ideja), bet arī lai dotos mierpilnā pastaigā (perfekta vieta mierīgai ratu pastaigai). Takas te sniedzas daudzu metru garumā, tāpēc katru reizi sanāk iziet pavisam citu maršrutu, atklājot jaunas vietas. Tā, piemēram, šoreiz aizgājām līdz Zaļajai klasei, kur, starp citu, satikām mazu ežuli. Jā, ne tikai ezīšus te var satikt, bet arī oranžērijā starp eksotiskiem augiem satikt krāšņus putniņus, zivtiņas, gliemežus un bruņurupučus. Patīk gan lieliem, gan maziem! Mums iecienīta “atrakcija” ir atrast, piemēram, rozi ar konkrētu nosaukumu vai arī censties izburtot dažādos latīniskos nosaukumus. Esmu pārliecināta, ka arī tā bērnu atmiņā aizķeras kāda vērtīga informācijas kripata. Tā, piemēram, mūsu bērni tagad zina, ka nav tikai viena vienīga liepa, tās var būt tik dažādas. Tikpat dažādi var būt ozoli un citi koki!

Nacionālais botāniskais dārzs ir lieliska iespēja parādīt bērniem, kā izaug banāni, apelsīni, pomelo un cik liels un varens, patiesībā, var būt kaktuss. Pateicoties vērienīgajai oranžērijai, botāniskajā dārzā ir ko darīt arī gada aukstajā periodā, gan arī dienās, kad līst lietus. Starp citu, esmu piefiksējusi, ka dažkārt ģimenes šeit organizē fotosesijas. Bildes sanāk patiesi krāšņas.

Ja ar pastaigu šķiet par maz, var sekot līdzi arī Nacionālā botāniskā dārza pasākumu kalendāram, jo šeit regulāri tiek organizētas dažādas aktivitātes. Tā reiz esam iegadījušies koncerta un tirdziņa laikā. Piemēram, 12. augustā jūs gaidīs līnijdeju festivāls, savukārt 26. augustā – Mājas kafejnīcu diena!

Iegādājoties biļeti, vari izvēlēties, vai apmeklēsi tikai botāniskā dārza āra ekspozīciju, vai arī dosies uz oranžēriju. Ja vēlaties abus, tad izdevīgākā būs ģimenes biļete – 12 EUR – kas iekļauj ieeju 2 pieaugušajiem un bērniem līdz 18 gadu vecumam. Starp citu, biļeti apmeklējumam var iegādāties jau iepriekš internetā.

Adrese: Miera iela 1, Salaspils

Automašīnu vari novietot stāvlaukumā, kas atrodas pie dzelzceļa

Darba laiks vasaras periodā:

  • āra ekspozīcija 9.00-20.00
  • oranžērija 10.00-19.00 (pirmdienās oranžērija nestrādā)