VASARAS GIDS: Līču - Laņģu klintis

VASARAS GIDS: Līču - Laņģu klintis

14. Jul 2021, 00:00 Banija Banija

Latvijā ir neskaitāmas vietas, kas apbur ar savu maģisko skaistumu. Atliek vien doties ceļā un tvert Latvijas dabas unikalitāti!

Gaujas senleja ir unikāla! Visbiežāk gan dodamies skaistumu baudīt Siguldas pusē, taču ar to jau nekas nebeidzas! Braucam tālāk līdz Cēsīm, un vēl mazliet tālāk. Liepā, vietā, kur tiek iegūti materiāli Lodes ķieģeļiem, piestājam, lai dotos nelielā pārgājienā.

Sekojot ceļa norādei, dodamies pa taciņu cauri koku un krūmu mežiņam, līdz nonākam pie paša karjera. Karstajā laikā te izskatās iespaidīgi. Sajūta tāda, it kā būtu nonākuši kādā tuksnesī no ārzemju filmām, kur neredz ne malu. Saule pamatīgi karsē, arī dunduri ir saoduši barību, taču mēs esam mērķtiecīgi! Nepadodamies pie šādiem šķēršļiem.

Līču - Laņģu klinšu takā esam agrā darba dienas rītā, tāpēc ceļa malā, kur parasti stāv desmitiem ceļotāju automašīnu, esam vienīgie. Arī visa taka pieder tikai mums, tāpēc varam netraucēti staigāt savā tempā, izložņāt atsegumus un dažādas paslēptuves, kur citkārt būtu desmitiem cilvēku, kas visi grib bildēties.

To, ka takās beidzot ir ļaudis, pamanījuši arī odi, tāpēc ap mums spieto pamatīgs odu uzlidojums. Kaitinoši ir, taču mēs jau neesam nekādi nīkuļi, kuri sabīsies no odiem. Dodamies vien tālāk!

Pastaigu taka ir aptuveni 7 km gara, un jābrīdina jau iepriekš, ka ar bērnu ratiņiem šeit pavisam noteikti nav ko darīt! Kāpiens seko kāpienam, tā ātri vien palīdzot sasniegt mērķi dienas laikā uzkāpt vismaz 10 stāvus. Mūsu kustīgajiem bērniem tas nav nekāds šķērslis, un abi uz priekšu skrien vēja spārniem. Šī iemesla dēļ savus 7 km nostaigājam pat ļoti ātrā tempā.

Ko redzēt Līču - Laņģu klintīs patiesi ir. Ja iepriekš ir vien redzēta Gūtmaņala un staigāts pa Siguldu, tad šeit būs viens "wow" moments pēc otra. Atsegumi, strautiņi, sķiet, ka šajā maģiskajā vietā apstājas laiks.

Jāteic, ka laiks apstājas atpakaļceļā, jo daļa takas ir gar skaistajām klintīm un atsegumiem, bet, kad esat nonākuši līdz informatīvajam stendam, seko atpakaļceļš līdz stāvvietai, kas gan ir nedaudz garlaicīgs un vienmuļš, jo viss ceļš ved pa parastu lauku ceļu līdz brīdim, kad atkal nonākam līdz karjeram. 

Ja domājat klinšu pakājē sarīkot kādu pikniku, tad nāksies vilties un ar savām neapēstajām sviestmaizītēm atgriezties pie mašīnas, jo taka ir šaura, šeit nav pikniku vietu, savukārt vienīgais soliņš ir apmeklētāju ļoti iecienīta bildēšanās vieta.

Adrese: Līču Laņģu grava, Liepas pagasts, Cēsu novads.

Līču - Laņģu taka pēdējā laikā kļuvusi par tūristu TOP apskates objektu, tāpēc nepaslinkojat un no rīta pieceļaties agrāk, lai takas starta punktā būtu agrāk nekā pārējie ceļotāji. Varēsiet skaistumu baudīt netraucēti bez lieliem tūristu pūļiem.

lauvinja lauvinja 14. Jul 2021, 19:35

Šī ir ļoti skaista vieta!