Vasaras gids: Daugavas muzejs

Vasaras gids: Daugavas muzejs

11. Jun 2023, 00:00 Banija Banija

Lai atklātu jaunas vietas, vienmēr nav jādodas tālā ceļā, jo tepat Pierīgā atrodas vairākas skaistas vietas, kas pelnījušas tikt celtas saulītē. Viena no tādām Doles salā esošais Daugavas muzejs, kas, izrādās, ir vienīgais upei veltītais muzejs Baltija. Vai nav ekskluzīvi? Tāpēc dodamies to iepazīt tuvāk!

Doles salai piemīt sava veida maģija. Rīga rokas stiepiena attālumā, taču šķiet, ka esi nonācis citā pasaulē. Lauku šarms un dabas skaņas visapkārt. Nomaldīties nav iespējams, jo visā salā izvietotas norādes uz muzeju, tāpēc atliek vien tām sekot.

Novietojiet automašīnu pie muzeja ieejas esošajā stāvlaukumā, turpat kioskā arī iegādājoties ieejas biļetes. Atceries to nepazaudēt un saglabāt visu apmeklējuma laiku, jo biļete jāuzrāda gan ieejot muzeja mājā, gan arī var tikt paprasīta etnogrāfiskajā sētā.

Muzeja ekspozīcijā plaša informācija par Daugavas lomu Latvijas vēsturē. Uzslavas par to, ka padomāts arī par bērniem, kuriem, protams, ātri vien apniktu, ja būtu vien klasiskais muzeja variants ar nebeidzamām ekspozīcijām un gariem aprakstiem par tām. Te var iekāpt koka laivā un izspēlēt interaktīvu spēli par Daugavas zivīm. Mūsu sešgadniece sajūsmā un iegājusi azartā izspēlē to līdz galam. Tepat arī bērni aizraujas ar vēl vienu spēli, kurā jānosaka, cik sen uzņemta konkrētā fotogrāfija. Izspēlējuši spēli vienreiz, tūlīt metas to spēlēt atkārtoti.

Ekspozīcija nav gara, taču pilnīgi pietiekama un plaša, lai iegūtu jaunas zināšanas, bet vienlaikus arī nenogurtu no info pārbagātības. 

 

Kad iepazīta ekspozīcija iekštelpās, laiks doties laukā! Jāteic, ka Doles muiža un parks ir vienkārši fantastiska vieta! Uzreiz jau sāku prātot, cik maģiski būtu šajā vietā svinēt kāzas vai arī kolektīva pasākumus. Plaša, skaisti iekopta teritorija, kurā nodoties mierīgās pastaigās.

Dodoties pastaigā pa taciņu gar upes krastu, kad apskatīts Jaundoles pils makets, obligāti nokāpiet pa kāpnēm lejā pie pašas upes, kur varēsiet skatīt Doles salas dolomīta atsegumu. Šīs taciņas garumā arī ik pa laikam atrodami 19. gs. beigās mūrētos akmens blokos iestiprināti tērauda riņķi, pie kuriem tika piestiprināti pavasaros atplūdinātie koku plosti.

Tālāk jau izstaigājiet zvejnieku sētu “Mellupi”. Te interesanti būs gan pieaugušajiem, gan arī bērniem, aplūkojot zvejnieku māju sadzīves priekšmetus, savukārt pavisam netālu no tās – arī lašu un nēģu taču rekonstrukcija. 

Ja piekūst kājas no staigāšanas, parka teritorijā arī vairāki soliņi, uz kuriem piesēst, lai pabūtu mierīgi dabā. Jānorāda, ka mūsu pastaigas laikā te satikām vairākas ģimenes, arī ar mazuļu ratiņiem, jo šī ir perfekta vieta netālu no Rīgas, kur pabūt mierā.

 

Adrese: Daugavas muzejs, Doles sala, Salaspils muzejs

Darba laiks vasaras sezonā: Pirmdienās slēgts, otrdienas – ceturtdienas no plkst. 10.00 līdz 17.00, piektdienas – svētdienas no plkst. 10.00 – 18.00

Internetā: daugavasmuzejs.lv

Ieejas maksa: ģimenes biļete 4,50 EUR, daudzbērnu ģimenēm – bez maksas; pieaugušie – 2 EUR, skolēni, studenti, pensionāri – 1 EUR.