Vasaras gids: Kasprowy virsotne

Vasaras gids: Kasprowy virsotne

21. Jul 2022, 00:00 Banija Banija

Augstāk, augstāk, vēl augstāk, lai aizsniegtu mākoņus! Pieķerties mākoņu maliņai un aizmirstu uz brīdi visas rūpes un ikdienas raizes.

Tieši tā var sajusties Zakopanē, Polijā, kad sasniedz kārtējo Tatru virsotni. Mums patīk kāpt, būt aktīviem un atklāt jaunas vietas, taču ir reizes, kad, laika taupīšanas nolūkos, atļaujamies kādā virsotnē uzbraukt ar pacēlāju. 

Šādi rīkojāmies arī savā braucienā uz Tatriem, kad, starp pārgājieniem, izdomājām ar pacēlāju uzbraukt Kasprowy virsotnē, kas ir 1987 m. v.j.l. augsta. Iepriekšējā vasarā ar pacēlāju uzbraucām Slovākijas Augstajos Tatros, bet šoreiz devāmies citā virsotnē.

Atšķirībā no Lomnický štít, kur, lai tiktu virsotnē, ir laikus jāiegādājas biļete braucienam jau iepriekš internetā, vai arī jācer uz ļooooti lielu veiksmi, ka būs vēl kāds brīvs laiks (visticamāk, ka vasaras karstākajā sezonas laikā tāda veiksme nemaz neuzspīdēs), tad Kasprowy virsotnē brauciens ir tikai ar vienu nevis trim pacēlājiem. Tas ir ļoti ietilpīgs, kursē bieži, tāpēc nekāda satraukuma, ka nepietiks vietas.

Biļetes pacēlājam iespējams iegādāties gan internetā, gan arī uz vietas turpat kasē, kā arī rīkojamies. Tālāk jau dodamies gaidīt, kad piebrauks pacēlāja vilcieniņš. 

Brauciens ir 15 minūtes ilgs. Pietiekami, lai pavērtos apkārt, vairākas reizes sajūsmā iespiegtos un arī nofotografētos. Ir skaisti. Ļoti, ļoti skaisti.

Savukārt, kad esam sasnieguši galamērķi, var droši staigāt pa virsotnes apkārtni. Atsēsties, lai papriecātos par dabas varenību, uzrāpties vēl nedaudz augstāk, ko darām arī mēs.

Jā, atšķirībā no Lomnický štít, kur ir strikts laiks, cik katrs braucējs drīkst pavadīt virsotnē, šeit var dzīvoties kaut visu dienu līdz pēdējam pacēlājam, jo te ir gan labierīcības, gan arī var atrast ko uzkost.

 

Tiešsaistes kamera

Biļešu cenas

Pērc biļeti tiešsaistē

Adrese biļešu tirdzniecības vietai un vagoniņa starta punktam: Kuźnice 14, Zakopane